Inspiracje w stylu skandynawskim.

 

       Biel, to jeden z moich ulubionych kolorów. Podoba mi się mieszkanie urządzone na biało, no i trochę koloru. Taki styl skandynawski, to po prostu mój ulubiony styl. Jednym się podoba, innym niekoniecznie, że niepraktyczny czy coś w tym rodzaju. U mnie nie musi być wszystko praktycznie, bo ja lubię inaczej. Od lat ludzie próbują poprzestawiać moje meble, drzwi, kuchnię, nawet i mnie, ale ja właśnie chcę tak. Moje współlokatorki również biel uwielbiają. Lubią siedzieć na lodówce i mnie obserwować, albo na brzegu wanny i pilnować żeby ich matka się nie utopiła w czasie kąpieli. Od kiedy zamieszkałam sama, postanowiłam że swoje kąty urządzę właśnie w takim stylu. Dużo bieli i trochę koloru. Zdjęcia na takim tle też lepiej wychodzą.

Baza stylu skandynawskiego jest wspólna dla wszystkich jego odmian. Styl skandynawski to przede wszystkim światło. U nas jest go niewiele, dlatego podobne do skandynawskiego. Dlatego aranżując wnętrze w stylu skandynawskim często ściany, sufit i podłogi też są białe.Wybierając meble i dodatki należy robić to ostrożnie, żeby nie przesadzić z ilością.


Jeśli chodzi o moje wnętrza, to u mnie o ilość dekoracji dbają koty, sukcesywnie robiąc porządek z przedmiotami, które nie są w ich stylu. Meble i dodatki dekoracyjne najlepiej, jeśli są  wykonane z materiałów naturalnych i w kolorach neutralnych. Ze wszystkich kolorów najładniejszy oczywiście jest biały. Białe szafki czy stolik to idealne tło do zdjęć na bloga. Białych mebli nie brakuje, można je kupić już prawie wszędzie. Na stronie https://www.ergoexpert.pl/ znalazłam takie ciekawe egzemplarze. Stąd też pochodzą zdjęcia. 

W tych szufladach już widzę swoje skarby, a jak pięknie wyglądałaby z kawą czy herbatą na Instagramie! No i spójrzcie na ten stoliczek, czyż nie uroczy? Nie kosztuje fortuny, i nie będzie tragedii, jeśli koty poobgryzają nóżki. Zawsze można je pomalować na nowo.  

Bardzo ciekawe są też propozycje regałów, gdzie można poustawiać książki, perfumy, albo zostawić półkę dla kota. Z biurka można urządzić także toaletkę. 


Jak Wam się podobają meble? Co byście chętnie wybrali do swojego mieszkania?

Miłego piątku! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.