24 września 2017

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale na zegarek spoglądać nie zapominają.


         Szczęśliwi czasu nie liczą, ale jeśli go mają w zapasie. Trudno jest mieć ten czas w zapasie nie patrząc na zegarek. Mówi się, że czas to pieniądz. Ale pieniędzy na czas się nie zamieni. Czas to bogactwo, które można podzielić. Zarządzić nim tak, żeby wystarczyło go nie tylko dla nas, ale jeszcze dla innych. 
Mówi się, że czas zabiera nam elektronika. Komputery, smartfony, i podobne wynalazki ostatnich czasów. Co prawda, to prawda. Ale nie znaczy to, że kiedyś nic nam czasu nie zabierało. Zabierały ten czas inne czynności. Najważniejsze, żeby się w tym wszystkim nie pogubić, o co zawsze jest najprościej. 

Każdy z nas ma swoje pięć minut, swój czas na sen, na naukę, pracę i kontakty z bliskimi. Tego czasu się już nie odkupi. Nie żałujmy go w miarę rozsądku sobie, ale pamiętajmy również o innych. Nie żałujmy też innym swojego czasu. Mimo, że mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, to jednak na zegarek spoglądają, bo nie chcą żeby tego czasu im zabrakło.

A najszczęśliwsi są ci, którzy potrafią się nim podzielić. Nie ma nic cenniejszego niż podarowany czas. Żeby mieć ten czas dla siebie i do podziału, nie da się nie pomyśleć choć chwilę o zegarku. Chociażby po to, żeby zdążyć do szkoły, do pracy, czy do przedszkola po dziecko. 


Dobry zegarek to podstawa. Ile już miałam w swoim życiu zegarków, które szlag trafił szybciej niż przewidywałam, albo dostawałam okropnego uczulenia, jeśli nie na pasek, to na spód zegarka. Ile razy zawiódł mnie zegarek w smartfonie, kiedy okazało się, że wyczerpała się jego bateria. Ile razy musiałam pytać przechodni o godzinę, albo szukać wzrokiem zegara dla ubogich, czyli na wieży ratusza czy kościoła. 


Zegarki możemy kupić wszędzie. Na rynku nie brakuje sklepów z ogromnym wyborem rozmaitych zegarków dostosowanych do każdego stylu życia. Kupić jednak odpowiedni dla siebie zegarek, który spełni wymagania dnia codziennego, to prawdziwa sztuka. Jedne z najsłynniejszych zegarków na świecie, których historia sięga około wieku, przykładowo zegarki męskie citizen stanowią idealny dodatek dla eleganckiego mężczyzny. W zależności od gustu, Panowie znajdą dla siebie odpowiedni zegarek do noszenia na co dzień, na specjalne okazje lub do uprawiania sportów. W ofercie zegarków Citizen znajdują się modele o wysokiej odporności na uszkodzenia, które odznaczają się niepowtarzalnym wyglądem. Zdjęcia zegarków pochodzą z podlinkowanej strony.


Oprócz tego, że zegarki te posiadają wbudowany stoper, zawierają również tachometr czyli skalę umieszczoną na ramce szkiełka lub na krawędzi tarczy zegarka, która umożliwia obliczenie prędkości w milach lub w kilometrach na godzinę. Są wśród nich także najdokładniejsze zegarki, które są sterowane radiowo. Mamy do wyboru zegarki posiadające powłoki antyrefleksyjne, a także zegarki wodoszczelne dla nurków. Pomijając obecność wiecznego kalendarza czy przypominającego alarmu, zegarki te również posiadają funkcję GMT pokazującą różne strefy czasowe.


Modele damskie tych zegarków charakteryzują się prostym i eleganckim wyglądem. Znajdziesz wśród nich modele wykonane ze stali w kolorze złotym lub srebrnym, o bardziej masywnych lub subtelnych bransoletach. Znajdą się tu również ozdobne modele, jeśli szukamy zegarka jako dodatku biżuteryjnego.


Zegarki te wyróżniają się nie tylko różnorodnością wyglądu i funkcji, ale są też odporne na uszkodzenia. Mineralne szkło po pęknięciu nie rozbija się na ostre kawałki, co może być niebezpieczne. 

Dobry zegarek to nie tylko dodatek dodający klasy czy elegancji. Będzie on naszym przyjacielem, który przypomina że nie jesteśmy sami. Że mamy jeszcze rodzinę, przyjaciół, oraz że czas wyprowadzić psa na spacer. Zegarek przypomni nam o naszych przyjemnościach i obowiązkach. Przypomni, że już czas wyruszyć w podróż czy na spotkanie. Dobry zegarek to również pomysł na prezent. Dziś jest czas, jutro go może zabraknąć, nie żałujmy go bliskim, ale także sobie. Chociaż warto się czasem zapomnieć, warto też o nim pamiętać.

Często spoglądacie na zegarek? Jak najbardziej lubicie spędzać swój czas? 

Pozdrawiam serdecznie! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA