Piękno zaczyna się od uśmiechu Dr Martin Schwarz


            Wszyscy wiemy,  że piękny uśmiech to także piękne i zdrowe zęby. Im bardziej białe, tym uśmiech piękniejszy. Kto z nas nie marzy o takim uśmiechu, kiedy jest on nam niezbędny każdego dnia dla podtrzymywania zdrowych relacji międzyludzkich, dla niewerbalnego komunikowania się ze światem, choćby uśmiechania się do samych siebie. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię się uśmiechać, więc walka o biel zębów trwa u mnie cały czas. Zabieganie o to, nie jest łatwe, zwłaszcza kiedy efekty psują niektóre pokarmy czy napoje, malując naz przebarwienia. Wybielanie zębów to często żmudna praca, która nie zawsze przynosi wyczekiwane efekty. Innowacyjny, jednocześnie prosty sposób wprowadził Dr Martin Schwarz, dzięki któremu wybielanie zębów w domu, to naprawdę bajka, bo wystarczy tylko żel wybielający oraz nakładki na zęby, które sprawią, że tak upragnioną biel zębów będziemy mieć na wyciągnięcie ręki. 

Zanim jednak to wszystko Wam opiszę, chcę wspomnieć, że wprowadzenie na rynek produktu Bioscaling zdobyło uznanie zagranicznych mediów, ale nie tylko. Żel wybielający zęby  Dr Martin Schwarz jest znany również w Cosmopolitan, gdzie również możemy zaspokoić swoją wiedzę. Wypróbowanie tej całkiem prostej i bezproblemowej metody, którą możemy zastosować w zaciszu domowym, bez potrzeby stosowania kosztownych lamp, wymaga bardzo niewiele, bo zaledwie 30 minut dziennie. Potrzebny do tego będzie żel wybielający umieszczony w strzykawce, którą dozujemy ilość produktu umieszczając ją w do tego przeznaczonych nakładkach.

Nakładki te wykonane są z silikonu, ale przed użyciem należy je dopasować do zębów wkładając je na chwilę do gorącej, następnie zimnej wody. Jest to bardzo ważne, bo tylko ściśle przylegający żel może działać najbardziej skutecznie. W moim przypadku efekt był widoczny już po pierwszej półgodzinnej sesji.


Do wybielania zębów używałam dwóch kompletów żelu wybielającego Expert 38%, który jest bezpieczny dla szkliwa, nie powoduje nadwrażliwości zębów (u siebie nie zauważyłam). Działanie wybielające jest tu wykorzystywane dzięki nadtlenku karbamidu, a nie nadtlenku wodoru, czyli wody utlenionej. W czasie wybielania nie odczuwamy dyskomfortu ani bólu. Nie odczuwamy też dyskomfortu podczas spożywania kwaśnych owoców, czy zimnych lub gorących napojów. Preparat nie zawiera fluoru, dzięki czemu nie zwiększa ryzyka fluorozy. Jego odczyn pH jest lekko alkaliczny, co uniemożliwia demineralizację szkliwa, co jest spotykane przy środowisku kwasowym. Dzięki zawartości odpowiedniej ilości wody zęby nie ulegają wysuszeniu. Nie ma tu również potrzeby użycia lamp specjalisycznych.

Skład INCI:

Aqua, Glycerin, Urea Peroxide, Carbomer, Potassium Nitrate, H2O2 w stężeniu 5,69%

Producent obiecuje wysoką skuteczność, czyli rozjaśnienie o 4-8 odcieni, ale nie oszukujmy się, wszystko zależy od czynników genetycznych, wieku, trybu życia, diety. Nie da się osiągnąć idealnie śnieżnej bieli, kiedy nasze szkliwo od początku takie nie było, u osób palących, czy pijących hektolitry kawy. Wpływ na kolor zębów również mają pokarmy o intensywnych barwach.

Dzięki temu, że niewiele żelu potrzeba na jedną sesję, większa jest też wydajność. Jedna strzykawka 5 ml wystarczy na 4-6 sesji wybielania, czyli procedury rozjaśniania dla obu łuków zębowych. Zależy to również od wielkości oraz liczby zębów poddawanych rozjaśnianiu.

Expert 38% działa szybko, skutecznie, oraz bezpiecznie dla zębów i szkliwa. Preparat ten może być stosowany w domu z szynami stomatologicznymi, zgodnie z poleceniami dentysty, w klinikach dentystycznych, również salonach kosmetycznych. Żel ten można aplikować samodzielnie w domu przy użyciu szyn, lub nakładać bezpośrednio na zęby z pomocą stomatologa.

Cykle zabiegów należy wykonywać w odstępach 1-3dni, przy czym żel Expert 38% zaleca się używać nie dłużej niż 12 dni zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Żel wybielający Expert 38% jest odpowiednio skondensowany, dzięki czemu preparat precyzyjnie  nałożony na zęby nie zsuwa się z nich.

Do wybielania muszą być czyste i suche zęby, suche szyny lub nakładki termokurczliwe.


Wskazówki dotyczące użycia żelu Expert 38%

Preparat powinien być przechowywany w lodówce, suchym ciemnym miejscu 2-8 stopni Celsjusza, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Poza lodówką nie dłużej jak 7 dni.

* Do zabiegu należy wyleczyć zmiany próchnicowe, uszkodzenia przyzębia.

* Zaleca się również usunąć kamień nazębny.

* Należy się upewnić co do prawidłowego i szczelnego osadzenia koronek, mostków oraz wypełnień.

Jak wykonać zabieg krok po kroku:

1. Zęby przed zabiegiem należy dokładnie wyszczotkować i oczyścić.

2. Niewielką ilość preparatu umieścić w nakładkach od strony powierzchni wargowych zębów (w ilości odpowiadającej kuleczce o średnicy 3-4 mm na każdy ząb). Ilość żelu powinna jednak być na tyle duża by pokryć powierzchnie zębów i na tyle mała by po nałożeniu nakładek na zęby, żel nie wydostał sie na błonę śluzową.

3. Nakładki umieścić we właściwej pozycji, jeżeli na błonie śluzowej pojawi się preparat, należy usunąć go szczoteczką, chusteczką higieniczną lub palcem.

4. Utrzymać żel na wybielanych powierzchniach 20-30 minut, w przypadku pieczenia błony śluzowej niezwłocznie usunąć żel z miejsca pieczenia chusteczką higieniczną.

5. W czasie noszenia nakładki nie należy pić, jeść, palić papierosów.

6. Należy wystrzegać się połykania żelu lub płynu po jego płukaniu.

7. Po upływie zaleconego czasu zęby i nakładki należy oczyścić z resztek preparatu i starannie wypłukać jamę ustną.

8. Nakładki należy oczyścić strumieniem bieżącej wody, przy pomocy szczoteczki z pastą do zębów.

9. Zastosowanie naświetlania lampami specjalistycznymi nie wpływa znacząco na wynik wybielania.

10. Najlepszy efekt uzyskuje się powtarzając kilku - kilkunastokrotnie proces wybielania (tylko 1 raz dziennie!) co 1-3 dni. Przejściowo może wystąpić krótkotrwały efekt nadwrażliwości zębów. Nie należy wybielać zębów wykazujących ubytki i uszkodzenia. Wybielanie nie wpływa na zmianę koloru koronek i wypełnień. Nie należy jeść, pić ani palić w czasie wybielania przez co najmniej 2 godziny po zabiegu.

11. Do 24 godzin po zabiegu wybielania należy unikać spożywania intensywniez produktów (np. buraki, marchew, czerwona kapusta) i napojów (np. Kawa, herbata, sok z czerwonej porzeczki).

PRZECIWWSKAZANIA

*  Wiek poniżej 18 lat.

* Ciąża i karmienie piersią.

* Przyjmowanie silnych leków (psychotropowe, przeciwpadaczkowe, cytostatyki), zawierających barwne jony metali (żelaza, miedzi, kobaltu) będącymi składnikami leków i suplementów diety.

* Alergia, nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę, żywice poliakrylowe.

* Uszkodzenia mechaniczne lub próchnica zębów.

* Odsłonięte powierzchnie korzeniowe zębów.

* Duża ilość wypełnień, koron, mostków lub licówek w zębach przednich.

* Nadwrażliwość zębów.

* Zła higiena jamy ustnej ze współistniejącym stanem zapalnym dziąseł.

* Zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych.

* Palenie tytoniu.


Wszystkie zabiegi wybielania moich zębów przebiegały zgodnie z zaleceniami. producenta. Nie odczułam w tym czasie dyskomfortu, ani bólu. Nie zauważyłam też nadwrażliwości swoich zębów. Jedynym problemem w czasie wybielania była moja miłość do kawy, ale dzięki temu zabiegowi nauczyłam się pić ją przez słomkę. Efekt wybielania jest naprawdę godny podziwu, przez co maksymalnie zużywam lusterka, by zachwycać się swoim  jednak. uśmiechem. Przyznam szczerze że idealnej bieli i tak nie osiągnęłam, ale to jak wspomniałam wcześniej, zależy od różnych czynników, moje szkliwo nie było idealnie białe, ważne jednak żeby zawsze moje zęby były zadbane. Cieszę się że mogłam poznać te produkty, na pewno będę chciała jeszcze do nich wrócić. 

Żele wybielające, antybakteryjne, pasty do zębów, nakładki do wybielania zębów, oraz wiele innych przydatnych akcesoriów kupicie w oficjalnym sklepie Dr Martin Schwarz, który warto mieć na uwadze, jeśli zależy Wam na utrzymaniu zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Dbacie o zachowanie bieli swoich zębów?

