Sok z borówki amerykańskiej i moja kuracja


       Długa praca przy komputerze nie wpływa dobrze na zdrowie oczu. Nie wpływa na nie dobrze również nocne czytanie, często nauka. W efekcie kończy się to różnymi chorobami oczu, a w najlepszym przypadku wadami wzroku. Na swoją wadę, jak widać po mojej wadzie wzroku, pracuję już bardzo długo. Inne schorzenia już niekoniecznie są moją przyczyną, ale jak mam okazję wspomóc się jakąś kuracją, to dlaczego nie. Bardzo mnie ucieszyła kuracja sokiem z borówki amerykańskiej od vi.pl, tym bardziej że borówki uwielbiam. Minął już prawie miesiąc od rozpoczęcia kuracji, dlatego chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami. Czy są jakieś efekty kuracji, czy spłynęło jak po kaczce, dowiecie się w dalszej części...

Borówka amerykańska za swoje właściwości lecznicze ceniona jest już od bardzo dawna przez przez ludzi mieszkających na terenach jej naturalnego występowania. Uważano też, że owoce te dzięki swoim magicznym mocom działają przeciwbólowo i łagodzą kaszel. Borówka otrzymała uznanie również wśród brytyjskich żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej jedli borówkę by poprawić widzenie w dzień i nocy. To jeszcze nie wszystko!

W borówkach amerykańskich znajdziemy samo zdrowie, na które składają się: witaminy A, B1, B2, B3, C, pektyny, wapń, fosfor, potas, potas, elen, cynk, miedź i mangan.

- Borówki mają działanie uspokajające oraz przeciwbólowe i obniżają poziom LDL tj. niekorzystnego cholesterolu jednocześnie podwyższają poziom HDL tj. korzystnego cholesterolu. Chińscy naukowcy udowodnili, że są także skuteczne w profilaktyce marskości wątroby, ponieważ powstrzymują wirusa zapalenia wątroby typu C przed replikacją, a do tego wzmacniają hepatocyty tj. komórki wątroby. Owoce te używa się także do leczenia chorób oczu takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. Z powodu wysokiej zawartości antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki, borówki są naturalnym sposobem na opóźnianie procesu starzenia.
- Borówka amerykańska pod względem ilości przeciwutleniaczy przewyższa owoce pestkowe, cytrusy, a nawet czerwone wino. Dzięki czemu spożywanie borówek zapobiega chorobom cywilizacyjnym i nowotworowym.
- Jedzenie borówek jest korzystne dla osób wykonujących prace, w których wzrok jest bardzo obciążany. Przykładem są prace biurowe, w których używa się komputera bądź praca kierowcy, który pokonuje wielkie odległości, spędzając w podróży nawet kilkanaście godzin. Ekstrakt z soku z borówek można znaleźć w wielu kroplach do oczu.
- W porównaniu z borówką czernicy, którą można znaleźć w polskich lasach, borówka amerykańska ma dwa razy więcej cukru.
- W owocach borówki występują kwasy egalowy i fioliowy (witamina B9). Kwas egalowy przeciwdziała nowotworom wątroby, płuc oraz przewodu pokarmowego. Witamina B9 natomiast chroni natomiast przed nowotworami macicy, przeciwdziała wadom układu nerwowego u noworodków i wpływa pozytywnie na rozwój płodu. Owoc borówki na pewno ma korzystne działanie dla kobiet.
- Błonnik zawarty w borówkach pomaga wydalać kwasy żółciowe i inne substancje trujące poprzez wiązanie się z nimi i rozcieńczanie ich.Moja kuracja zawierała 30 saszetek z zawartością 80ml soku, dlatego skończyła się już po dwóch tygodniach. Mimo to efektów nie dało się nie zauważyć.


Mimo nieznajomości języka nie wystraszyłam się, że to chińszczyzna, także nie odczułam żadnych dziwnych skutków ubocznych. Po prostu zaufałam. Zaufałam, ponieważ producent zapewniał, że owoce pochodzą z upraw ekologicznych


Chińczycy czy Koreańczycy też przecież chodzą żywi i uśmiechnięci. Każda saszetka natomiast zawiera 80ml skoncentrowanego soku ze 100 borówek, co nietrudno było wyczuć. Smak był tak znakomity, że nie mogłam doczekać się wyjęcia kolejnej saszetki. Do tej pory zalatują mi malizną. 

Skład: skoncentrowany sok z owoców borówki amerykańskiej, woda oczyszczona.


Nieduże saszetki zamykane plastikową nakrętką, dodatkowo zabezpieczone paskiem, który trzeba było oderwać, nie mogły otworzyć się samoistnie w torebce czy gdziekolwiek. Wypijałam je prawie jednym duszkiem ciesząc się przepysznym smakiem. Po prostu niebo w gębie. Można je zabrać bezpiecznie w podróż, albo nawet do kina. Producent jednak zaleca pić sok przed lub po posiłku. 


Po tych dwóch tygodniach kuracji nie powiem, że sok zmienił moje życie i cudownie ozdrowiałam. W ten sposób uzdrowić potrafi wiadomo jaka instytucja. Oczy z wadą -6 dpt nadal wymagają tych samych szkieł, które wcześniej nosiłam. Moje oczęta jednak nie męczą się już tak szybko i nie bolą po długiej pracy przy laptopie. Nie odczuwam już tak często dyskomfortu po mniej zdrowym posiłku, poprawił się również wygląd mojej cery, co bardzo często słyszę. Zapomniałam także, co to kaszel i skończyły się problemy z infekcjami dróg oddechowych (odpukać!). Gdyby mój budżet tylko pozwolił... 

Cena miesięcznej kuracji to 328,80zł, natomiast 15-dniowej to 165,90zł. 

Cena nie powiem... Patrząc jednak na to, że sok jest naturalny i skoncentrowany, i zawiera tyle witamin, i samych dobroci, i ten smak chętnie skusiłabym się. Na zdrowiu nie lubię oszczędzać. Wybór zależy do Was. Sok Blueberry Juice 100 jak też inne soki i kuracje, dostępne są w sklepie internetowym vi.pl Warto spróbować.

Na stronie FB KLIK  jest aktualnie ogłoszony świąteczny konkurs, gdzie można wybrać dla siebie odpowiednią kurację. 

Wygraj prezenty dla siebie i bliskiej osoby. Zasady są proste: 
Polub fanpage: Facebook.com/Vi.pl2016 i wybierz dla siebie prezenty. 
Wpisz je w komentarzu pod tym postem konkursowym. 
Nagrody losujemy 21.12.2016r. 
Zdążą dotrzeć do Ciebie przed świętami 🎁 🎁 🎁 Każda nagroda jest warta ponad 300zł! 
Nagrody wybierajcie ze strony vi.pl http://vi.pl/przewodnik-po-kuracjach/

Przepraszam, że trochę późno Wam przekazałam tą informację, ale jeszcze zdążycie.

Polecam konkurs i życzę powodzenia! 

Pozdrawiam! :) 

Komentarze

  1. Wierzę w to co piszesz,ale nie stać mnie na taki koszt,korzystam z alternatywnych,tańszych producentów,może,jednak,kiedyś?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.