23 lipca 2018

Sanatorium w górach


      Sanatorium w górach to miejsce podwójnie wyjątkowe. Dlaczego? Z uwagi na leczniczy mikroklimat górski oraz cudowną przyrodę i kompleksową ofertę sanatoriów, oferujących zabiegi lecznicze. Idea sanatorium, w którym rekonwalescencja przebiega w ustalonym systemie, systematycznie, w miłej atmosferze oraz zdrowotnych właściwościach otaczającego środowiska, obecnie pogłębiona została o zapewnienie kuracjuszom opieki na najwyższym poziomie, łącznie z warunkami hotelowymi oraz atrakcjami poza zabiegowymi.

Prozdrowotny pobyt w sanatorium

Grono wykwalifikowanych lekarzy, rehabilitantów, masażystów, zapewniających kuracjuszom opiekę na najwyższym poziomie, stosuje się do ustaleń, odnośnie zaplanowanej ilości oraz rodzajów zabiegów. Czas, wypełniony zabiegami nie zajmuje jednak na tyle, aby odczuwać zmęczenie. Godziny zabiegów oraz ich ilość są dostosowane do kondycji psychofizycznej kuracjusza. Zabiegi w sanatorium są priorytetowe, z uwagi na nastawienie pacjentów, leczących się długotrwale, oczekujących pozytywnych efektów. Zespół pracowników dba o jak najefektywniejsze wykorzystanie przez kuracjuszy oferty, proponowanych im zabiegów, aby korzyści okazały się wymierne. 

Warunki hotelowe w sanatorium

Warunki hotelowe, dostępne w sanatorium nie stanowią już pozostałości po poprzednim systemie politycznym. Nowoczesne obiekty, nowo powstałe lub wyremontowane, są miejscami, w których można doskonale wypocząć. Pokoje, komfortowo wyposażone, zapewniające prywatność i ciszę, z łazienkami, są udogodnieniem dla kuracjuszy. Menu, serwowane w stołówkach, które bardziej przypominają eleganckie restauracje, zachęca do regularnych posiłków, które w okresie chorobowym nierzadko stanowią utrudnienie. Niechęć do jedzenia z pewnością pójdzie w niepamięć, po spróbowaniu wyśmienitych dań, które szef kuchni przygotowuje w sanatorium z uwzględnieniem zachowania zdrowej, nieobciążającej układu pokarmowego, diety. Integracja wśród kuracjuszy możliwa jest dzięki pomieszczeniom, w których można spędzać czas wolny oraz organizowanym specjalnie, tematycznym spotkaniom w szerszym gronie. 

Sanatorium w górach - miejsce podwójnie atrakcyjne

Gdy kuracjusz jest w stanie opuścić budynek sanatorium, a schorzenie nie przeszkadza w zaczerpnięciu świeżego powietrza na spacerze, górskie otoczenie stanowi atrakcję samą w sobie. Malownicze krajobrazy, spokojne otoczenie, kontakt z przyrodą, również pozytywnie wpływają na szybki powrót do pełnej sprawności. Częste w rejonach podgórskich pijalnie wód mineralnych, stanowią atrakcję okolicy, a jednocześnie dodatkowy walor dla kuracjuszy, którzy przebywają w sanatorium. Rodzaj wody, odpowiedni w przeciwdziałaniu przyczynom i skutkom schorzenia, może być sposobem na lepsze samopoczucie oraz poprawę stanu zdrowia. Sanatorium w górach jest miejscem, w którym, w komfortowej atmosferze oraz pod opieką profesjonalnej kadry medycznej, odzyskać zdrowie i witalność. Bogata oferta zabiegów leczniczych oraz doskonałe warunki, doskonale uzupełniane są świeżym powietrzem oraz pięknem przyrody. 

Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.

Udanego wypoczynku! :)

16 komentarzy:

 1. Ja bym wolała takie sanatorium nad ciepłym morzem... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc, to ja tak samo :) Chociaż w górach też bym nie pogardziła ;)

   Usuń
 2. musze mamie powiedziec bo wlasnie wybiera miejsce

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym się wybrała do takiego sanatorium. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj nawet nie powiedzialabym ze to senatorium, pamietam jak kiedys (moja babcia) byla w Senatorium i jak to wygladalo, teraz to super SPA :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie miejsca, w SPA w górach nigdy jeszcze nie byłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne są takie miejsca! :) Super.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam chętnie bym skorzystała z takiego sanatorium w górach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa, choć ja bym chyba wolała nad morzem, do gór jakoś mnie nie ciągnie :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi to się źle zawsze kojarzy z miejscem dla starszych osób.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam góry, z jednej strony pozwalają mi odetchnąć, odpocząć, zamyślać się, a z drugiej dają kopa do aktywności, wyzwalają energetyczną naturę, nie mogę za długo siedzieć i patrzeć, trzeba zdobywać ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jacie marzy mi się taki wyjazd!

  OdpowiedzUsuń
 12. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  An Thái Sơn với website anthaison.vn chuyên sản phẩm máy đưa võng hay máy đưa võng tự động tốt cho bé là địa chỉ bán máy đưa võng giá rẻ tại TP.HCM và giúp bạn tìm máy đưa võng loại nào tốt hiện nay.

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA