1 października 2018

Spieszmy się kochać siebie, tak łatwo jest zostać wredną egoistką


      Lato się skończyło i nadszedł czas kurtek i dłuższych wieczorów. Jednak ostatnie tygodnie lata tak mi dały w kość, że prawie zapomniałam o tej jesieni.  Nawet lakier do paznokci wybrałam we wiosennym kolorze. Bo tej wiosny jakoś u mnie zbyt wiele nie było. Lata też jak na lekarstwo. Po prostu brak czasu dla siebie.

Czasem chce się być tak dobrą, że wychodzi się na tym  zupełnie odwrotnie. Przykładem jest choćby mój źle zrośnięty po złamaniu palec. Nie zgina się nadal? Trzeba było go ćwiczyć! Nie przewracać się, nie spieszyć! Robiąc dobre uczynki, nie warto zapominać o własnych potrzebach. Choćby nawet tych najbardziej egoistycznych. Ludzie tak szybko przyzwyczajają się do swoich oczekiwań, że każdą przysługę traktują jak twój obowiązek.  Spróbuj tylko kobieto zrobić cokolwiek inaczej a będziesz okropną egoistką.

Nie wpuść tylko wścibskiej znajomej... Już ona ci da! Nie pozwolisz pogłaskać kota obcemu dziecku wredna istoto - jesteś aspołeczna. A przecież ma dla niego jakąś starą karmę. A że się pochoruje, to już mój problem. Ale cierp kobieto, że twe koty są wybredne.

Rozmawiasz przez telefon, ucieka gdzieś zasięg i nie rozumiesz do końca, o co tak naprawdę komu chodzi. Zaczynasz o kocie... O nie! Jak można nie dosłyszeć, a już wspomnieć o kocie... No jak można! No way! Ale jednak.  Stało się! Już nie będę... Nie będę za wszystko przepraszać. Postójcie sobie za drzwiami. Moja cierpliwość też niech sobie postoi za drzwiami. 

Od ostatniego weekendu, moim prawdziwym weekendem są dla mnie poniedziałki. Pal sześć piąteczek, w sobotę już chcę czy nie, muszę wstawać i naginać kawał drogi. Bo prawdziwe weekendy mam  tak wypełnione wiedzą, że po powrocie do domu już nic więcej wiedzieć nie muszę, nie mam nawet takiej potrzeby, nie chcę, nie wpuszczam... Niech się dzieje wola nieba, nogi muszą wygodnie odpoczywać od siedzenia na krześle! 


Koci masaż wykonany, paznokcie pomalowane, domowe spa zaliczone, można teraz pomyśleć o sobie ;)

Miłego tygodnia! :)

22 komentarze:

 1. Sama prawda. Czasami się śmieję, że należy w sobie włączyć egoistę od czasu do czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. I słusznie. Zdrowy egoizm jest bardzo wskazany. Pozdrawiam Cię serdecznie Dorotko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrowy na pewno tak Krysiu :) również Cię serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Niestety często jest tak, że troszczymy się o innych, a gdy my potrzebujemy pomocy, to wszyscy uważają że same się tym zajmiemy, bo przecież taki jest podział ról. Czasem chyba trzeba tupnąć nogą.
  Swoją drogą, ja mam właśnie z takiego powodu problemy ze stopą po złamaniu, więc łączę się w bólu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wlaśnie jest. W razie potrzeby ciężko na kogoś liczyć. Dlatego przestałam się wychylać. Trzymaj się :*

   Usuń
 4. Dokładnie, zgadzam się z Tobą, trzeba mieć czas dla siebie na siebie, i dbać o swój komfort psychiczny a nie tylko starać się spełniać oczekiwania innych. Też nie wpuszczam wścibskich osób, przy których strach otworzyć usta, unikam osób które mnie zwyczajnie psychicznie męczą. A koty to najcudowniejszy temat do rozmów , zwłaszcza jak się ma takie fajnie kotki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też staram się unikać takich osób, ale zanim je poznam zdążę się już sparzyć. Trzeba takich ludzi unikać, wyssają całą energię. Koty są najlepszym tematem do rozmowy :)

   Usuń
 5. Trzeba myśleć o sobie i nie dać innym wejść nam na głowę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością tak! Czasem człowiek jednak się wychyli i oberwie ;)

   Usuń
 6. Bardzo dobrze napisane kochana, ja zawsze powtarzam, ze nikt nie bedzie nas lepiej kochal, szanowal i sie o nas martwil niz my same hahaha ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Trzeba o siebie dbać, nie tylko o innych :)

   Usuń
 7. W każdym wieku trzeba pamiętać o sobie najpierw! To jak podczas podróży samolotem Stewardesa mówi, że w razie kłopotów mama ma najpierw założyć sobie maskę z tlenem, a potem dziecku. I tak jest z naszymi potrzebami, najpierw spełniajmy swoje a potem innych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, najpierw my, później reszta. Ostatnie miesiące trochę przesadziłam z tym altruizmem, ale mam nauczkę :)

   Usuń
 8. Czasem trzeba być trochę egoistką,grunt to nie przesadzić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie da się :D Przesadziłam za to w odwrotną stronę ;)

   Usuń
 9. Zdrowy egoizm każdemu jest potrzebny 😘

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł mnie po prosu ujął :) świetnie napisane :) Myślę ze dla zdrowego funkcjonowania, każdy z nas potrzebuje trochę czasu dla siebie. I trudno, może to dla niektórych być objaw egoizmu. Ale warto pamiętać o tym,że żyjemy przede wszystkim dla siebie a nie dla innych

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA