15 kwietnia 2019

Dlaczego warto uzupełniać witaminę D3?


           Witamina D3 kojarzy nam się z zimą oraz koniecznością jej suplementowania. Jej obecność w naszym organizmie jest bowiem bardzo ważna. Witamina z rodziny D pozwala nam nie tylko uniknąć wielu chorób i dolegliwości, ale także leczy.

Wpływ witaminy D wpomagają odpowiednią regulację gospodarki wapniowej oraz na tkanki kostne. Wspomaga wchłanianie i efektywne wykorzystanie wapnia oraz fosforu, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zębów i układu kostnego. Brak witaminy D3 powoduje zaś uwalnianie się wapnia z kości, co w dłuższej perspektywie oznacza krzywicę oraz osteoporozę. Sam wapń jest też kluczowy dla prawidłowego przechodzenia impulsów nerwowych w naszym organizmie oraz skurczów mięśniowych. Jego brak oznacza zatem zaburzenia układu nerwowego oraz mięśniowego.

Sama witamina D3 pozwala też zapobiegać rozwojowi nowotworów. Dlatego też witamina D3 może pomóc osobom, które są już chore na raka. Pochodne witaminy D już teraz znajdują zastosowanie w terapii nowotworów prostaty, a mogą być także pomocne w leczeniu raka jelita grubego. Wedle badań, które zostały opublikowane w 2014 roku, osoby mające duże stężenie witaminy D3 miały pięćdziesiąt procent więcej szans na przeżycie niż osoby, które cechował niedobór tej witaminy. Witamina D uwrażliwia komórki nowotworowe na działanie leków, które pomagają w walce z nowotworami. Dzięki temu chemioterapia jest bardziej efektywna.
Udowodniono też, że witamina D3, zwłaszcza jeśli jest połączona z wapnem, pomaga osobom chorym na nadciśnienie tętnicze. Witamina D odpowiada za utrzymanie poziomu białka w organizmie. U osób z wyższym poziomem witaminy D we krwi stwierdzono wyższy poziom HDL. Zaletą witaminy D jest również zapobieganie różnym chorobom m.in. miażdżycy czy serca.

Witamina D3 zapobiega też dużo „lżejszym” schorzeniom. Może bowiem stanowić skuteczną tarczę przeciwko przeziębieniom. Regularne przyjmowanie witaminy D3 za pośrednictwem suplementów pozwala wedle wszelkich dostępnych badań zredukować ryzyko infekcji grypy nawet o pięćdziesiąt procent. Dodatkowo przy stosowanie witaminy w suplementach, nawet jeśli przyjdzie nam zachorować na grypę, to jej przebieg jest dużo łagodniejszy, a sama choroba trwa krócej.

Sama witamina może być dostarczana do organizmu za pośrednictwem suplementów. Te powinny być wykorzystane zwłaszcza w miesiącach zimowych. Wtedy bowiem ilość światła słonecznego jest zbyt skromna, żeby zaspokoić potrzeby naszego organizmu.

Artykuł powstał we współpracy z internetowym sklepem zielarskim iZielnik.pl

14 komentarzy:

 1. Dobrze to sobie znowu przypomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto suplementować witaminę D3 szczególnie w okresie zimy. Miałem gorsze wyniki morfologii krwi i korzystałem przez cały luty z zabiegów przy użyciu pola magnetycznego w Sosnowcu Terapion i od 2 zabiegu miałem więcej energii, nie byłem taki ospały i nic mnie nie bolało. Wczoraj odebrałem nowe wyniki krwii i są idealne. Polecam każdemu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja rowniez staram sie uzupelniac braki witaminowe, a D jest bardzo wazna :D

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, powinniśmy suplementować D3. Ja mam swoje tablety, ale pamiętać je zażywać to już całkiem inna bajka.

  OdpowiedzUsuń
 5. D3 podaję synkowi w okresie od października do kwietnia ze wskazania pediatry
  przyznam, że o sobie zapomniałam

  OdpowiedzUsuń
 6. D3 to u mnie podstawa, szczególnie jesienią i zimą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Staram się dbać o dostarczanie witamin itp. choć za suplementami nie przepadam. Mam problem z regularnością przyjmowania, często zapominam :P

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie wit D3 to stały punkt dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie jestem po badaniach i poziom wyszedł mi tragedia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma co ryzykować, wit D3 jest bardzo ważna.

   Usuń
 10. Coraz więcej mówi się o zażywaniu wit D3 przez cały rok, nie tylko w zimie.

  Suplementów nie ma co brać. Np. krople Vigantol są lekiem, do niedawna wydawanym na receptę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co Ty nie powiesz? Bez witaminy D3 można załapać się na wiele groźnych chorób, także depresję. Poczytaj lepiej sprawdzone źródła zanim wygłosisz taką mądrość.

   Usuń
 11. To tak naprawdę jedyna witamina którą warto suplement-ować :D ja to robię już od kilku lat

  OdpowiedzUsuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA