26 listopada 2017

Świąteczna podróż.


         Dziś dla odmiany przygotowałam dla Was nieco inny wpis. Już za niecały miesiąc czekają nas Święta. Masa ludzi będzie je spędzało w domu, ale będzie też sporo wyjazdów, nie zabraknie też tłoku na drogach. Takie dni są jedynymi z niewielu okazji, kiedy możemy się spotkać z bliskimi. Nieważne dokąd jedziemy, ważne żeby dojechać w całości i w zdrowiu, bo tego właśnie się oczekuje po przyjeżdżających. 

Co rok wydajemy dużo pieniędzy na zakupy świąteczne i na prezenty dla bliskich. Nie wszyscy pamiętają o zadbaniu o sprawność samochodu, czy bardzo ważnej wymianie opon. Nie tych wokół brzucha, ale samochodu. Nie jest to tani wydatek, ale warto pomyśleć o tym co jest dla nas ważniejsze. Nasze bezpieczeństwo, czy nasz odjazd w inny wymiar, a często kalectwo. Co roku ubywa kogoś na drodze, ktoś nie zdąży zahamować, wpada w poślizg, nie zdąży dojechać do celu, do rodziny. Warto pomyśleć, że najlepszym prezentem dla naszych bliskich jesteśmy my, nasze wspólne kolacje. 

Do dziś pamiętam jak wpadliśmy w poślizg wybierając się w odwiedziny do moich rodziców. Myślałam wtedy, że byłemu mężowi zachciało się zawracać do domu. Pamiętam jak nas wtedy zatkało, ale na szczęście udało się wtedy wyswobodzić z poślizgu. Do dziś mam traumę, kiedy wsiadam zimą do samochodu. Na samą myśl dostaję gęsiej skórki. 

Pamiętacie o kontroli sprawności swojego samochodu, o wymianie opon na zimowe? Takich rzeczy nie wolno bagatelizować. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swojej rodziny, o naszym bezpieczeństwie. Trzeba nam pamiętać, że tym bardziej zimą trzeba być przygotowanym na nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Zwlekając z tą decyzją możemy nie dojechać, różnice w drodze hamowania między oponami zimowymi, a letnimi, przekraczają długość jednego samochodu. 


Wiadomo, że każdy teraz liczy każdy grosz, nie każdy może sobie pozwolić na nowe opony, ale istnieje też możliwość kupna opon zimowych także używanych, ale w idealnym stanie. To są opony które zostały wyprodukowane między 2011 a 2016 rokiem. Taką ofertę daje firma autakrajowe.com.pl, gdzie oprócz opon można również kupić czy sprzedać używane auta pochodzące z polskich salonów, które posiadają szczegółowo udokumentowane przebiegi. Pamiętajmy o tym, zanim będzie za późno. Święta to czas spotkań i radości, nie tylko wypasionych prezentów i uginającego pod jedzeniem stołu. Jak tam Wasze opony?

Pozdrowienia! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA