25 grudnia 2017

Niech te Święta będą wspaniałe.


         Przez ostatnie dni trochę mało mnie tu było, ale Was na pewno też. Mam taką nadzieję, że ten czas każdy spędza z rodziną. Może nie zawsze jest tak miło jak sobie życzymy, nie zawsze idzie po naszej myśli. Czas leci tak szybko, że możemy nie zdążyć przekazać sobie czegoś ważnego, czegoś co ociepli nasze serca. To, na co jesteśmy źli dzisiaj, za pewien czas może już nie mieć znaczenia. Czy warto się wściekać o byle drobiazg? Na pewno nie, a już na pewno nie w Święta. Niezależnie od tego, jak te Święta przeżywacie, jakiej wiary jesteście, życzę Wam z całego serca dużo zdrowia, radości i spełnienia marzeń.

Nie zawsze mam okazję widzieć się z moją rodziną, ale cieszę się że ją mam, bo wszyscy są dla mnie bardzo ważni. Wiem że są, nawet jeśli ich przy mnie nie ma. Brakuje mi osób, których już przy mnie nie ma.

Często kierują nami emocje, czasami coś nami wstrząśnie, ale po burzy zawsze wychodzi słońce. Mam nadzieję, że u Was też. Coś się kończy, coś zaczyna. Zmieniają się marzenia, zmieniają się plany. Niech się nie zmienia nasza miłość do bliskich. Nie zamykajmy oczu i serca na potrzeby innych. 


Może warto choć w tych dniach odłożyć smartfon czy laptop (na pewno nie uciekną) i spędzić ten czas z bliską osobą. Moja babcia lubiła, kiedy grałam z nią w Chińczyka. To nic, że trochę oszukiwała. Ważne, że było wesoło. 


Nie zapominajmy o głodnych i bezdomnych. Nie zapominajmy o bezdomnych zwierzętach. Stare koce i ręczniki zamiast wyrzucać, zawsze będą mile widziane w schroniskach. Pomaganie już samo w sobie uszczęśliwia. 


Słuchając kolęd czy świątecznych piosenek wspominam sobie stare dobre czasy, kiedy byłam jeszcze dzieckiem czy młodą dziewczyną. Wiem, dzięki reklamom i sklepom święta nam przychodzą dużo wcześniej. Przyznacie jednak, że lubimy to wszystko oglądać i czuć tą magię świąt. Starajmy się, żeby zostały z nami jak najdłużej, bo święta to nie tylko potrawy, dekoracje i upominki. Święta tworzymy sami. Od nas zależy jaka będzie ich atmosfera. 
Niech te Święta będą jedne z najlepszych!

Ściskam! :-)

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA