16 grudnia 2016

Blogmas 2016# Świąteczne zapachy.


      Chociaż do świąt zostało już niewiele, zapachy rozgościły się już prawie wszędzie. Przyznam, że chociaż w tym roku mnie one nieco irytują i przerażają (mam ku temu swoje powody), to jednak przygotowania i zapachy potrafią mnie wzruszyć. Świąteczne zapachy towarzyszą mi od dzieciństwa, kiedy moje święta były jeszcze beztroskie i wesołe. Człowiek cieszył się każdą chwilą, każdy drobiazg sprawiał radość, a szczególnie świąteczne zapachy. 
I to jest najpiękniejsze, że mimo, że miejsca obok nas są coraz bardziej puste, to zapachy ciągle u nas goszczą. Może nie wszystkie. Nie każde święta są dla wszystkich są jednakowe, ale zawsze pozostaje w nich jakaś cząstka zapachu z dzieciństwa. 


Nigdy nie opuszcza nas zapach świątecznego drzewka. Nawet jeśli nie możemy mieć w domu prawdziwej choinki, to zawsze znajdzie się miejsce na choć kilka gałązek. Ten zapach najchętniej przemyciłabym na cały rok, nie tylko na okres świąt.


W niejednej potrawie goszczą nam również zapachy wanilii, goździków i cynamonu, czy pomarańczy i mandarynek. Na szczęście nie jest o nie tak trudno jak kiedyś, nie trzeba wystawać w kolejkach. Żeby tylko mogły znaleźć się w każdym domu... 


Bo co to za święta, jeśli brak w nich witaminek w postaci cytrusów?


Chociaż lubię pierniki o każdej porze, ich zapach zawsze najpiękniejszy jest w święta.


Zapach barszczu z uszkami, bigosu z grzybami i smażonej ryby, są o tej porze również jednymi z najpiękniejszych zapachów. 

Zdjęcia pochodzą z darmowego banku zdjęć.
A do tego... Zapach świec i palonego drewna z kominka ogrzewają rodzinną atmosferę. 

Niezależnie od tego jak spędzacie święta, te zapachy lubią chyba wszyscy. 

Miłego weekendu! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz mój blog. Będzie mi również miło, jeśli pozostawisz swój komentarz. Zastrzegam sobie jednak prawo do usuwania komentarzy ze spamem, zawierające linki, komentarzy obraźliwych, oraz nie mającego związku z treścią wpisu.

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA