2 czerwca 2018

Usuwanie tatuażu - dawne metody i współczesne sposoby

   

         Młodość bez wątpienia jest czasem szaleństwa i buntu. Dorastający człowiek, w którym buzują hormony stara się na wszystkie możliwe sposoby pokazać swoją niezależność i indywidualizm. Jednym ze sposobów na wyrażenie własnych emocji i przekonań może być tatuaż. Niestety, często po latach, gdy zmieniają się zarówno gusta jak i system wartości, ta pamiątka po czasach młodości staje się uciążliwa. Czy wykonany kiedyś tatuaż da się trwale usunąć?


Przyczyny usuwania tatuażu

Odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego ludzie chcą usuwać tatuaże może być kilka. Z pewnością, jednym z powodów jest dojrzałość - zarówno emocjonalna jak i fizyczna. Lata lecą nieubłaganie, skóra traci swoją młodzieńczą jędrność i elastyczność przez co tatuaże zaczynają wyglądać zdecydowanie mniej estetycznie niż kiedyś. W dorosłym życiu okazuje się też często, że tatuaże wykonane w widocznych miejscach mogą być przeszkodą w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Na szczęście, obecnie jest wiele skutecznych metod, aby pozbyć się niechcianego tatuażu z każdego miejsca na ciele.

Jak usuwano tatuaż kiedyś?


Patrząc kilkanaście lat wstecz bez najmniejszego trudu można zauważyć, że jedną z najbardziej wówczas rozpowszechnionych metod usuwania tatuaży był zabieg chirurgiczny. Jak każda ingerencja w organizm, niósł on za sobą ryzyko szeregu powikłań i komplikacji. Innym negatywnym skutkiem tej metody było to, że w miejscu po usuniętym tatuażu pozostawała często szpecąca blizna - tym większa, im bardziej rozległy był tatuaż. Wśród zalet, wymienić można chyba jedynie czas usuwania - wystarczył na to jeden zabieg chirurgiczny. Innym sposobem, może nie tyle na usunięcie, co zasłonięcie niechcianego wzoru było także jego przykrycie innym tatuażem. Metoda ta wiązała się jednak z dodatkowym bólem i nie zawsze zadowalającym efektem.

Nowoczesne sposoby na usuwanie tatuażu

Jedną z najbardziej popularnych metod usuwania niechcianego tatuażu jest obecnie terapia laserowa wykonywana w wielu gabinetach kosmetycznych. Jest to zabieg stosunkowo bezpieczny i dający bardzo dobre efekty. Niestety nie może być wykonywany u każdego - ze względu na ryzyko powikłań i różnorodnych komplikacji laserowemu usuwaniu tatuaży powinny poddawać się osoby chorujące na epilepsję, a także kobiety będące w stanie błogosławionym czy karmiące piersią. Tatuaże niewielkie oraz te o mało intensywnej barwie uda się usunąć najszybciej. Przy rozległych i mocnych tatuażach może być konieczne wykonanie większej ilości sesji terapii laserowej. W pierwszych dniach po wykonaniu zabiegu laserem może na skórze pacjenta utrzymywać się zaczerwienienie związane z podrażnieniem naskórka, jednak stosunkowo szybko powinno ono zaniknąć. Terapia laserowa jest zdecydowanie najlepszą opcją dla każdego, kto zastanawia się nad tym, aby usunąć tatuaż. Przed wykonaniem serii zabiegów warto jednak skonsultować się z lekarzem, aby ustalić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania takiej terapii. Warto również przygotować się na dosyć duży wydatek - zabiegi laserem nie należą bowiem do najtańszych.

Artykuł powstał we współpracy z Klinika Dobosz

Miłego weekendu! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA