26 listopada 2017

Świąteczna podróż.


         Dziś dla odmiany przygotowałam dla Was nieco inny wpis. Już za niecały miesiąc czekają nas Święta. Masa ludzi będzie je spędzało w domu, ale będzie też sporo wyjazdów, nie zabraknie też tłoku na drogach. Takie dni są jedynymi z niewielu okazji, kiedy możemy się spotkać z bliskimi. Nieważne dokąd jedziemy, ważne żeby dojechać w całości i w zdrowiu, bo tego właśnie się oczekuje po przyjeżdżających. 

Co rok wydajemy dużo pieniędzy na zakupy świąteczne i na prezenty dla bliskich. Nie wszyscy pamiętają o zadbaniu o sprawność samochodu, czy bardzo ważnej wymianie opon. Nie tych wokół brzucha, ale samochodu. Nie jest to tani wydatek, ale warto pomyśleć o tym co jest dla nas ważniejsze. Nasze bezpieczeństwo, czy nasz odjazd w inny wymiar, a często kalectwo. Co roku ubywa kogoś na drodze, ktoś nie zdąży zahamować, wpada w poślizg, nie zdąży dojechać do celu, do rodziny. Warto pomyśleć, że najlepszym prezentem dla naszych bliskich jesteśmy my, nasze wspólne kolacje. 

Do dziś pamiętam jak wpadliśmy w poślizg wybierając się w odwiedziny do moich rodziców. Myślałam wtedy, że byłemu mężowi zachciało się zawracać do domu. Pamiętam jak nas wtedy zatkało, ale na szczęście udało się wtedy wyswobodzić z poślizgu. Do dziś mam traumę, kiedy wsiadam zimą do samochodu. Na samą myśl dostaję gęsiej skórki. 

Pamiętacie o kontroli sprawności swojego samochodu, o wymianie opon na zimowe? Takich rzeczy nie wolno bagatelizować. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swojej rodziny, o naszym bezpieczeństwie. Trzeba nam pamiętać, że tym bardziej zimą trzeba być przygotowanym na nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Zwlekając z tą decyzją możemy nie dojechać, różnice w drodze hamowania między oponami zimowymi, a letnimi, przekraczają długość jednego samochodu. 


Wiadomo, że każdy teraz liczy każdy grosz, nie każdy może sobie pozwolić na nowe opony, ale istnieje też możliwość kupna opon zimowych także używanych, ale w idealnym stanie. To są opony które zostały wyprodukowane między 2011 a 2016 rokiem. Taką ofertę daje firma autakrajowe.com.pl, gdzie oprócz opon można również kupić czy sprzedać używane auta pochodzące z polskich salonów, które posiadają szczegółowo udokumentowane przebiegi. Pamiętajmy o tym, zanim będzie za późno. Święta to czas spotkań i radości, nie tylko wypasionych prezentów i uginającego pod jedzeniem stołu. Jak tam Wasze opony?

Pozdrowienia! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz mój blog. Będzie mi również miło, jeśli pozostawisz swój komentarz. Zastrzegam sobie jednak prawo do usuwania komentarzy ze spamem, zawierające linki, komentarzy obraźliwych, oraz nie mającego związku z treścią wpisu.

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA