27 lutego 2017

Szczęśliwy dom, gdzie rybki są. 6 powodów, dla których warto hodować rybki.


          Fajnie jest mieć u siebie jakiegoś zwierzaka, pocieszyć się jego obecnością, ale nie zawsze na wszystko pozwalają nam na to warunki czy zdrowie. Nie zawsze też mamy wystarczającą ilość czasu, żeby się zwierzakiem opiekować. Uwielbiam swoje koty, jednak każdy wyjazd to dla mnie duży stres. Mimo, że zostawiam je pod dobrą opieką, martwię się czy któraś z nich nie rozchoruje się choćby z tęsknoty. Tak, zwierzęta potrafią tęsknić. Nie wszędzie też można je zabrać ze sobą. Co zrobić, jeśli nie możemy mieć kota, psa czy innego sierściucha w domu a chcemy mieć się kim opiekować, uczyć dzieci odpowiedzialności? Jest kilka powodów, dla których warto hodować rybki. Małe, większe, słodkowodne czy morskie... Rybki to dobry sposób na wszystko.

1. Jak wspomniałam na początku, rybki przydają się, kiedy mamy dzieci. Posiadanie rybek uczy odpowiedzialności, rozwija zainteresowania, wpływa na rozwój emocjonalny, a także intelektualny dziecka. Rybki pomagają się skupić. 

2. Rybki w akwarium nie wymagają codziennej opieki. Możemy je zostawić nawet na dwa tygodnie i wyjechać sobie na przykład na urlop. Akwarium musi być wtedy odpowiednio przygotowane, żeby rybki miały możliwość przeżycia podczas rozstania z nami. 

3. Według kultur Dalekiego Wschodu rybki są symbolem dostatku. Posiadanie akwarium ma zapewnić właścicielom zdrowie, bogactwo i szczęście w interesach. 

4. Obserwowanie rybek jak już wspomniałam na początku, uczy umiejętności skupienia, wycisza i relaksuje, co pozwala zachować równowagę, obniżyć ciśnienie, krwi. Posiadanie rybek pomaga również w zapobieganiu depresji. 

5. Pięknie urządzone akwarium może być dekoracją naszego wnętrza, rybki stanowią żywą ozdobę. Można je oglądać, podziwiać i cieszyć się nimi.

6. Hodując rybki nie musimy się martwić o alergie, o to kto posprząta kuwetę, czy wyprowadzi psa na spacer. Ryby są cicho, nie szczekają, nie miauczą, nie wymagają sterylizacji czy kastrowania. Nie wyczyniają codziennej demolki jak moje rozpieszczone koty.

Zdjęcia pochodzą z Pixabay.

Wszystko ma jednak swoją logikę. Tak samo, kiedy trzymamy w domu zwierzaka na czterech łapach, tak akwarium powinno być utrzymywane z rozwagą i z sensem. Również hodowanie rybek wymaga trochę podstawowej wiedzy. Musimy wiedzieć, jakie środowisko im zapewnić, wszystko co dotyczy ich posiłków, jakie gatunki rybek hodować, żeby się nie pożarły nawzajem. Żeby to wszystko wiedzieć, warto poczytać trochę książek, warto również zasięgnąć porady u fachowca. Są sklepy zoologiczne, gdzie nam co nieco podpowiedzą. Dużo fachowych porad, akwariów, urządzeń czy akcesoriów potrzebnych do hodowli rybek znajdziecie w sklepie internetowym http://www.plantica.pl/. Sklep ten ma w swojej ofercie bogaty asortyment, gdzie znajdziemy każdy potrzebny do hodowli szczegół.

Pamiętam, kiedy byłam dzieckiem, mogłam godzinami przyglądać się rybkom, obserwować ich zgrabne ruchy czy piękne tęczowe kolory. Jak ja wtedy chciałam mieć takie akwarium! Mogłam je obserwować do woli u swojej rodziny. Hodujecie rybki? Jakie macie z tym doświadczenia? :)

Pozdrawiam! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA