1 czerwca 2018

Operacja plastyczna nosa. 1,5 godziny i nowy, mniejszy nos


     Jeśli wierzyć w doniesienia zagranicznych mediów - operacja nosa to jeden z częściej wybieranych prezentów urodzinowych dla dziewcząt. Wydaje się, że możemy uwierzyć w te dane, gdyż również u nas jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Czy jest on jednak bezpieczny, jak wygląda i jakie efekty może przynieść - to wszystko przekażemy w dalszej części tekstu.

KIEDY WARTO ROZWAŻYĆ OPERACJĘ PLASTYCZNĄ NOSA?

W zasadzie za każdym razem, kiedy nie jesteśmy zadowoleni z jego wyglądu. O ile bowiem różne inne mankamenty naszego wyglądu jesteśmy w stanie pokonać ćwiczeniami, dietą, odpowiednio maskującym strojem lub makijażem, to w przypadku nosa nasze możliwości są znacząco mniejsze. Jeśli zatem uważamy, że przez nasz nos wyglądamy źle, czujemy się źle lub jesteśmy źle oceniani przez innych, to jest to dobra przesłanka, by zainteresować się operacją nosa.

CO MOŻEMY POPRAWIĆ W RAMACH ZABIEGU?

Najczęstszą prośbą jest po prostu zmniejszenie nosa. Często jednak potrzeby są bardziej konkretne - jak choćby zmniejszenie nozdrzy, wyprostowanie nosa, usunięcie charakterystycznego garbka czy skorygowanie czubka nosa. Czasem w grę wchodzą nie tylko kwestie estetyczne, ale też zdrowotne. Tak się dzieje choćby w przypadku zabiegu prostowania przegrody nosowej, która potrafi utrudniać normalne oddychanie.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zazwyczaj wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym, więc nie będziemy mogli obserwować swojego zabiegu na żywo. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani tym, co się będzie działo w trakcie zabiegu, to na ogół polega on na bezpiecznym oddzieleniu części skóry z obszaru nosa, dokonaniu niezbędnej plastyki struktury chrzęstno-kostnej, oraz ponownego nałożenia skóry na zmodyfikowaną strukturę. Może to brzmieć trochę przerażająco, jednak z racji powszechności zabiegu, ryzyko problemów jest minimalne - szczególnie gdy wybierzemy klinikę o dobrej reputacji.

ILE CZASU TRWA ZABIEG?

Sam zabieg zazwyczaj trwa od godziny do dwóch. Generalnie całość bez problemu zamyka się w granicach jednej doby, po kilku dniach należy się jedynie pojawić ponownie na zdjęcie szwów i ew. gipsu. Sama rekonwalescencja nie powinna przekroczyć dwóch tygodni, a bardzo często trwa krócej.

CZY BĘDZIE BOLAŁO?

Jak wspominaliśmy, sam zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a zatem podczas zabiegu nie będziemy nic czuli. Po zabiegu możemy odczuwać pewien dyskomfort związany choćby z obecnością szwów czy gipsu, zdarzają się też bóle głowy czy (co zrozumiałe) nosa. Zazwyczaj jednak po kilku dniach wszystko mija, a my możemy cieszyć się tak długo oczekiwanym, nowym wyglądem naszego nosa.

CZY BĘDZIE WIDAĆ BLIZNĘ LUB ZASINIENIA?

Jeśli po zabiegu zauważymy zasinienie - to jest to dość powszechny objaw, więc nie powinniśmy się nim stresować. Efekt ten powinien dość szybko i naturalnie zniknąć. Jeśli natomiast chodzi o kwestię blizny - tu już sytuacja zależy od intensywności naszego zabiegu. W praktyce jednak można powiedzieć, że bardzo rzadko blizna pozostaje widoczna w takim stopniu, że inne osoby zauważają ją.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PLASTYKI NOSA?

Za każdym razem lekarz indywidualnie oceni stan naszego zdrowia na podstawie wywiadu oraz serii badań. Na ogół przeciwwskazaniem mogą być zaburzenia krzepliwości krwi, duże nadciśnienie, cukrzyca, ciąża, oraz skazy naczyniowe. W praktyce jednak nie ma co zgadywać czy zakwalifikujemy się do zabiegu - pozwólmy podjąć decyzję lekarzowi.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ MÓJ NOS PO ZABIEGU?

Ślicznie! Tak jak zawsze tego chcieliśmy. Oczekujący bardziej konkretnej odpowiedzi mogą skorzystać z zestawu zdjęć dostępnych w internecie lub w klinice. Czasem warto pokazać lekarzowi taki wygląd nosa, jaki nam się szczególnie podoba. Z pewnością nasze oczekiwanie będzie wzięte pod uwagę, choć oczywiście nie każdy zabieg będzie tak samo prosty. Nawet jednak gdy powodem wykonywania operacji są jedynie kwestie zdrowotne - jest to przecież świetny moment, aby skorygować ewentualne niedostatki estetyczne naszego nosa.

TROCHĘ SIĘ WSTYDZĘ ZABIEGU

Cóż, takie podejście zdarza się, jednak chyba ważniejszy jest efekt docelowy niż niczym nieuzasadniony wstyd. Patrząc na zdjęcia z przeszłości obecnych gwiazd kina, telewizji i estrady, bardzo często możemy zauważyć, że obecny wygląd ich nosa bardzo różni się od tego sprzed rozpoczęcia kariery. Skoro więc idole nie wstydzą się takiej operacji - to czemu my mielibyśmy?

JAK POPRAWIĆ NOS BEZ OPERACJI PLASTYCZNEJ?

Operacja plastyczna nosa w wielu przypadkach jest nie do uniknięcia. Czasem możliwa jest jednak interwencja niechirurgiczna, polegająca np. na umiejętnym i precyzyjnym wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Pamiętajmy jednak, że jest to metoda nietrwała, którą będziemy musieli co jakiś czas powtarzać, ponosząc regularnie kolejne koszty. Z punktu widzenia zarówno osiąganego efektu, jak i łącznego kosztu, zabieg chirurgiczny wydaje się być lepszym wyborem.

Informacje zaczerpnięto ze strony internetowej: 


Mieliście styczność z takim zabiegiem? Co o tym myślicie?

Miłego weekendu!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA