Jak wybrać drzwi wejściowe


         Drzwi do naszych domów i mieszkań to nie tylko element wystroju. Kupujemy je na długie lata, dlatego chcemy aby spełniało jak najwięcej wymogów. Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe?

WYTRZYMAŁOŚĆ 

Jest to jedna z najważniejszych cech przy wyborze drzwi. Powinny być nie tylko wytrzymałe na różnorodne uszkodzenia, ale też odporne na sforsowanie. Drzwi powinny chronić przed włamaniem. 

WYCISZENIE 

Mieszkanie czy dom to nasza oaza, gdzie potrzebujemy ciszy i spokoju. Każdy ma swoje życie, dlatego nie chcemy słuchać, o czym rozmawiają ludzie postronni. Nie chcielibyśmy, by inni słyszeli nasze rozmowy. Najlepiej jest, jeśli takie drzwi mają podwyższony stopień dźwiękochłonności. 

TERMOIZOLACJA

Nikt nie lubi przeciągów, zwłaszcza kiedy jest zimno. Nie lubimy, kiedy z naszych pomieszczeń ucieka nam ciepło. W przypadku takich drzwi niezmiernie ważne są uszczelki odpowiadające za przyleganie drzwi do ościeżnicy. 

OCHRONA PRZED OGNIEM

Zadaniem takich drzwi jest powstrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia i dymu, kiedy na przykład wybuchnie pożar. Przy wyborze takich drzwi należy zwrócić uwagę na specjalne oznaczenia, czyli symbolami EI, gdzie E jest to kryterium szczelności ogniowej, natomiast I informuje o izolacyjności ogniowej.

Kluczowe cechy prezentowanych modeli to wytrzymałość na uszkodzenia i wszelkie próby siłowego sforsowania. Celem uzyskania jak najlepszych parametrów wytrzymałościowych wykorzystano żebrowania stalowe, a także wykonane ze stali pręty. Dzięki temu skrzydła drzwiowe są cięższe, co czyni je bardziej odpornymi na zniszczenie. Coraz częściej nabywcy chcą inwestować w antywłamaniowe drzwi do mieszkania. Nasze produkty oparte są na sprawdzonych rozwiązaniach i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających


BEZPIECZEŃSTWO

Chociaż wspominałam o tym na początku, to chciałabym jeszcze przypomnieć, że takie drzwi powinny chronić nie tylko spokój życia rodzinnego, ale również nasze bezpieczeństwo  jak również dobytek. Porządne drzwi antywłamaniowe powinny mieć specjalne zabezpieczenia, które zapobiegną wtargnięciu intruza, zniechęcą włamywacza. Przy produkcji takich drzwi oprócz wzmocnionych konstrukcji wykorzystuje się antywłamaniowe wkładki. W przypadku drzwi producenta gerda.pl dodatkowymi zabezpieczeniami są oprócz tego monitoringi i domofony. 

Korzystając z katalogu na tej stronie można skomponować odpowiednie dla siebie drzwi nie tylko pod względem bezpieczeństwa i funkcjonalności, ale też designu. Porządne drzwi gwarantują nasz spokój. Zadbaj o to! 


Pozdrawiam wszystkich! 🙂

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.