Miłego weekendu! :)

Komentarze

 1. Z chęcią zobaczyłabym efekty przed i po :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma przed, "po" zostawię na Instagramie o ile mi się zdjęcie spodoba :D Za reklamę zębów się słono płaci ;p

   Usuń
 2. w takim razie już idę zobaczyć co jeszcze ciekawego sklep oferuje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna i ciekawa sprawa, spróbowałabym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, ja sama chętnie jeszcze skorzystam :)

   Usuń
 4. Rozumiem, nie wszystkie wybielacze są bezpieczne dla szkliwa. Temu możesz zaufać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja musiałam się chwilkę wstrzymać z wybielaniem. Sezon jagodowy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem :D Zazdroszczę jagód, czasem ubolewam że mieszkam daleko od lasu ;)

   Usuń
 6. Nie stosuję takich produktów, bo mam koronki z przodu więc nie ma sensu ;) Fajnie, że działają, dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już po kilku minutach pierwszej aplikacji odczułam mocną nadwrażliwość. Co mnie zaskoczyło, bo nie mam do tego tendencji. I też skorzystałam z patentu picia kawy przez słomkę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się, jest taka możliwość na początku, jak czytałam na stronie producenta. Trudno się mówi :)

   Usuń
 8. Szkoda, że nie mogę użyć - Zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych :(
  A wygląda ciekawie. Wiadomo, że bieli nad biele nie uzyskamy, ale może i lepiej. Nie wyglądamy wtedy sztucznie:)
  Pozdrowionka!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bywa i tak :( Z bielą się zgadzam, nie zawsze musi być śnieżnobiała, najważniejsze jest zdrowie zębów. A jak się komuś nie podoba, to jego problem ;) Również serdecznie pozdrawiam :)

   Usuń
 9. Póki co muszę wyleczyć ubytki i zrobić skaling u dentysty. Jeszcze długa droga przede mną. Ogólnie stan moich zębów mnie załamuje. Tylko 1 dziecko karmione 1,5 roku, a zęby poleciały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie dobrze :) Swoje też co jakiś czas leczę :)

   Usuń
 10. Ciekawy produkt i co najważniejsze skuteczny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakoś bałabym samodzielne wybielać zęby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałaś do końca? Można też pod okiem stomatologa, tyle że bez lampy ;p

   Usuń
 12. Niestety mam okrutnie wrażliwe zęby i dziąsła i tego typu specyfiki nie są dla mnie - nad czym ubolewam, bo chętnie wypróbowałabym takie domowe wybielanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałam kilka podejść z różnymi markami odnośnie wybielenia zębów, ale ze skutkiem marnym. Ostatnio też czytałam, że wszelkie wybielanie zębów powinno odbywać się pod nadzorem stomatologa.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zadbane zęby to podstawa, chciałaby mieć śnieżnobiałe, ale w moim przypadku się nie da. Niestety z natury mam dość ciemne zęby. Ale są mocne i zdrowe, a to najważniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszyscy mogą mieć śnieżnobiałe, ale zawsze można poprawić ich wygląd. Warto przeczytać post do końca.

   Usuń
 15. ale dużo przeciwwskazań ;) nigdy nie wybielałam zębow w ten sposób

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zabiegów kosmetycznych też są, czasami nawet więcej. Niestety, wszędzie mogą wystąpić skutki uboczne :)

   Usuń
 16. Mialam kiedys z innej firmy ale nie wypalilo . mam bardzo sensitive gums i Jan tylko nalozylam to mnie dziasla bolaly ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem Twoje obawy, ale nie zawsze tak musi być ;)

   Usuń
 17. Ja mam krzywe zęby musiałbym zacząć od aparatu haha ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie jest aż tak źle, żeby się nie dało dopasować nakładek :D

   Usuń
 18. Kiedyś sama się skuszę na wybielanie, ale póki co bardziej zależy mi na aparacie. Niestety wszystkiego na raz się nie da :D

  OdpowiedzUsuń
 19. ja niestety nie jestem w takich kwestiach systematyczna...

  OdpowiedzUsuń
 20. Moje zęby bardzo wrażliwe więc nie dla mnie ale ciekawe a uśmiechać się uwielbiam. Serdecznie pozdrawiam ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz Basiu przepiękny szczery uśmiech, nic Ci nie trzeba poprawiać. Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 21. Ja myślę że taka kuracja np. przed ślubem to fajna sprawa. Ale jakoś nie czuję potrzeby od tak sobie jej robić :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic na siłę. Każdy wie, kiedy chce sobie poprawić biel swoich ząbków :)

   Usuń
 22. Jestem ciekawa efektow kochana <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trzeba przeczytać ten wpis. Albo samej wypróbować 😜

   Usuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.