4 listopada 2014

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

      Wypadanie włosów dotyczy ogromnej ilości społeczeństwa. Czasami jest to spowodowane stresem a  czasami chorobą. Nieraz wszystko wraca po  powrocie do zdrowia, czasami jednak wrócić do poprzedniego stanu nie chce...


Chciałam Wam dzisiaj napisać że od niedawna jest jednak sposób który pomaga skuteczniej niż suplementy czy kosmetyki. Jest to  wykorzystanie osocza bogatopłytkowego (Platelet-Rich Plasma, PRP), czyli preparatu uzyskiwanego z własnej krwi. Otrzymany produkt jest w 100% biokompatybilny z własnym organizmem. Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym stosuje się w medycynie już od 30 lat.  Od niedawna jednak innowacyjna receptura jest wykorzystywana również w terapii ludzi zmagających się z łysieniem. Osobom z łysieniem plackowatym, jak i chorym z osłabionymi włosami, wymagającymi intensywnego odżywienia stosuje się mezoterapię z osocza bogatopłytkowego. Terapia ta jest szansą dla ludzi, u których stosowanie innych metod nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Odwirowane osocze zostaje poddane działaniu czynnika aktywującego, co ma na celu uwolnienie z płytek ich zawartości. Skoncentrowane PRP zawiera proteiny i czynniki  wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Recepturę tą podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy – procedura polega na ostrzyknięciu obszarów dotkniętych największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu przygotowują komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia od stanu uśpienia do stanu aktywnego, co powoduje stymulację odrastania włosów. Nowe włosy są mocniejsze i bardziej  gęste, jednak na ostateczne rezultaty trzeba poczekać, ponieważ proces odrostu trwa około trzy miesiące.
Specjaliści przeprowadzający terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, zalecają poddanie się serii trzech zabiegów w odstępach 2-miesięcznych (dotyczy to usług z użyciem PRP o standardowym stężeniu płytek). Muszę jednak wspomnieć że leczenie osoczem może być stosowane u osób, u których nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będzie skuteczne.

Specjaliści prowadzący badania są zdania, iż terapia osoczem bogatopłytkowym może okazać się również skuteczna przy leczeniu łysienia androgennego. Aktualnie trwają wzmożone prace nad stworzeniem kremu zawierającego preparat osocza, który mógłby być stosowany przez chorych samodzielnie w domu. 


Pozdrawiam! :)18 komentarzy:

 1. Oo, u mnie kilka osób w rodzinie ma problemy z łysieniem niestety :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się, 3 lata temu też mało nie wyłysiałam przez leki. Na szczęście po leczeniu problem minął. :)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy post!! Na pewno ta metoda moze pomoc wielu ludziom z problemami tego typu....Pozdrawiam serdecznie Daisy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że powinno pomóc, dlatego wybrałam ten temat. :)

   Usuń
 3. Temat bardzo ciekawy. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo, dlatego napisałam, może komuś się przyda. :)

   Usuń
 4. Dobrze, że coś takiego wymyślili. Na pewno dużo osob skorzysta ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe! Nie słyszałam wcześniej o takiej metodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też nie słyszałam, na szczęście nie mam takich problemów...pozdrawiam Dorotko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz na szczęście też ich nie mam, ale jak miałam, nie wiem czy to dałoby radę. Moja krew i tak była do kitu. Pozdrawiam również Basiu. :)

   Usuń
 7. Nie słyszałam jeszcze o takim sposobie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Smutne, jeszcze bardziej u kobiet. Może uda się pomóc tym postem. :)

   Usuń
 9. Ojej, dobrze że nie mam takiego problemu ani nikt z moich bliskich:(

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA