3 maja 2018

Czy warto wybrać się w podróż busem


        Od dawna chciałoby się wyjechać w jakąś daleką podróż. Na przykład do Holandii. Zawsze chciałam zwiedzić malowniczą Holandię znaną z kolorowych tulipanów, dużej ilości wiatraków czy różnorodności serów. Od zawsze marzył mi się lot samolotem, niestety nie miałam jeszcze okazji skorzystać z tej formy podróży. Na dalekie wycieczki czy wczasy do tej pory jeździłam pociągiem lub autokarem. Mimo wszystko od zawsze cenię sobie wygodę. Na niewygodę zawsze przyjdzie czas, a chciałabym jeszcze trochę zwiedzić. Wiem, że na tak dalekie trasy kursują również busy, jednak skutecznie odstrasza mnie od nich brak wygód, dający do myślenia ich stan techniczny pojazdu, no i bezpieczeństwa.

Chociaż od lat można wybrać podróż tym środkiem lokomocji, zawsze obawiałam się że zanim dojadę na miejsce, odechce mi się zwiedzania. Obawiałam się, że sama podróż wykończy mnie tak, że moim marzeniem będzie już tylko powrót. Ale są busy i busy! Nie wiem czy wiecie, istnieje firma przewozowa juzwa.pl dbająca o komfort i bezpieczeństwo swoich pasażerów. Firma dysponuje flotą busów wysokiej klasy o niskim zużyciu paliwa, wyposażonych w bardzo wygodne kanapy dla pasażerów, zawsze czystą klimatyzację, nowoczesne pasy bezpieczeństwa, darmowe wi-fi oraz dużą powierzchnię bagażową. Nie trzeba się obawiać, że w busie rozładuje się telefon czy laptop, ponieważ znajdują się tam również gniazda 230 V.


Wiadomo, że w podróż nie wybieramy się bez bagażu. Każdy pasażer może przewieźć bezpłatnie w części bagażowej busa maksymalnie dwie sztuki bagażu o standardowych wymiarach, z których żadna nie przekracza 20 kg ( łącznie 40 kg). 

Dodatkowo można zabrać ze sobą bagaż podręczny, o wadze do 10 kg, który będzie umieszczony pod siedzeniem. Jego rozmiar nie może jednak utrudniać swobody podróży pozostałym pasażerom.

Jeśli chcesz podróżować z większą liczbą sztuk bagażu niż jest to przewidziane w limicie bagażu lub bagażem niestandardowym np. instrumenty muzyczne czy rowery, warto skontaktować się z biurem obsługi.

Nieodpłatnie można zabrać ze sobą również wózek inwalidzki, inny niezbędny sprzęt, czy asystującego psa, pod warunkiem posiadania uprzęży i książeczki szczepień weterynaryjnych, które są wymagane przy wjeździe do kraju stanowiącego cel podróży oraz krajów tranzytowych.


Zabierając dzieci do 12 roku życia i poniżej 150 cm wzrostu według przepisów prawa muszą podróżować w fotelikach samochodowych bądź atestowanych podstawkach. O ile, o fotelik samochodowy pasażer zobowiązany jest zadbać we własnym zakresie, to podstawki dziecięce znajdują się już w wyposażeniu busa. 

Bardzo ważną sprawą są przystanki, z których odjeżdża bus. Listę ich znajdziecie na stronie firmy juzwa.pl, tam też znajdziecie listę powiatów, gdzie bus może przyjechać pod wskazany adres. W razie braku na liście naszej miejscowości, również można skontaktować się z biurem obsługi. Na stronie znajduje się również mapa połączeń obejmująca wiele miast oraz ich okolic.


Do tej pory podróżowałam busem tylko najdalej do około stu kilometrów, ale wyjazdu takim busem na pewno nie pogardziłabym. A jak jest u Was, korzystaliście już z takiej opcji? Czym najlepiej lubicie podróżować?

Nadal życzę miłego weekendu! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA