3 listopada 2016

Take me away. Pragnę spędzać zimę w raju.


       Chociaż minęła zaledwie połowa jesieni, już dała o sobie znać nieprzyjemną pogodą, zimnym wiatrem i długą, ciągnącą się grypą. Już czułam się dużo lepiej, ale wystarczyła krótka podróż, żeby stan podgorączkowy o sobie przypomniał. Przypomniały się wszystkie problemy, przykrości, a zbliżające się święta wcale mnie nie cieszą. To już nie są te same święta, które były kiedyś. Kiedy tak piję kolejną herbatę z cytryną i zużywam kolejne kończące się leki odchodzi ochota na wszystko. Może nie na wszystko. Z chęcią wyjechałabym stąd na całą zimę! Gdyby tylko było mi dane przezimować gdzie indziej. W takim raju jak Dominikana. Pomarzyć dobra rzecz, ale od marzeń jak od słowa wszystko się zaczyna. Nie byłam w tym roku nad morzem. Lato uważam za stracone. Dlaczego nie miałabym tego tego nadrobić zimą? Są kraje, gdzie jest dużo słońca, którego nam brakuje przez większą część roku. 

Dominikana zwana Perłą Karaibów jest najstarszym państwem obu Ameryk, odkryte przez Krzysztofa Kolumba już w 1492 roku. Wzdłuż jej wybrzeży ciągną się piaszczyste plaże, uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie, w głębi lądu rozciągają się górskie szczyty, a także piękne wodospady. Uzupełnieniem naturalnego piękna kraju jest długa oraz bogata historia, którą można poznać odwiedzając stare miasta, zabytkowe fortece czy karaibskie wioski. 


Na Dominikanie można rozkoszować się wypoczynkiem na rajskich plażach, zagrać w golfa na światowej klasy polach golfowych lub nurkować, podziwiając fascynującą przyrodę rafy koralowej. Na północy kraju w regionie Puerto Plata przejechałabym się starą kolejką do Mount Isabel del Torres oraz zobaczyła, jak produkuje się rum. Dalej na wschód znajduje się Półwysep Samana, gdzie czas płynie wolniej a plaże są mniej uczęszczane. Wschodni kraniec wyspy to Punta Cana z pięknymi plażami ciągnącymi się od Bavaro do Uvero Alto. Tutaj znajdują się nie tylko komfortowe hotele, znajduje się także mnóstwo klubów, restauracyjek i sklepików. Południe oczaruje regionem La Romana, uwielbianym przez rodowitych mieszkańców. W zachodniej części Dominikany natomiast rozpościerają się parki narodowe, które również mam ogromną ochotę obejrzeć.


Nie zmarnowałabym ani dnia, ani godziny. Jeśli nawet bym zmarnowała w przyjemny sposób leniąc się na wygodnym leżaku, nie byłaby to strata czasu. Odpoczywałabym od codziennych problemów w cieniu czytając książkę. Obok stygłaby kawa z bitą śmietaną albo przypominałby o sobie sok z ananasów. Ale nie leniuchowałabym na okrągło. Jak to przy ciepłej porze roku, uwielbiam korzystać także z kąpieli.


Chętnie ochłodziłabym rozgrzane ciało w otaczającym basenie, a jeszcze chętniej zanurzyłabym się w przezroczystej morskiej i ciepłej wodzie, bez obawy że z zimna mi zaraz wyrosną pióra.  


Wspaniałe, karaibskie plaże z bialutkim jak mąka piaskiem i błękit wody kusi do częstych kąpieli. Przypuszczam, że ciężko by mnie było stamtąd wygonić.


Choinkę mogłyby zastąpić palmy a ozdoby choinkowe smaczne, egzotyczne owoce. Najadłabym się nimi do bólu. A co, raz się żyje! Nie poskąpiłabym sobie też owoców morza. 


Widział kto kiedyś taki bombki na choince? Oczami bym zjadła.Cudowne wodospady byłyby doskonałym tłem dla pamiątkowych fotografii. Oczywiście strzeliłabym lans najmodniejszym kostiumem kąpielowym, idealnie dostosowanym do mojej sylwetki i kolorowym, przewiewnym pareo. Cieszyłby widok uśmiechniętych i pełnych energii mieszkańców, którzy też znani są ze swej gościnności. Czas spędzony z takimi ludźmi na pewno zapisałby się na długo w pamięci. Kiedy miałabym dość plażowania i kąpieli zwiedzałabym wszystko co możliwe. Nie potrafię sprecyzować miejsca, gdzie chciałabym polecieć od razu, być może byłoby to Punta Cana, ale mając trzy miesiące do dyspozycji i mnóstwo kasiory pewnie zdążyłabym zwiedzić spory kawał tego cudownego raju. Zwiedzałabym bogate w historię stare miasta, zabytkowe fortece, poznawałabym zwyczaje karaibskich wiosek.

Wszystkie użyte zdjęcia pochodzą ze strony itaka.pl

Taką zimę mogłabym spędzać co rok, nie znoszę zimna. Dołuje mnie brak światła i szybko zachodzące słońce, dołuje mnie zmiana czasu na zimowy. Marzenia się spełniają, więc warto marzyć i dążyć do celu. Wierzę, że jeśli nawet nie uda się wyjechać na całą zimę to uda się chociaż na dwa tygodnie. Gdyby Wam się zamarzył taki wypoczynek w cudownym raju, jakim jest Dominikana, to mam dla Was Kody Rabatowe Booking.com i Kody Rabotowe Hotels.com, które jak zawsze znajdziecie na rabble.pl. Co byście chcieli najbardziej zwiedzić, co Was najbardziej ciekawi?

Pozdrawiam! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA