12 listopada 2015

Sposób na przedłużenie młodości.

   

   O urodę należy dbać zawsze, zapobiegać starzeniu również, nie czekać aż dojrzejemy, czy się zestarzejemy. Chociaż niektórzy uważają, że starzeć należy się z godnością, czy coś w tym tam sensie moherowych stereotypów, to ja jestem temu godnie przeciwna, godnie walczę i godnie zalecam wszystkim kobietom walczyć o swoją urodę. 

Stosowanie samych dobrych kosmetyków jednak nie wystarczy, czasami przydałby się skuteczny kosmetyczny zabieg. Często jednak taki jeden zabieg nie jest wystarczający a i tak potrafi zrujnować nasz portfel. Wpadłam na pomysł, że można odłożyć sobie trochę gotówki i zainwestować w urządzenie, które posłuży nam na lata i dzięki któremu, będziemy mogły sobie ten zabieg wykonać same w domowym zaciszu, przy ulubionej muzyce.

Dla siebie wybrałam Mini Kombajn Kosmetyczny 2 w 1 (RE-H05) który wykona nam zabiegi takie jak: mezoterapię bezigłową oraz terapię fotonową. Urządzenie to spełnia następujące funkcje.

 • ujędrnia
 • zwiększa sprężystość skóry
 • modeluje kontur twarzy
 • wygładza zmarszczki
 • redukuje przebarwienia
 • rozświetla skórę i nadaje jej zdrowy wygląd
 • zwiększa przenikalność składników aktywnych do głębszych warstw skóry a przez to skuteczność kosmetyków

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA (ULTRASONIC)

Jest to najnowocześniejszy system wprowadzania do głębokich warstw skóry substancji czynnych. Pod wpływem określonych impulsów elektrycznych urządzenie to wykorzystuje fizyczne zjawisko zachodzące w błonach komórkowych oraz w warstwie rogowej skóry, dzięki czemu toruje ono nowe drogi służące do wprowadzania składników aktywnych bez konieczności użycia igieł. Mezoterapia bezigłowa jest to również nieinwazyjny medyczny system służący do zwalczania cellulitu, także do redukcji zmarszczek. Jest nowoczesną alternatywą do klasycznej mezoterapii.
Mezoterapia bezigłowa / Ultrasonic jako terapia przeciwzmarszczkowa.
W wyniku naturalnego starzenia się skóry, także dzięki wolnym rodnikom pogarsza się nawodnienie skóry, zmniejsza produkcja włókien elastynowych i kolagenowych. Zjawiska tego nie można zahamować, ale można znacznie zwolnić jego przebieg.
Duże znaczenie  ma tu zastosowanie ultradźwięków, co wpływa na

- wprowadzanie kosmetyków w głębsze warstwy skóry (kremy, sera, ampułki witaminowe)
- wygładzanie zmarszczek
- ujędrnianie skóry
- modelowanie konturu twarzy
- rozstępy (wprowadzanie kosmetyków aktywnych)
- cellulit (wprowadzanie kosmetyków aktywnych)
- naczynka krwionośne


TERAPIA FOTONOWA (TERAPIA ŚWIATŁEM)
(technologia LED)

Światłoterapię stosuje się w celu przeciwdziałaniu efektom starzenia, leczenia chorób i zmian skórnych np. trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty. Terapia światłem jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny, który może być przeprowadzany także w domowych warunkach z użyciem światła LED o różnej długości fal.

Dzięki zastosowanej nowoczesnej technologi LED nie ma obawy uszkodzenia (technologia odporna na wstrząsy oraz drgania) czy przedwczesnego zużycia lamp. Światłoterapia w tej technologi nie emituje także ciepła co przekłada się na większy komfort wykonywania zabiegu, oraz niższe zużycie energii. Urządzenie działa bez udziału szkodliwego promieniowania UV!

Zalecania do stosowania światłoterapii:

- Potrzeba korekty owalu twarzy (wiotkość skóry, opadnięty owal twarzy)
- Redukcja zmarszczek
- Rozszerzone pory
- "Sińce" pod oczami
- Szara, zmęczona cera
- Rozszerzone i popękane naczynka krwionośne
- Blizny
- Wypryski, trądzik (młodzieńczy, różowaty)
- Zmiany barwne na rękach

Przeciwwskazania do stosowania terapii światłem:
- Uczulenie na światło
- Przyjmowanie leków ulegających foto degradacji
- Ciąża
- Nowotwory

Fototerapia czyli leczenie światłem polega na uzupełnianiu niezbędnej dziennej dawki światła słonecznego poprzez światło sztuczne o dużym natężeniu. Światło sztuczne zwykle używane do oświetlania pomieszczeń ma natężenie ok. 500 luksów. Jest to stanowczo za mało, by mogło ono w jakikolwiek sposób zastępować oddziaływanie światła naturalnego, którego natężenie w słoneczny dzień wynosi ok. 100 000 luksów.

Działanie:

Światło niebieskie: Działa bakteriobójczo, wnikając w skórę na niewielką głębokość, wskazane przy leczeniu trądziku, który zazwyczaj spowodowany jest infekcjami bakteryjnymi. Badania naukowe potwierdzają wyższą skuteczność światła niebieskiego w leczeniu trądziku niż stosowany często nadtlenek benzoilu. Światło niebieskie o działa także kojąco na pory oraz poprawia napięcie skóry, jest dobrze tolerowane przez cerę delikatną i wrażliwą.

Światło czerwone: głęboko wnika w skórę pobudzając do wydajniejszej pracy fibroblasty produkujące kolagen, elastynę, glikozoaminy, także glikoproteiny – co znaczenie opóźnia efekt starzenia. Światło czerwone poprawia także krążenie oraz wspomaga likwidację efektu tzw. „worków pod oczami”. Łagodzi i zmniejsza typowe po zabiegach takich jak mikrodermabrazja – zaczerwienienie i podrażnienia skóry, a także zmniejsza ból.

Światło zielone: zwiększa obieg krwi co objawia się lepszym natlenieniem organizmu, światło to dodatkowo działa odprężająco i relaksująco.

Zalety stosowania światłoterapii LED:
 • Zabiegi są sterylne, bezinwazyjne nie powodują uszkodzenia tkanek.
 • Zabiegi są łatwe do wykonania.
 • Zabiegi można stosować bez względu na porę roku.
 • Po zabiegu brak okresu rekonwalescencji, można po nim już normalnie funkcjonować.
 • Zabieg jest szybki i całkowicie bezbolesny
Czas zabiegu wynosi około 30 minut
Zalecana ilość zabiegów: leczniczo 4-12 zabiegów co 7 dni, następnie 1-2 zabiegi w miesiącu.

Sprzęt tego rodzaju, jak kilka podobnie interesujących do użytku domowego jak i salonów kosmetycznych można kupić w sklepie internetowym.A Wy w jaki sposób walczycie o zachowanie swojej urody? 

Pozdrawiam serdecznie! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA