8 czerwca 2018

Jak najlepiej zapakować paczkę przed wysłaniem?


        Jeżeli chcemy wysłać paczkę - na przykład z upominkiem dla bliskiej osoby lub przedmiot sprzedawany na internetowych aukcjach - powinniśmy zadbać o odpowiednie jej zapakowanie. W przeciwnym razie ryzykujemy, że nasze paczki zostaną uszkodzone w transporcie. Ponadto wiele firm kurierskich odmawia przyjmowania paczek zapakowanych w niewłaściwy sposób. Z drugiej jednak strony, jeżeli wysyłamy jedynie niewielkie, tanie przedmioty, koszt opakowania nie powinien być zbyt wysoki. Podpowiadamy, które opakowania najlepiej wybrać.
Koperty bąbelkowe - idealne do pakowania mniejszych przesyłek

Jeżeli szukasz sposobu na to, by dobrze zapakować mniejsze przedmioty, idealnym rozwiązaniem będą koperty bąbelkowe. Dobrze chronią przesyłane przedmioty przed uszkodzeniem, są wygodne i tanie. Koperty bąbelkowe możemy bez problemów zakupić w każdym oddziale poczty. Jedną zakupimy już za 20 gr - 1 zł.

Koperty bąbelkowe doskonale nadają się również do zapakowania przedmiotów kruchych i podatnych na uszkodzenia. Jeżeli chcemy wysłać drobne przedmioty, które nie są szczególnie łatwe do uszkodzenia np. takie jak przedmioty biurowe czy kable, wystarczy, że zapakujemy je w jedną kopertę bąbelkową i możemy bez problemu wysłać.

Inaczej należy postępować w przypadku przedmiotów, które są delikatne i mogą zostać łatwo uszkodzone w transporcie. Najbezpieczniej będzie zapakować je w dwie koperty bąbelkowe. Pierwsza powinna być odpowiednio mała, w rozmiarze niewiele większym od samego przedmiotu. Powinniśmy wykorzystać ją do dokładnego oklejenia przedmiotu, tak aby pozostał on nieruchomy. Tak owinięty przedmiot wkładamy w drugą kopertę i ją zaklejamy.

Wykorzystanie kopert bąbelkowych do pakowania jest tanie, proste i wygodne. Wadą tej metody jest jednak fakt, że nie zmieścimy w kopertach dużych przedmiotów, większych niż ok. 2 kg. w kopercie formatu A3.

Pudła, kartony - gdy chcemy przesłać większy przedmiot

Do wysyłania większych paczek najlepiej wykorzystać kartony i pudła. Po złożeniu pudła powinniśmy skleić je przy pomocy specjalnej, szerokiej taśmy (najczęściej oferowane są bezbarwne i brązowe), dokładnie sprawdzając przy tym, czy dno jest stabilne. Gdy upewnimy się, że nie zarwie się ono w czasie transportu, w pudle umieszczamy przedmiot lub przedmioty.

Aby przedmiot był bezpieczny w czasie transportu, będziemy musieli go unieruchomić. W tym celu będziemy musieli zadbać o to, by w pudełku nie pozostała próżnia. Puste miejsce pomiędzy przedmiotem a brzegami pudełka należy czymś wypełnić. Może w tym celu zostać wykorzystana folia bąbelkowa, stare gazety lub innego rodzaju papier. Po wypełnieniu pudełka dokładnie je zamykamy przy pomocy taśmy klejącej.

Jeżeli chcemy wysyłać w kartonie lub pudle przedmioty podatne na uszkodzenia, to należy najpierw obkleić je folią bąbelkową. Na poczcie dostaniemy również specjalne naklejki z oznaczeniem, na przykład: "Uwaga szkło". Warto je wykorzystywać, dzięki czemu wszystkie osoby które będą zajmować się naszą paczką podczas wysyłki, będą wiedziały, żeby uważać.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona gcg.net.pl.

Jakie macie ciekawe sposoby na zapakowanie paczki?

Pozdrawiam! :)

22 komentarze:

 1. Oj ostatnio poczta ma w zwyczaju niszczyć moje paczki mimo solidnego zabezpieczenia :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak oni to robią, że nawet mimo zabezpieczenia niszczą? Zgłaszałaś skargę?

   Usuń
 2. Pracowalam kiedys w dpd i wiem, że w ogole sie nie szanuje paczek i ich zawartosci takze twoje pomysly moja byc bardzo pomocne:)Pozdrawiam

  www.windowtothebeauty.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie szanują. Paczka to przecież czyjaś własność. Również Cię pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Nie linkujemy, potrafię trafić na blog :)

   Usuń
 3. Zgoda pełna, trzeba dobrze zabezpieczać, bo kilka razy mi się zdarzyło, ze uszkodzona była :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie też czasem przychodzi pognieciona, poobdzierana, szkoda słów :/

   Usuń
 4. Do mnie ostatnio przyszła przesyłka aż do przesady zapakowana. Każda rzecz zafoliowana jakby była szklana :P Z jednej strony to cieszy że dbają o klienta a z drugiej - weź to wszystko potem rozpakuj hihi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DO mnie też tak czasem przychodzą :D Ja się niecierpliwię, koty patrzą i się niecierpliwią, ale z drugiej strony cieszyć się trzeba że tak dbają o nas :D

   Usuń
 5. Ty bys widziala jak ja pakuje :) Masakra:D mam tone kopert ktore przyszly do mnie i wykorzystuje je ponownie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Ty tak pakujesz, często i do mnie tak przychodzą zapakowane przesyłki :) Bardzo dobry i ekologiczny sposób. Jak można zapakować w coś ponownie, to po co wyrzucać :)

   Usuń
 6. Kochana bardzo pomocne rady, ja ostatnio mam bardzo zle doswiadczenia z pakowaniem przesylek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam bardzo serdecznie w ten piękny słoneczny niedzielny dzień Przyznam szczerze że ja rzadko kiedy coś wysyłam I raczej też nie inwestuję w koperty Oczywiście że robię wszystko by moje paczki bezpiecznie doszły do swych właścicieli sama robię koperty ze zwykłych kartek A4 do drukarki mam też mnóstwo w folii bąbelkowej także przedmioty owijam właśnie w folię bąbelkową i wkładam to do wykonanej przez siebie koperty czasami dodatkowo jeszcze podklejane by się właśnie nic nie ruszało wszystko fajnie elegancko dochodzi do osób które zamawiają jeszcze nie było Skargi także fajnie pozdrawiam cię serdecznie i życzę przyjemnego dnia

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja wysyłam coś innego niż list to oprócz koperty bąbelkowej/pudełka same przedmioty owijam folią bąbelkową dla bezpieczeństwa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też owijam na wszelki wypadek, żeby nie było przykrych niespodzianek :)

   Usuń
 9. Mam rożne doświadczenia z przesyłkami , zniszczenia też miały miejsce niestety ...

  OdpowiedzUsuń
 10. Koperty bąbelkowe często wykorzystuję, zdarza mi się też wysyłać paczki, zawsze używam folii bąbelkowej do owinięcia cennych rzeczy jak również jako wypełniacz w paczce, aby nic się nie uszkodziło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak samo robię Marzenko. Zawsze zostawiam sobie folie z innych paczek, żeby móc użyć je ponownie. Zależy mi, żeby paczka dotarła w całości.

   Usuń
 11. Rzadko wysyłam paczki, ale jeśli już to robię, staram się jak najlepiej zabezpieczyć przesyłkę, bo to co się wyrabia z paczkami często przechodzi pojęcie. Zwłaszcza chyba w firmach kurierskich. Jedyni, do których póki co nie mam zastrzeżeń, to In Post.

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA