Nigdy nie będziesz sama, Magdalena Alicja Kruk


       Nie jest łatwo przyzwyczaić się do rzeczywistości, kiedy świat drążą problemy.  Problemy będą zawsze, a nadmiar emocji nikomu jeszcze nie wyszedł na dobre. Wiadomo, że od problemów się nie ucieknie, ale warto mieć jakąś odskocznię. Jeszcze bardziej warto mieć dobrych przyjaciół jak na przykład w książce ,,Nigdy nie będziesz sama".


Takich przyjaciół jak na przykład Majka z opisywanej  kiedyś książki ,,Jeszcze będzie epicko" jest jak na lekarstwo. Osoby, które podają się za przyjaciół najczęściej ujawniają się, kiedy sami mają w tym interes. Zastanawiam się czy to realne mieć taką przyjaciółkę, na którą zawsze można liczyć. Ale od początku...

Nigdy nie będziesz sama, którą napisała Magdalena Alicja Kruk, to dalsza część losów powyższej Majki, dzieje się już na początku pandemii, kiedy nasza bohaterka wraca ze swoich podróży, tym razem była we Włoszech. Powrót do domu, to również powrót do rzeczywistości, która na początku nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Brak pracy, kończące się oszczędności, przy tym zranione serce nie są tym, o czym marzy kobieta. To jeszcze nie koniec. Jej kot, którego przygarnęła w poprzedniej części, za swoją towarzyszkę życia wybrał babcię, która zrekompensowała swojej wnuczce stratę, ofiarowując jej szczeniaczka, który już na dzień dobry olewa jej buty. Majka kocha zwierzęta, nie robi z tego wielkiego problemu i przygarnia pieska. Będzie się działo! Kto ma pieski, ten wie. To tylko taki szczegół, bo są tu jeszcze inne życiowe wątki jak na przykład depresja jej przyjaciółki Gosi. To jeszcze nie wszystko, bo pojawia się też kryzys w związku jej przyjaciółki. Często się zdarza, że w takich sytuacjach człowiek zostaje sam ze swoimi  problemami, ale nie w tym przypadku, czego można pozazdrościć. Chciałoby się mieć takie przyjaciółki, które są nie tylko na dobre, ale i na złe.

Majka nie należy do tych, którzy uciekają od problemów, tym bardziej od problemów przyjaciół. Czy uda jej się namówić przyjaciółkę na terapię, ogarnąć  rzeczywistość w czasie pandemii, jak potoczą się jej sercowe sprawy, to wszystko może być wskazówką dla innych. Łatwo na pewno nie będzie, ale ciekawie, bo książka wciąga. Nie będę wspominać więcej szczegółów dotyczących treści tej książki, bo mam skłonność do spojlerowania, najlepiej przeczytajcie ja sami. 

Nigdy nie będziesz sama Magdaleny Kruk czyta się lekko, prawie jednym tchem, nie brakuje tam humoru. Polecam! 

Pozdrawiam wiosenne ☀️

Komentarze

 1. Ksiązki zawsze odrywały mnie od rzeczywistości:))
  Zaraz jej poszukam w mojej bibliotece on-line.
  Super recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Emocje są wskazówką,ich nadmiar podobnie jak brak nie są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki, to taki inny, piękny i bezpieczny świat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby nie fakt, że w książce jest poruszany wątek pandemii z pewnością bym przeczytała. Jednak ten temat wychodzi mi bokiem, więc tym bardziej nie chce o nim czytać:)

  Co do prawdziwej przyjaźni, cóż. Ja mam takich przyjaciół. Z jedną znamy się od przedszkola. Na dobre i złe. Zawsze sie wspierałyśmy i mogłyśmy na siebie liczyć dobrych i złych chwilach. Nawet teraz, gdy mieszka w innym kraju, wiemy, że gdyby jedna z nas potrzebowała drugiej. Nie będą przeszkodą kilometry. Także.. są przyjaźnie bez korzyści:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i nie jest to wygodny temat, ale potrzebny jest, tym bardziej, że wielu z nas to bardzo przecierpiało, nie wliczając strat w ludziach. Żeby to zrozumieć, trzeba to przejść, albo mieć odrobinę empatii. Co do przyjaciół, cieszę się, że masz taką :)

   Usuń
 5. Szkoda, że nie mam obecnie czasu na czytanie książek, bo ta wydaje się dość ciekawa i porusza ważny temat :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już są tytuł bardzo mocno mnie zachęcił ,a i fabuła zapowiada się bardzo interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wielką przyjemnością skusiłabym się na lekturę

  OdpowiedzUsuń
 8. Może sobie też poczytam w weekend ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przyznać, że ta książka bardzo mnie zaciekawiła :D Zapisuję sobie tytuł :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię czytać książki, które osadzone są w teraźniejszości i dotyczą realnych problemów. A co do przyjaciół, to właśnie życie najlepiej weryfikuje takich "prawdziwych" przyjaciół. Ciężko jest trafić na bezinteresowne osoby, które zostają na dobre i na złe, a nie uciekają przy pierwszych, możliwych problemach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię, chociaż lubię też historyczne :) Surowo weryfikuję, zwłaszcza kiedy ktoś podaje się za przyjaciółkę :)

   Usuń
 11. Uwielbiam literaturę wojenną ale lubię czasem przeczytać coś lekkiego :) Na pewno sięgnę i po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W obecnych czasach coraz trudniej o prawdziwych przyjaciół. Nie tylko pandemia na to wpłynęła, dużo złego uczyniły też media społ. przez co ludzie przerzucili się na kontakt wirtualny. Książka bardzo ciekawa, myślę że działa jak pociecha w tych trudnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niekoniecznie, bo znam takich, którzy nie mają profilu w mediach a udają przyjaciół, zwłaszcza kiedy mają interes. Nietrudno to zweryfikować. Książka na pewno poprawi nastrój i wiarę w ludzi :)

   Usuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.