Kiedy nogi są zmęczone


        Zakupy często cieszą, ale nie nasze nogi. Nie cieszy ich również długie stanie. Kiedy nogi mówią dość, nam już też już się odechciewa zakupów i wszystkiego, co ze zmęczeniem nóg jest związane. Ból, jak też opuchnięcie nóg dotyka również kobiety w ciąży. Nawet, jeśli już ściągamy buty i wkładamy domowe kapcie, nasze nogi nadal są ciężkie i opuchnięte. Co z tym zrobić?  Chciałoby się od tych nóg wtedy uwolnić, ale nie da rady, pozostaje je nam wzmacniać, rozpieszczać i łagodzić ich zmęczenie. Oprócz kąpieli nóg w wodzie ze solą wskazane są też masaże i specjalne kremy czy żele. Wczoraj chciałam podzielić się z córką kremem, niestety, ona stwierdziła że w mojej tubce już są pustki. Chciałam rozciąć tubkę, ale przypomniało mi się, że nie zrobiłam wcześniej zdjęć! Jak ten czas goni! Krem na zmęczone i opuchnięta nogi od Mama's przyszedł do mnie już kilka tygodni temu i tak sobie używając krem z ogromną przyjemnością, zapomniałam, że przydałoby się go też opisać, zanim wykończę do reszty.


Biała tubka z miękkiego tworzywa mieści w sobie 100ml lekkiego kremu o kremowym zabarwieniu, zapachu za to w ogóle nie wyczuwam, co niektórych z Was pewnie zadowoli. Ta niewielka pojemność kremu wystarczyła mi na cały miesiąc smarowania całej powierzchni nóg.


Krem przeznaczony do pielęgnacji zmęczonych, opuchniętych nóg według producenta ma dawać poczucie ulgi i odprężenia bezpośrednio po aplikacji. Zawarty w kremie kompleks Menthyl PCA stopniowo uwalnia mentol który zapewnia długotrwały efekt chłodzenia natomiast PCA (Pyrrolidone Carboxylic Acid) pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie oraz kondycję skóry. Obecność naturalnych wyciągów roślinnych wzmacnia drobne naczynia krwionośne zapobiegając ich pękaniu.

Menthyl PCA complex stopniowo uwalnia mentol, który zapewnia długotrwały efekt chłodzenia, 

PCA (Pyrrolidone Carboxylic Acid – kwas karboksy pirylidynowy) pomaga utrzymać prawidłowe nawilżenie oraz kondycję skóry.

Naturalne wyciągi roślinne (kasztanowiec, oczar wirginijski, żeńszeń) wzmacniają drobne naczynia krwionośne zapobiegając ich pękaniu.

Krem nie zawiera barwników, ani parabenów. Według zaleceń producenta należy go używać rano i wieczorem.


Przedświąteczne zakupy dają nam serdecznie w kość. Zbliża się Sylwester, karnawał i pewnie niejedna osoba będzie szukała coś na złagodzenie bólu i opuchnięcia nóg. Moje nogi puchną raczej w kostkach, ledwo wstanę z łóżka, co jest przyczyną złego krążenia. Krem rozsmarowany na skórze nóg błyskawicznie się wchłania i lekko chłodzi, co sprawia im ulgę oraz uczucie relaksu. Krem jak wspomniałam jest bardzo lekkiej konsystencji, ale nie odczuwam przez to braków w nawilżeniu skóry. Lekko się rozsmarowuje nie pozostawiając żadnego zapachu. Zapach, jakby apteczny niby jest, ale tak subtelny, że z dala od nosa w ogóle się go nie wyczuwa. Po wysmarowaniu nóg można natychmiast nakładać ubranie nie obawiając się jego pobrudzenia. Krem jest bardzo łagodny dla mojej suchej i wrażliwej skóry. Myślę też, że śmiało mógłby zostać moim ulubieńcem.

Krem do zmęczonych i opuchniętych nóg, Mama's polecam wszystkim szalejącym na zakupach, kobietom w ciąży, polecam też osobom, które wykonują pracę w pozycji stojącej. Krem przyda się także po maratonie tanecznym czy dobrej imprezie. Kupicie go w aptekach za około 20zł

Miłego poniedziałku! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.