Kiedy skóra jest zbyt sucha, kiedy dręczą ją problemy, Neoglandynę Plus jej dajemy


             Troska o ładny wygląd skóry nie jest oznaką próżności, ale też dbaniem o jej zdrowie. Bywa, że nasza skóra mimo szczególnej dbałości jest ciągle sucha, łuszczy się, choruje z przyczyn niezależnych od nas, czego powodem jest choćby zażywanie niektórych leków. Zabiegi pielęgnacyjne często są wtedy niewystarczające, skóra potrzebuje zwiększonej troski, ale także dostarczenia zwiększonej ilości pewnych składników z zewnątrz. W takim celu firmy farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu dla nas suplementów.

Jakiś czas temu trafiły do mnie dwa opakowania Neoglandyna Plus od Tymofarm. Suplementami  podzieliłam się z córką, która akurat była po kuracji retinoidami, więc akurat przydały się dla nas obu.

Neoglandyna Plus to kapsułki przeznaczone do skóry suchej, podrażnionej, łuszczącej się oraz w wyprysku atopowym, trądziku i łuszczycy. Moja skóra jest sucha, wrażliwa, w związku z tym o podrażnienia nietrudno, co przy testowaniu czegoś nowego ma prawo się wydarzyć.


Opakowanie zawiera 100 kapsułek, w których znajdują się cenne dla skóry składniki. Neoglandyna Plus zawiera tłoczone na zimno, wysokiej jakości oleje: lniany i z ogórecznika. Forma kapsułki zapobiega utlenianiu składników aktywnych. Gdyby ktoś jednak miał problemy z połknięciem kapsułki (przykład: dzieci), dla ułatwienia podania można wycisnąć olej z kapsułki (np. na łyżeczkę).


Kapsułki zawierają roślinne Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT): omega 3 i omega 6 (w odpowiednich proporcjach) w tym GLA.

Neoglandyna Plus pomóc może w przypadku niedoboru GLA, który może się objawiać suchą, podrażnioną, łuszczącą się skórą.

Uzupełnianie diety w GLA jest ważne dla osób, które mają uszkodzony fizjologiczny metabolizm kwasów tłuszczowych w wyniku defektu enzymu delta -6 desaturazy.


Ponieważ suplement to zawsze forma leku, nie obędzie się bez przeciwwskazań. Na szczęście nie ma ich całej litanii jak przy innych lekach. Producent wymienił tu tylko przypadek nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Dawkowanie nie jest skomplikowane. Dla dorosłych zaleca się 3 kapsułki dziennie, dzieciom wystarczy jedna.

Dawkując tym sposobem, jedno opakowanie dla dorosłych wystarczy  na 33 dni, dla dzieci na 100 dni.


Kapsułki spożywałam raz dziennie, łykając od razu po 3 naraz, co nie było wcale trudne. Kapsułki łatwo przechodzą przez przełyk, żadna z nas nie miała też skutków ubocznych. Chociaż po miesiącu trudno o spektakularne efekty, w końcu o swoją skórę dbamy cały czas, to mogę powiedzieć, że taka suplementacja może być całkiem przydatna, ze skórą bywa coś nie tak, skóra jest zmęczona po intensywnych wakacjach czy długiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Kiedy w naszej diecie są braki lub w przypadku wymienionych chorób dermatologicznych. Osobiście sama chętnie będę kontynuować dalszą suplementację, zwłaszcza że moja  skóra  lubi się przesuszać z bardzo różnych powodów.

Neoglandyna Plus dostępna jest w aptekach. Znacie ten suplement? Jakie suplementy na skórę stosujecie?

Pozdrawiam! :)

Komentarze

 1. Nie znałam tego suplementu, zresztą ogólnie rzadko po nie sięgam. Zaciekawiłaś mnie nimi, przyjrzę im się bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja akurat piję olej z wiesiołka, ale mam też lniany w domu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolę jednak kapsułki, inaczej bym nie przełknęła :)

   Usuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tymi suplementami. Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z takimi, które mają wesprzeć nas w walce o zdrową i nawilżoną skórę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już się spotykałam, ale to jest nowość :)

   Usuń
 4. Sama chętnie bym się z tym suplementem poznała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja obecnie zajadam miski na wlosy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tego suplementu, ale przydałby mi się ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.