27 listopada 2017

Kiedy chłód przenika przez ściany.


          Jak pamiętam, od lat jestem zmarzluchem.  Kiedy zimno przenika przez ściany nie potrafię normalnie funkcjonować. Jeszcze nigdy nie udało mi się zahartować dzięki niskiej temperaturze, czy to na dworze czy w domu. Nie potrafię też sprawić sobie chłodnej kąpieli pod prysznicem. Może być szybki, ale nigdy nie chłodny. Pomijając już domowe spa, czy lubicie kąpiele w zimnej łazience? Już na samą myśl dostaję gęsiej skórki. A co dopiero, kiedy mam funkcjonować o chłodzie...

Jestem z tych osobników ciepłolubnych. Zaczynając od porannego wstawania, żadna godzina nie jest odpowiednia. Owijając się jak kokon w kołdrę czy koce zawsze można zaspać na każdą okazję. Nawet na popołudniowy obiad. Nie działa poranna kawa, o której byśmy się nie obudzili. Przynajmniej na mnie. Palenie świec jest bardzo przyjemne, ale niewystarczające. 


Chłód zaczyna przenikać przez skórę, nabiera się ochotę ubrać rękawice. Fakt, można zacząć się intensywniej ruszać, zabrać się za porządki, ale czy się chce? Kiedyś znajomy powiedział, że będzie oszczędzał na ogrzewaniu zakładając kilka swetrów. Sprawdziłam na sobie, kiedy marzłam w pracy. Nie dało się wytrzymać, nie wspominając że wygląda się jak bałwan. Ile razy miałam taką okazję, ile razy później dopadła mnie długa choroba. Nie jakieś tam przeziębienie, ale poważniejsze sprawy z nerkami. O ile pamiętam, żadna z tych "oszczędnych" firm nie przetrwała. Kto mógł, to dawał nogę. Spróbuj myśleć przy takich warunkach. Nie da się, człowiek marzy tylko o jednym: rozpalić ognisko i napić się coś gorącego.


Spróbuj zrobić sobie kąpiel w chłodnej łazience, nie wspominając o wyczekiwanym spa. Już na samą myśl o rozebraniu się, wyrastają mi pióra na skórze, a co dopiero wyjść spod takiego prysznica. Już mi się zimno zrobiło...


Najpiękniejszy hotel traci na atrakcyjności, kiedy brakuje w nim ciepła. Nie pomoże ciepło domowego ogniska. Same gorące napoje, potrawy i zapalone świece to tylko doraźny ratunek. Brrrr. Skutecznie cieplona chata czy kwadrat, czy jak to nazywacie zapewnia nie tylko komfort mieszkańców, a także ich zdrowie. Zapewnia też ogromną oszczędność na ogrzewaniu. Z tego również powodu coraz częściej wybieranym materiałem do ocieplenia jest pianka poliuretanowa. Wybór jak najlepszych materiałów izolacyjnych jest bardzo ważny już na samym etapie projektowania budynku, natomiast ocieplenie termiczne najlepiej jest zlecić doświadczonym fachowcom. Dobrze wykonana robota gwarantuje bezpieczną, a także efektywną izolację termiczną na długie lata.

O wykonaniu izolacji domu najnowocześniejszym i wielokrotnie nagradzanym materiałem izolacyjnym możecie dowiedzieć się na stronie http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/ gdzie można znaleźć fachowców specjalizujących się w kompleksowym docieplaniu nie tylko nowo budowanych domów, ale również tych, które potrzebuję docieplenia po wielu latach. Firma wykonuje również ocieplenia poddaszy, dachów, elewacji, tarasów oraz fundamentów.


Dobrze ocieplony dom, to również przyjemne poranki, o której byśmy się nie obudzili. Zamiast myślenia o rozpaleniu ogniska, pojawieniu się piór na skórze, odblokowuje się umysł i wyrastają nowe pomysły. Warto i o tym pomyśleć. Często zdarzało Wam się marznąć?

Pozdrawiam gorąco! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA