6 grudnia 2018

To, co najbardziej cenne jest niedostrzegalne. Make a wish         Życzenia ma każdy. Jeden większe, drugi mniejsze. Tak, tak, ja też je mam. Wczoraj napisałam swoją listę upominków, którą możecie i Wy wykorzystać. Po to między innymi ją napisałam. Moja lista życzeń nie jest skierowana do konkretnych osób, napisałam ją ot tak dla siebie, bo przy lepszej okazji sama zabawię się w swojego Mikołaja. Każdy obdarowuje tym, co może. Każdy daje od siebie to, co chce dać. Jeden kupuje prezenty tańsze, inne kupuje prezenty droższe, jeszcze inny wcale. I wcale nie trzeba mieć tego za złe tej osobie. Bo najcenniejsze prezenty są trudne do zauważenia. Bo niektórzy mają za dużo w dupie...

Mało kto pomyśli że to co najcenniejsze, jest niedostrzegalne. Dajesz swój czas, w którym mogłabyś zrobić coś innego. Zrobić potrzebne badania, iść do kina, do przyjaciółki na babskie pogaduszki. Mogłabyś posiedzieć z kotami i nie robić nic. Bo nicnierobienie też się czasami należy. Bo dlaczego kobieta ma zajmować się tylko domem czy dziećmi. Nie może zmienić zawodu, nie może spełniać marzeń. Niestety,  ale w wielu domach jest to oczywiste. Potrzeby żony, matki czy babci są zbędną fanaberią. Dajesz swój czas, dajesz siebie bez końca, a i tak nikt tego niezauważy. Bo po co ma zauważyć, jeśli komuś się to należy. Zauważone zostaną natomiast luki czy błędy. Zostaje obsmarowana za to, że myśli inaczej, że robi inaczej niż inne kobiety. Niż cały tłum.

Moim życzeniem również jest coś bezcennego. Chciałabym, aby inni to zrozumieli, że jeśli coś dostają, niech to docenią. Nikt nie jest panem i władcą, nikt nie jest panią świata, a tym bardziej nikt nie jest niczyim niewolnikiem do spełniania czyichś życzeń. 

Moim życzeniem jest nieocenianie. Zanim ocenisz, spójrz we własne lusterko. Zanim dostrzeżesz źdźbło w cudzym oku, popatrz na belkę w swoim. Nikt nic nie musi, natomiast może jeśli sam chce. Nie wymagaj od innych, tym bardziej jeśli od siebie niewiele dajesz. Nikt nie jest cudotwórcą, ani maszyną do spełniania życzeń innych.

Moim życzeniem jest nie stawianie wygórowanych wymagań. Nie można wymagać od kogoś ciągłego wspierania, polubiania, promowania, jeśli sam/a olewasz jej profil. Nie można wymagać zapraszania na urodzinową imprezę, jeśli wiesz że komuś sie nie przelewa. Nie można wymagać od wszystkich wspierania akcji charytatywnych, tym bardziej jeśli nie wiesz, w jakiej kto jest sytuacji. Każdy niech pomaga w miarę swoich możliwości. Miło by było natomiast dostrzegać potrzeby innych. Nawet kiedy jestem obwieszona torbami jak wielbłąd, zawsze przytrzymuję drzwi idącemu za mną. Przepuszczę w drzwiach pana niosącego towar, bo ma zajęte ręce. Panią z wózkiem, czy nawet młodą dziewczynę, jeśli widzę że jest taka potrzeba. Nie prycham w autobusie, że ktoś sadza dziecko zamiast siebie, bo wiem co może być przy pierwszym lepszym zakręcie, jak trudno wtedy je uchronić. Miło by było, gdyby cżłowiek człowiekowi nie był kołczem a przyjacielem.


Post został napisany w ramach akcji na blogu Twoje Źródło Urody "Wspaniały Rok". Przy okazji zapraszam na blogi pozostałych uczestników:


Pozdrawiam! :)

29 komentarzy:

 1. No i takie mądre teksty się ceni :) Życzę nam wszystkim więcej tak zdrowego i życzliwego podejścia do życia i innych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudnie ujelas to w slowa kochana, to chyba w Tym okresie najwazniejsze, choc nie powinnismy zawsze caly rok starac sie patrzec na swiat przyjaznie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się twoje życzenie :) więc życzę by się szybko spełniło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ojjj tak często jest tak,że się docenia jak się nagle coś straci;) wiec bardzo dobry wpis;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Nie dostrzega się tego, dopóki się nie straci, to prawda :)2

   Usuń
 5. " gdyby cżłowiek człowiekowi nie był kołczem a przyjacielem" jak to mądrze i prawdziwie napisane. Żeby się ! I żeby zdrowie było :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdrowie jest nam bardzo potrzebne. My kołczów nie potrzebujemy :D

   Usuń
 6. Bardzo często tak jest i się niestety z tym zgadzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ach, byłoby cudownie, gdyby te życzenia się spełniły...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniałe słowa. Inni powinni brać za przykład Twoje postępowanie w wielu sytuacjach :) Dobrze jest być przyjaznym dla ludzi, to prędzej czy później do nas wraca ze zdwojoną siłą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też prawda, chociaż miło jest patrzeć na wyraz ulgi u kogoś. To też dodaje endorfin ;)

   Usuń
 9. I również nikt nie jest niezastapiony a propo władców :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda że lepiej nie oczekiwać...

  OdpowiedzUsuń
 11. I o to chodzi, też tak myślę :) Warto szanować zarówno i innych jak i samego siebie ( bo to często my sami nie potrafimy siebie docenić)

  OdpowiedzUsuń
 12. pięknie napisane :) naprawdę nie jestem w stanie nic dodać...

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne podejście,pięknei napisane !

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA