13 stycznia 2016

Jak rozprawić się z niechcianymi plamkami.


     Małe, wredne plamki pojawiające się nagle, nie wiadomo skąd potrafią zepsuć wygląd najpiękniejszej cery. Pojawiają się najczęściej na czole, policzkach, okolicy ust, także na dłoniach, mając różne stopnie zabarwienia od najjaśniejszego odcienia pomarańczy, do czekoladowego brązu.  Tak naprawdę nie pojawiają się one nie wiadomo skąd. Przyczyną ich powstawania są zaburzenia pracy skóry, czyli nadmierne wydzielanie melaniny.

Najczęściej spotykanymi przebarwieniami są: piegi, melasma, plamy wątrobowe, przebarwienia pozapalne czy posłoneczne. Każde z nich ma swoją historię, czy to na skutek choroby, czy beztroskich igraszek z promieniami słonecznymi. Jak z tym walczyć? Na szczęście nie zostaliśmy z tym problemem całkiem bezradni. Jest na to kilka sposobów,  są  też zabiegi, którymi ratuje nas kosmetologia oraz estetyka medyczna.


Oprócz stosowania wszelkiego rodzaju kremów rozjaśniających, maseczek, peelingów oferowane są nam różne zabiegi. Jedne działają szybciej, skuteczniej, na efekty innych musimy poczekać.
Jeśli chcemy z tym problemem uporać się szybciej, zwracamy się do specjalisty czy kosmetologa, który pomoże nam wybrać właściwą metodę usuwania tych niechcianych plamek, rodzaj oraz ilość zabiegów zależnie od rodzaju przebarwień.
Zabiegi usuwające przebarwienia posiadają jeszcze jedną ważną dla naszej urody zaletę, bo poprawiają swoim działaniem również kondycję skóry,  spłycą drobne zmarszczki oraz ujednolicą jej koloryt.


Wybór odpowiedniego zabiegu ustala się indywidualnie podczas konsultacji przed zabiegiem.

Cosmelan: to terapia, która pozwala pozbyć się przebarwień w krótkim czasie. Jest to tnajbardziej i niestety, najbardziej kosztowna metoda. Efekt tej terapii osiąga się już po jednorazowym zabiegu, co jest ogromną zaletą dla niecierpliwych. Wykorzystuje się tu  substancje hamujące tyrozynazę, czyli kluczowy mający znaczenie podczas tworzenia melaniny. Terapia ta nie tylko rozjaśnia już istniejące przebarwienia, ale także zapobiega powstawaniu nowych. Cosmelan znalazł również zastosowanie jako zabieg odmładzający, ponieważ powoduje głęboką regenerację i przebudowę skóry.


VPL Energist Ultra Plus
To laserowe usuwanie przebarwień wykorzystuje najnowszej generacji system VPL Energist Ultra Plus. Urządzenie emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum, które są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. Przy zabiegach usuwania przebarwień światło pochłaniane jest przez melaninę, co powoduje stopniowe rozjaśnienie plam barwnikowych.
Ilość zabiegów w serii 1 - 6 zabiegów co 3-4 tygodnie.


Peelingi chemiczne
Peelingi chemiczne stanowią skuteczny i popularny sposób na minimalizowanie defektów kosmetycznych oraz walkę ze starzeniem się skóry. Są to zabiegi złuszczające naskórek, dzięki czemu pobudzają odnowę komórkową, rozjaśniają i redukują przebarwienia. Do każdego rodzaju skóry, w zależności od problemu zostaje dobrana odpowiednia seria peelingów.


 Jak wiadomo, łatwiej i taniej jest jednak zapobiegać niż leczyć. Pomoże w tym rozsądek w opalaniu, jak też odpowiednia ochrona skóry przed promieniami UV. Można, a właściwie powinno się stosować kosmetyki zawierające filtry przeciwsłoneczne, a także zawierające składniki aktywne które chronią przed działaniem czynników zewnętrznych. Są to: koenzym Q10, witamina E, witamina A, witamina PP, witamina C, ekstrakty z korzenia morwy białej, grejpfruta, pietruszki, lukrecji, mącznicy lekarskiej, piwonii białej a także ekstrakt z kawy. Należy też zachować wszelką ostrożność stosując niektóre leki, na przykład hormonalne, doustna antykoncepcja, leki antydepresyjne, czy zawierające wyciąg z dziurawca. Należy też zachować ostrożność podczas stosowania kosmetyków z witaminą C, kwasami czy retinolem. Jak widać, sposobów na walkę z powstawaniem przebarwień, jak też sposobów walk z już powstałymi przebarwieniami jest wiele.
Sama męczę się z pojedynczymi przebarwieniami na swojej twarzy. Z własnego doświadczenia najbardziej chwalę sobie leczenie laserem (kilka lat temu, chętnie jednak powrócę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dużą poprawę daje mi też stosowanie kosmetyków z witaminą C.
Możecie zdradzić jaki jest Wasz sposób na walkę z przebarwieniami?  Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam! :) 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA