Co mówi psychologia na temat kobiet lubiących hazard

 


          Hazard nie jest przeznaczony wyłącznie jako rozrywka dla mężczyzn. Jest to również doskonała forma rozrywki dla kobiet lubiących dreszczyk emocji, a także lubiących udowadniać swoją inteligencję i doskonałe strategie rozwinięte w grze.

Klara Czerwińska, która zajęła się tym tematem wyjaśnia przyczyny istnienia kobiet w hazardzie z psychologicznego punktu widzenia. Dowiedz się więcej na temat autorki tutaj.

Podekscytowanie

Ma to do czynienia z blaskiem i blichtrem towarzyskiego hazardu w Polsce. Spieszenie z wygraną stwarza dodatkowe oczekiwanie na coś większego. Jeśli był to trudny dzień, bycie w centrum uwagi jako zwycięzca może sprawić, że poczujesz się dobrze, nawet na krótką chwilę lub dwie. 

Zagranie jest zazwyczaj jednym z szybkich rozwiązań wprawiającym w podekscytowanie. Mały nawyk bardzo szybko zamienia się w większy problem, ze względu na to, że w celu zaspokojenia potrzeby adrenaliny, kobiety wciąż wracają do ulubionych slotów czy stołów pokera, co udowadnia psychologia hazardu.

Kobiety również wolą grać społecznie. Kobiety nie lubią siedzieć w ciszy przy kasynie, aby poczuć się bezpieczniej, czuć mniejszy nacisk, a nawet aby dogonić przyjaciół podczas gry.

Chęć ucieczki

Wiele osób wykorzystuje swoje hobby jako ucieczkę od bólu, którego doświadczają w normalnym życiu. Na szczęście, istnieją dowody na to, że kasyna z bonusami bez depozytu w Polsce mogą w rzeczywistości pomóc osobom cierpiącym na kalectwo psychiczne, takie jak lęk, poprzez rozpraszanie uwagi. 

Jest to możliwe, aby uruchomić grę online lub hazardową w oparciu o te badania, które w szczególności koncentruje się na rozpraszaniu uwagi i pomagają ludziom pozostać skoncentrowanym i czuć się mniej niespokojny.

Kobiety mają tendencję do internalizacji wielu swoich stresów i rozczarowań. Granie na maszynach, aby zablokować stres związany z codziennym życiem i innymi, poważniejszymi problemami, jest wspólnym tematem kobiet, które rozwijają niezdrowe nawyki hazardowe. 

Automaty z ich jasnymi, fantastycznymi kolorami i motywami są z natury rzeczy zaprojektowane z myślą o zabawie i stworzeniu poczucia "ucieczki". Intensywne kolory i światła przyciągają kobiety, dając im iluzję ucieczki od świata zewnętrznego.


Motywacja

Z uzależnieniem od hazardu zarówno u polskich mężczyzn, jak i u kobiet, jeśli zerwiemy początkowe warstwy zaczynające się od szokującej, ale tak naprawdę tylko symptomatycznej, warstwy doprowadzającej straty i spiralnego zadłużenia, przekonamy się, że podstawową motywacją do hazardu nie jest chęć wygrania pieniędzy. 

Nie jest to ani nieznajomość szans na wygraną, ani dążenie do samozniszczenia. Problem w hazardzie polega na przetrwaniu; celem jest zmiana niepokojącego stanu psychicznego i emocjonalnego poprzez doświadczenia zdobyte podczas gry. 

Więc, przetrwanie jest podobieństwem między płciami. Różnice tkwią jednak w unikalnych ścieżkach, którymi podążają mężczyźni i kobiety, aby się tam dostać.
Relacje

Najczęściej przyczyna uzależnienia od hazardu u kobiet jest bezpośrednio związana z jej związkami. Te związki albo oferują jej zbyt wiele, albo za mało. A kobiety, które mają nadmiar przytłaczających obowiązków. 

Kobiety z klasy średniej w Polsce, żonglujące swoją gorączkową karierą z byciem mamą. Czują się zestresowane, niespokojne i winne, że nie wykonują dobrej roboty. Kobiety te raczej nie wchodzą do hal bingo lub automatów do gry - tradycyjnie postrzeganych jako miejsca pracy.

Teraz mogą łatwo i anonimowo korzystać z gier hazardowych online pomiędzy spotkaniami lub w drodze do domu. Kobiety uprawiają hazard, ponieważ brakuje im wspierających je związków, albo obawiają się intymności i zaangażowania w związki. 

Nie ufając już w bliskie związki, kobiety te doświadczają nudnego, nieubłaganego bólu izolacji i samotności. Bez względu na to, czy przyczyna jest zbyt wielka, czy nie wystarczająca, konsekwencje są takie same; zestresowane, przygnębione i zaniepokojone kobiety zwróciły się ku ucieczce do hazardu jako sposobu na samoleczenie.

Podsumowanie

Niezależnie od płci hazard może mieć pozytywny jak i negatywny wpływ na życie każdego. Należy pamiętać o zachowaniu zdrowego balansu i niezatracaniu się całkowicie w świecie kasyn. Zdrowy rozsądek sprawi, że będzie to dobra odskocznia i źródło zabawy.

Trzymajcie się ciepło i unikajcie hazardu 🙂


Komentarze

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.