9 maja 2018

Co kobiety myślą o hazardzie

   

        Słowo „hazard” według Słownika języka polskiego oznacza ryzykowne przedsięwzięcie, którego wynik zależy głównie od przypadku. Chociaż słowo to kojarzy się nam z grą w karty czy ruletką, należy do nich również gra w totolotka, wszelkiego rodzaju zdrapki, wysyłanie sms-ów  w konkursach, gry na giełdzie, a także licytacje na allegro. Często są to również gry na automatach. Motywacją do różnego rodzaju gier hazardowych jest szybkie wzbogacenie się, dostarczenie sobie przyjemnych wrażeń, także  dawki adrenaliny. Chociaż hazard jest główną przyjemnością mężczyzn, to wśród gier hazardowych nie brakuje również kobiet. 

Kobiety dużo rzadziej (ok. 40%) wybierają te formy rozrywki, do ich ulubionych należą telegry, konkursy SMS-owe, czy telefoniczne. Kobiety dużo rzadziej grają na automatach czy zakładach bukmacherskich. Podczas gdy mężczyźni lubią poczucie mocy i rywalizację, dla kobiet hazard jest sposobem spędzania czasu, odwrócenia uwagi od codziennych problemów, ucieczką od rzeczywistości.


Jak wynika z badań CBOS-u tylko około 43% kobiet uczestniczy w grach Lotto, w grach natomiast o wyższym stopniu ryzyka jak np. poker, automaty czy zakłady bukmacherskie procent ten spada prawie o połowę. Kobiety grają sporadycznie, trzykrotnie rzadziej uzależniają się od takich gier, nawet jeśli grają regularnie. Dlaczego tak jest? Podczas gdy mężczyźni już w wieku chłopięcym zaczynają od zakładów między sobą, dużo częściej rżną w karty, próbują swych sił na automatach, czy przewyższając nas wiedzą o sporcie, biorą udział w zakładach bukmacherskich. Kobiety natomiast szukając ekscytującej rozrywki, poznają hazard dużo później. Są to okazyjne wyjścia do kasyna z przyjaciółmi, wspólne obstawienie zakładu bukmacherskiego czy niewinna zdrapka. U kobiet jest to najczęściej rodzaj rozrywki. Kobiety też wolą gry oparte na szczęściu czy ślepym losie jak na przykład zdrapki, wysyłanie sms-ów, czy zakładu Lotto. Kobiety na ogół grają ostrożnie i za mniejsze kwoty.

Zdarza się również, że nagła zmiana sytuacji życiowej, niskie dochody powodują zmianę sposobu gry na systematyczną. Właśnie tego rodzaju przyczyny najczęściej  prowadzą nas do uzależnień hazardem. Frustracja połączona z desperacją sprzyjają nie tylko takim nałogom, ale to już inny temat. Wszystko jest dla ludzi, o ile podchodzimy do tego z rozsądkiem. Sama od czasu do czasu potrafię się skusić na wysłanie jednego zakładu lotto, czy konkursowego sms-a. Jest to jednak sporadyczne, bez większego efektu, no i nigdy na dłuższą metę. Bukmacherzy specjalnie dla kobiet przygotowali specjalne zakłady, bardziej rozrywkowe - na wygrane w Tańcu z gwiazdami, Oscary czy gry esportowe dla kobiet które lubią grać w takie gry. Kursy bukmacherskie na takie wydarzenia są wyższe niż na wydarzenia sportowe. Ten sposób obstawiania jest bardzo popularny na zachodzie, w Polsce natomiast dopiero się rozwija. Więcej o tym czy kobiety lubią stawiać zakłady można przeczytać tutaj: http://www.kobietaxl.pl/spoleczenstwo/n,39605,czy-kobiety-lubia-stawiac-zaklady.html

Natomiast  dla kobiet które chciałyby się nauczyć bukmacherstwa rozrywkowego, przed pierwszym postawieniem warto przeczytać artykuł o tym, co to jest kupon. Znajdziecie go pod tym linkiem: https://www.legalsport.pl/vademecum/bukmacherskie-abc/co-to-jest-kupon-bukmacherski/
Ciekawa jestem jak to wygląda u Was. Lubicie takie formy rozrywki? Macie szczęście w grach?

Pozdrawiam wszystkich :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA