Korzyści wynikające z picia kolagenu

 

          Kolagen to rodzaj białka, który znajduje się w ludzkim ciele. Najliczniej występuje w skórze, kościach i więzadłach. Kolagen zapewnia siłę tego typu tkankom i pomaga utrzymać wszystko razem zdrowiu i względnej harmonii. Korzyści z picia kolagenu są nieograniczone. Może pomóc w poprawie elastyczności skóry, porostu włosów, bólu stawów i w wielu innych przypadkach.


Co to jest kolagen i dlaczego jest tak ważny dla naszego ogólnego stanu zdrowia?

Kolagen to białko, które pomaga nadać skórze elastyczność i siłę. Pomaga również w tworzeniu innych tkanek w ciele, takich jak: kości, chrząstki i ścięgna. Kolagen stanowi około jednej trzeciej zawartości białka w naszym ciele. I jest to najbardziej obfite białko w naszych ludzkich organizmach. Kolagen znajduje się głównie w kościach, chrząstkach, ścięgnach i skórze. Ale można go również znaleźć w innych miejscach, takich jak: włosy, paznokcie, mięśnie czy dziąsła. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu zwalnia, co może prowadzić do powstawania niechcianych zmarszczek i wysuszenia skóry. Suplementy kolagenowe są często przyjmowane, aby wspierać zdrowie stawów, zapewniając ulgę w bólu stawów lub sztywności spowodowanej zapaleniem lub starzeniem się.


Niezbędne kroki, które należy podjąć, aby rozpocząć codzienne picie kolagenu


Korzyści z picia kolagenu polegają na tym, że może on pomóc w utracie wagi poprzez przyśpieszanie metabolizmu i zmniejszenie uczucia głodu. Może również wzmacniać włosy, paznokcie i skórę, poprawiając jakość ich tkanki łącznej. Jeśli próbujesz wyleczyć określony stan skóry, taki jak wyprysk, zapalenie stawów lub łuszczyca, picie kolagenu może pomóc. Picie kolagenu pomaga również naprawić i zregenerować uszkodzoną tkankę. Jak widzisz kolagen dla naszego organizmu jest bardzo potrzebny. Wraz z upływem lat, nasz organizm produkuje go coraz mniej. Dlatego bardzo ważne jest aby wspierać swój organizm i uzupełniać niedostatki kolagenu.


Jaki kolagen jest najlepszy do suplementacji ?


Na rynku możesz spotkać wiele rodzajów kolagenu w różnych postaciach. W zależności od tego jakich efektów oczekujesz, zawsze warto stawiać na pierwszym miejscy jakość produktów. Możesz spotkać się z takim rodzajem kolagenu jak: rybki, wieprzowy czy wołowy. Każdy z nich jest inny i ma swoje słabe i mocne strony. Natomiast najlepsze efekty otrzymasz wybierając hydrolizowany kolagen wołowy. Dodatkowo powinieneś zwrócić na postać kolagenu, mianowicie czy jest on w postaci: tabletek, kapsułek, proszku czy gotowego napoju do picia. Postać kolagenu także ma znaczenie. Najlepszą formą jest kolagen do picia.


Podsumowanie


Hydrolizowany kolagen do picia wołowy to jeden z najlepszych kolagenów dostępnych na rynku. Możesz być pewien, że efekty na pewno się pojawią !


*Materiał zewnętrzny 

 

 

Komentarze

 1. Co jakiś czas decyduje się na picie kolagenu ze względu na problemy ze stawami kolanowymi, ale widzę również inne zalety takich preparatów jak właśnie wzmocnienie włosów, skóry i paznokci. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piłabym go regularnie, gdybym znalazła taki, który mi smakuje. Na razie żaden nie był dobry w smaku i ciężko było mi je pić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie picie kolagenu. Obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym, ale nigdy nie piłam.

  OdpowiedzUsuń
 5. kusi mnie taki kalogen do picia - jeszcze nie próbowałam

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydałoby mi się coś na stawy, ale jestem wegetarianką i nie spożywam produktów ze zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zamiast pić wolę spożywać :))
  Od lekarza wiem, że najlepiej jeść mięso, ale pewnie taki kolagen wołowy też super działa.

  Tu Tara :D

  OdpowiedzUsuń
 8. ja piję kolagen od października, widzę ogromną poprawę skóry, włosów, obecnie najlepszy jest z Nuskin, ma największą ilość cząsteczek przyswajalnych, wpływa też korzystnie na stawy i kręgosłup

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.