25 stycznia 2018

Nie pozwól innym decydować za siebie.


         Wiedząc, że w jakiejś części jesteśmy sobie winni, ponieważ zbyt szybko odpuszczamy innym, często narzekamy na swój los. Pozwalamy sobie chodzić po głowie, wmawiać ciemnotę i robić za ofiarę losu. Szefowi pozwalamy wyładowywać swoje emocje, także odwalając za innych czarną robotę. Ile razy nas oszukano na pensji, czy na premii, bo pracodawca uparcie pociskał, że brakuje nam godzin. Sama nie raz byłam taką ofiarą. 

Kiedyś podczas mojej pracy w szpitalu zepsuta była winda, wysłana wtedy zostałam, aby dostarczyć pacjenta na wózku na inne piętro w celu wykonania ważnego badania. Na pytanie jak mam to zrobić, zaproponowano mi żebym wysadziła pacjenta z wózka, kazała mu chwilę postać, a wózek inwalidzki miałabym wciągnąć własnoręcznie po schodach. Jasne, że odmówiłam. Niech sobie sami dźwigają wózki, skoro nie mogli się dodzwonić tam gdzie trzeba. Kilka razy człowiek odmówi, i nie przedłużają umowy. Tu też mojej umowy nie chciano przedłużyć, dzięki mojej niewydolności fizycznej. Na szczęście dzięki wyrozumiałej naczelnej, udało mi się wtedy jeszcze zmienić miejsce pracy. Niestety, nie na długo. Po pewnym czasie zmuszona byłam przejść na zwolnienie lekarskie, a następnie świadczenie rentowe. Jednak po kilku kolejnych latach, jedna i druga "błyskotliwa" komisja zdecydowała za mnie, że jestem już całkowicie zdolna do pracy. Nie wierzę, żeby oni sami w to uwierzyli, na co mnie skazali. Chyba, że są cyborgami nie lekarzami.

Próbowałam jakiś czas walczyć, ale kończyło się stratą pieniędzy na podróże i badania, na które lekarze ze względu na ograniczenia też niezbyt chętnie kierują. Do tego czeka się na swoją kolejkę długimi miesiącami. Choruję nie od pięciu lat, ani nawet od dziesięciu. Niedoczynność tarczycy rozpoczęła się już w wieku dziecięcym, później posypały się inne choroby, operacje i w efekcie zakażenie groźnym wirusem, później kolejne tego skutki. Nigdy nie byłam okazem zdrowia, a z wiekiem jest tylko coraz trudniej. Patrząc na mnie, nikt nie powie że coś mi dolega, bo w miarę możliwości staram się dbać o siebie, zdrowe żywienie, kondycję i wygląd. 

Niestety, sam wygląd zdrowia nie zastąpi, chociaż na ten okaz zdrowia wyglądasz. Nie widzę potrzeby, żebym miała się oszpecać, postarzać, żeby wyglądać na biedną, godną litości ofiarę. Nieważne, że nie jestem w stanie wytrzymać w pracy kilku godzin, ważne że jako tako wyglądam i trzeba dać kopa do roboty, żeby się baba do reszty nie rozpuściła. Przez ten rok walki, kolejny rok w upokorzeniu nie odzywałam się zbyt wiele. Zauważyłam jednak, że brak asertywności nie jest dobrym wyjściem. Kto ma mordę, ten ma władzę. Nie warto się poddawać. Przez to nagłe "uzdrowienie" wcale lepiej się nie czuję, a wręcz pogarsza się moje zdrowie. Nie mam zamiaru zejść na dno i rezygnować z uroków życia, tylko dlatego że ktoś chce na tym odnieść korzyść. Nie, żebym robiła sobie jakieś postanowienia noworoczne, bo kiedy mam postanowienie, działam od razu. Mam dla kogo się uśmiechać i dać też coś od siebie. Zaczynam walczyć. Może nie sama, bo samej trudno walczyć z bandą cyborgów, a do super women też nie należę. Trzeba będzie zasięgnąć pomocy dobrego prawnika, którego celem jest działać na korzyść klienta, nie tylko siebie samego.

Grupa Prawna gptogatus.pl to profesjonalna kancelaria prawna świadcząca usługi prawne w każdym zakresie. Zapewnia wszystko to, co daje kancelaria adwokacka czy kancelaria radców prawnych jak i kancelaria doradców podatkowych razem. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że mała kancelaria prawna nie jest w stanie zagwarantować skutecznych usług prawnych na najwyższym poziomie. Dlatego też w jednym zespole skumulowano radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych, co w efekcie daje dyspozycję ogromnym  oświadczeniem pozwalającym zająć się sprawą z każdej dziedziny prawa. W dzisiejszych czasach ciągle zmieniającego się prawa gwarancją skutecznej usługi jest co najmniej dobry, niejednokrotnie najlepszy prawnik w swojej dziedzinie.
Klienci korzystający z usług Kancelarii Togatus otrzymują nie tylko kompleksowe usługi prawne, ale również wiedzę ekspertów i indywidualne podejście do każdej sprawy. Zespół ten działa nie tylko na terenie Polski, ale współpracuje również z zagranicznymi kancelariami prawnymi poza terytorium naszego kraju. 

Kiedy dzieje się krzywda i niesprawiedliwość nie warto czekać, co przyniesie życie. Łatwo wtedy się załamać i rozchorować się do reszty. Wbrew pozorom, bezrobocie nie jest aż tak niskie, żeby byli chętni do przyjmowania niepełnosprawnej osoby. Pamiętam też swoje okresy zatrudnienia w zakładach pracy chronionej, które tak naprawdę można było porównać do obozów ciężkiej pracy. To, że ktoś coś poradzi, nie zawsze może nam służyć. Warto pilnować swoich spraw, korzyści. Nie warto dawać się wykorzystywać czy upokarzać. Należy nam się dużo więcej. 

Pozdrawiam! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA