11 sierpnia 2017

Podarujmy sobie uśmiech


     Nie od dzisiaj wiemy, że człowiek uśmiechnięty jest postrzegany jako osoba pogodna, zadowolona z życia. Lepiej nam się rozmawia z osobą uśmiechniętą. Szeroki, szczery uśmiech potrafi sprawić cuda, załatwić sprawę, na której nam zależy, jest najtańszym oraz najprzyjemniejszym środkiem komunikacji. Uśmiechnij się do siebie i od razu poczujesz się lepiej. Szczery, prawdziwy uśmiech poprawi ukrwienie twarzy, polepszy dotlenienie mózgu, ale też sprawi, że organizm otrzyma sporą dawkę hormonów szczęścia. Warto się uśmiechać. Łatwo się mówi...

Nie wszystkie lubimy tak pięknie, od ucha do ucha się uśmiechać. Często brakuje nam pewności siebie. Nie dlatego, żeby nam brakowało najmodniejszego koloru pomadki, czy boimy się, że pomadka została nam na zębach. Obawiamy się, że nasz uśmiech nie będzie wystarczająco piękny. Że nasze zęby dla innych okażą się zbyt żółte, albo że nie są idealnie proste. Tak, to najczęściej nasze uzębienie jest powodem braku, albo słabego uśmiechu...


Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy nie brakuje skutecznych środków higieny i pielęgnacji naszych zębów. Z każdego niemal sklepu uśmiechają się do nas różnego rodzaju szczoteczki, pasty do zębów, a także inne przydatne akcesoria. Mamy ogromny wybór. Są one dostępne nie tylko w drogeriach, ale nie brakuje ich również w sklepach zielarskich, czy z kosmetykami naturalnymi. Kupimy je w aptece, ale też w kiosku za rogiem.

Trochę gorzej jest, kiedy mamy większe problemy. Braków w uzębieniu, krzywo rosnących zębów nie zastąpi nam powiększenie ust, kolczyk w języku czy najbardziej luksusowa szminka. Takie braki są trudne do ukrycia, a raczej niemożliwe. Ale nie jest to problem nie do rozwiązania. To  żaden wstyd mieć jakąś wadę. Krzywy zgryz może trafić się każdemu. Mamy takie metody, których nie powstydzą się nawet gwiazdy ekranu i celebryci. Aparaty ortodontyczne są nawet ich ulubionymi gadżetami, które chętnie pokazują, wystarczy tylko zajrzeć na ich portale.  Takie aparaty noszone też były w mojej rodzinie, nosi go teraz też moja córka i nie jest to dla niej jakimś poświęceniem. Żyje, pracuje i ciągle zdobywa sukcesy.Leczenie zgryzu trwałym aparatem trwa zazwyczaj dwa lata. Nie jest to łatwy okres. Wiąże się to z bardziej dokładną i sumienną higieną uzębienia, ale opłaci się. Trzeba czyścić zęby po każdym posiłku i trochę zmienić sposób żywienia, żeby uchronić i aparat i zęby przed zniszczeniem. Wiem, dbanie o piękne zęby to nie jest tania inwestycja, ale mimo wszystko najbardziej opłacalna.

W Polsce nie brakuje klinik, gdzie naprawią nawet najbardziej trudny do leczenia zgryz. Ortodonci uformują zęby naszych marzeń niczym artyści, między innymi w klinice http://www.orto-magic.eu/. Przy tak pięknym uśmiechu nic nie będzie tak ważne, zblednie najpiękniejsza kreacja. Bo piękny uśmiech potrafi olśnić i załatwić wszystko. Piękny uśmiech to cała nasza uroda. Każdy uśmiech jest na wagę złota. Nie żałujmy go sobie wzajemnie i dla samych siebie. Lubicie się uśmiechać?

Życzę Wam dużo uśmiechu! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA