18 lipca 2016

Korekta nosa za pomocą kwasu hialuronowego.


         Nie zawsze akceptujemy siebie takimi, jacy jesteśmy. Nie wszyscy się przyznają, ale wielu z nas chciałoby poprawić coś w swojej urodzie, poddać się chirurgii plastycznej a nie zawsze mamy taką możliwość. Często powstrzymuje nas strach przed skalpelem, bólem czy nie zawsze miłymi skutkami.

Patrząc na swój nos z profilu chętnie poprawiłabym jego kształt. Z jednej strony wygląda on w miarę dobrze, za to z innej nie podoba mi się. Przez bogatą przeszłość chirurgiczną (na pewno nie chodzi tu o chirurgię plastyczną) ograniczam jednak ilość spotkań z chirurgiem do koniecznego minimum. Czy jest możliwość bezoperacyjnej korekty nosa? 

Do niedawna też o tym nie wiedziałam, ale naturalnie występujący w żywych organizmach kwas hialuronowy sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry,  wypełnianiu zmarszczek czy ust, ale również może poprawić kształt nosa bez konieczności użycia skalpela, jeśli defekt nie jest bardzo znaczny.


Zabieg korekty nosa za pomocą kwasu hialuronowego stosuje się w znieczuleniu miejscowym. Aby zminimalizować cierpienie, na początek zabiegu stosuje się krem znieczulający, aby po 20tu minutach rozpocząć sam zabieg. Sam preparat ma już w składzie uśmierzającą ból lignokainę, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, nieprzyjemne może być tylko pierwsze wkłucie w okolice nosa.
Na wykonanie samego zabiegu, który pozwala poprawić kształt nosa wystarczy około 30 minut. Bierze się tu pod uwagę następujące defekty:

- nadmierny garb (wyrównanie linii nosa)
- skrzywienie nosa po złamaniu
- zbyt mały nos
- nieproporcjonalnie duży czubek nosa
- brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa
- za bardzo uniesiony nos

Technika tego zabiegu zależy od doświadczenia i preferencji lekarza przeprowadzającego, najczęściej jednak polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w okolice nosa. Kwas ten jest konsystencji zbliżonej do galaretki, która już wstrzyknięta jest tak uformowana przez lekarza, by nos przybrał pożądany kształt. Przykładowo, korekta garbu nosa obejmuje wstrzyknięcie preparatu w trzech miejscach: przed i za garbem - co optycznie ukrywa wybrzuszoną kość oraz na koniuszku nosa - co daje efekt uniesienia i nadaje całości odpowiedni kształt. Efekt w 80% przypadków jest widoczny od razu, a przez kolejne dwa tygodnie preparat jeszcze będzie się uplastyczniał i układał, po czym na konsultacji lekarz oceni uzyskane efekty i ewentualnie przeprowadzi dodatkową korektę wliczoną w cenę zabiegu. Ulepszonym kształtem nosa możemy cieszyć się około 12-20 miesięcy, bo tyle czasu utrzymuje się w nim preparat  kwasu hialuronowego.
Preparat ten jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Ponieważ występuje w żywym organizmie już od dawna stosowany jest jako wypełniacz w gabinetach dermatologii estetycznej do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, skroni, uwypuklenia policzków. Sam zabieg nie pozostawia śladów, rzadko zdarza się też krwiaczek po ukłuciu igłą, ale dzięki osiągnięciu nowego, lepszego kształtu nosa możemy się cieszyć do dwóch lat nowy wyglądem twarzy.

Jak przy stosowaniu zabiegów nawet pozbawionych użycia skalpela, zawsze istnieją jakieś przeciwwskazania. Istnieją one również w tym przypadku:

- Ciąża i karmienie piersią
- Infekcje skórne
- Bliznowce
- Leki (np. przeciwkrzepliwe, NLPZ)

Te wszystkie czynniki warto wziąć pod uwagę, bo chociaż nasze samopoczucie jest ważne, to zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu. Żeby na długo cieszyć się dobrymi efektami zawsze warto wziąć pod uwagę swoje predyspozycje zdrowotne, sprawdzony pod tym względem gabinet oraz kwalifikacje lekarza. Jeśli nie masz przeciwskazań, a zależy Ci na poprawieniu kształtu nosa, wykaz lekarzy, cen, oraz klinik w których zrobisz to bezpiecznie, także zdjęcia porównawcze przed i po zabiegu znajdziesz na stronie mediplanet.pl
Macie jakieś doświadczenia związane z tym zabiegiem?

Pozdrawiam! J

1 komentarz:

  1. Kwas hialuronowy posiada naprawdę niesamowite właściwości. Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na powiększanie ust właśnie przy użyciu wyżej przytoczonego preparatu. Dzięki tej nieinwazyjnej, bezpiecznej metodzie mogłam wreszcie zwalczyć swój największy kompleks, jakim były wąskie, lekko asymetryczne usta. Teraz moje wargi są duże i ponętne. :)

    OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA