Kiedy skóra mówi NIE, pomóc może Allerco


     Bardzo lubimy testować nowe produkty, ale nasza skóra nie zawsze wszystko toleruje. Wrażliwa, atopowa skóra niekoniecznie musi zaakceptować wyciągi z roślin, substancje zapachowe czy barwniki. Zawsze warto przed testowaniem poprosić o próbkę, ale czy zawsze ona jest dostępna? Nie zawsze. Kiedy nasza skóra często tak ciągle protestuje, na pewno warto pomyśleć o czymś delikatnym, dla alergików. Tak samo wrażliwa jest skóra dziecka. Nie zawsze wszystkie dziecięce kosmetyki są tolerowane przez ich wrażliwą do granic możliwości skórę. Dla tych wszystkich którzy mają problem z nadreaktywnością swojej skóry mam dziś coś nowego. Krem emolientowy natłuszczający oraz Balsam do ciała Allerco®, które miesiąc temu otrzymałam do testowania. Zapraszam.

Produkty Allerco® to nowoczesne, chronione prawem patentowym preparaty emolientowe, przeznaczone do pielęgnacji ciała i skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Polecane są do stosowania u dzieci i niemowląt oraz u osób dorosłych. Preparaty Allerco® zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie. Zmniejszają nie tylko suchość, ale też szorstkość skóry. Odbudowując jej płaszcz lipidowy skóry, przywracają jej równowagę. 

O problemach skóry suchej i wrażliwej jest bardzo przystępnie i wyczerpująco napisane TU.

KREM EMOLIENTOWY NATŁUSZCZAJĄCY


W niewielkiej tubce z białego, miękkiego tworzywa jest zamknięte aż 75ml białego, tłustej konsystencji kremu. Jasna i przyjemna dla oka wspólna dla tubki i kartonika szata graficzna, przedstawia czytelnie i przejrzyście napisane informacje. Kiedy odkręcimy nakrętkę, ujrzymy jeszcze jedno zabezpieczenie, jakim jest folia umocowana u wąskiego wylotu tubki. 


Krem jest zupełnie bez zapachu, co jest wskazane dla osób ze szczególnie wrażliwą skórą. Konsystencja kremu jest lekka a mimo to krem jest tłusty, co w przypadku mojej skóry zupełnie odpada, ponieważ jest skłonna do zapychania i rogowacenia.


Od producenta

Krem emolientowy natłuszczający allerco® to nowoczesny emolient przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest rekomendowany do stosowania u dzieci i niemowląt. Specjalnie opracowana formuła zapewnia długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie, przeciwdziałając wysuszeniu skóry. Krem stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami oraz składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 chroni przed powstawaniem podrażnień. Dodatek witaminy E i gliceryny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry oraz działa ochronnie na warstwę lipidową naskórka. Zastosowane emolienty chronią przed nadmiernym odparowywaniem skóry z głębszych jej warstw oraz przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Krem jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników.

Działanie:

- zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie, zapobiegając nadmiernemu jej wysuszeniu
- działa łagodząco i chroni przed powstawaniem podrażnień
- wzmacnia naturalną warstwę lipidową naskórka i zabezpiecza przed przeznaskórkową utratą wody
- wyraźnie zmniejsza suchość i szorstkość skóry, wygładzając naskórek
- chroni przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych i atmosferycznych
- zmiękcza i uelastycznia naskórek, przywracając skórze utracony komfort


Sposób stosowania: 

Krem nanosić na skórę kilka razy dziennie.


Wskazania do stosowania: 

Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Krem emolientowy natłuszczający allerco® polecany jest do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt oraz osób dorosłych.

Składniki aktywne: 

molekuła Regen7, emolienty (stearynian izooktylu, węglan dikaprylowy, estry kwasów tłuszczowych oleju kokosowego), witamina E, gliceryna. Szczegóły o składnikach aktywnych przeczytacie TU klikając na ich nazwę.


Moja skóra jest wrażliwa, ale ponieważ krem jest tłustej konsystencji, dlatego go przeznaczyłam dla dwuletniej wnuczki - Nikolki. Nikolka ma wrażliwą, delikatną skórę, która niewiele kosmetyków toleruje. Biały krem jest bez zapachu, nie podrażnia, nie uczula, ani też nie wysusza delikatnej skóry dziecka. Czy zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami powietrza, trudno nam to w tej chwili ocenić, ale na pewno zabezpiecza przed zimną temperaturą powietrza.

BALSAM DO CIAŁA 


Balsam do ciała zamknięty jest w niewielkiej, poręcznej tubie wykonanej z białego, miękkiego tworzywa o pojemności 150ml. Różnica jest tylko w sposobie zamknięcia tubki. Szata graficzna opakowania balsamu jest taka sama jak w przypadku kremu do twarzy. Balsam ten można również kupić w pojemności 250ml.

Konsystencja balsamu jest dość tłustawa, muszę odczekać przez kilka minut z nałożeniem ubrań, żeby ich nie potłuścić. Zapach balsamu jest bardzo subtelny i można powiedzieć, że nawet przyjemny. Przypomina mi trochę zapach Nivea. Dla mojej wrażliwej skóry balsam ten jest bardzo łagodny, nie podrażnia jej, nawet nie zapycha, czego się nawet trochę przy tym składzie obawiałam. 


OD PRODUCENTA

Balsam do ciała allerco® to nowoczesny emolient przeznaczony do pielęgnacji ciała i skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest rekomendowany do stosowania u dzieci i niemowląt. Stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 ze specjalnie dobranymi emolientami i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Molekuła Regen7 chroni przed powstaniem podrażnień. Zastosowane emolienty – stearynian izooktylu, węglan dikaprylowy – ograniczają przeznaskórkową utratę wody (TEWL) i chronią naturalną warstwę lipidową naskórka. Dodatek gliceryny i witaminy E podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry. Balsam allerco® zapewnia długotrwałe natłuszczenie i nawilżenie, pomaga zatrzymać naturalną wodę we wnętrzu skóry oraz zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry. Balsam jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników.

Działanie

- zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia
- zmniejsza podrażnienia skóry i działa łagodząco
- naturalną barierę ochronną skóry, czyniąc ją zdecydowanie odporniejszą na działanie               niekorzystnych czynników środowiskowych
- ogranicza przeznaskórkową utratę wody (TEWL)
- zmniejsza szorstkość i suchość skóry, przeciwdziałając dalszemu jej wysuszeniu
- reguluje proces złuszczania się naskórka
- zmiękcza i wygładza naskórek, czyniąc skórę bardziej elastyczną

Sposób stosowania: 

Balsam allerco® stosuje się codziennie, nanosząc cienką warstwę na powierzchnię skóry. Szczególnie zalecane jest używanie preparatu po każdym umyciu i delikatnym osuszeniu skóry.

Wskazania: 

Codzienna pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Balsam do ciała allerco® polecany jest do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt oraz osób dorosłych.

Składniki aktywne

molekuła Regen7, tlenek cynku, emolienty (stearynian izooktylu, węglan dikaprylowy),witamina E, gliceryna. O składnikach aktywnych, tak jak w powyższym przypadku, więcej przeczytacie TU klikając na wybraną nazwę. 


Jak wspomniałam, oba kremy przeznaczone są do bardzo suchej i wrażliwej skóry. Trudno mi się wyrazić za malutkie dziecko, ale zarówno krem jak i balsam są bardzo delikatne dla osób ze skórą bardzo wrażliwą, atopową i bardzo suchą. Zapach a właściwie jego brak sprawdzi się również dla wrażliwego nosa. Krem oraz balsam są dość tłustej konsystencji, dlatego też kremu pod makijaż nie będę polecała, ale może sprawdzić się przy pielęgnacji nocnej również dla osób dorosłych z bardzo suchą, nawet przesuszoną czy atopową skórą. Krem może się również sprawdzić w czasie zimowych spacerów, zabezpieczając buzię przed niską temperaturą. Jeśli chodzi o balsam, mimo peg-ów w składzie nie zapchał mojej skóry, co bardzo często się zdarza przy tego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza przy nadmiernym rogowaceniu mieszków włosowych. Balsam mogę powiedzieć nawilża poprawnie, ale przy bardzo wymagającej skórze zalecałabym smarowanie ciała przynajmniej 2 razy dziennie.


Wszystkie produkty Allerco są dostępne w aptekach stacjonarnych, także internetowych, a ich ceny są bardzo przystępne. Dokładne adresy znajdziecie na stronie internetowej Allerco. Jeśli nie znajdziecie ich w aptekach, to warto zajrzeć TU i TU. Znacie te produkty? Które najlepiej się u Was najbardziej sprawdzają?

Pozdrawiam! :) 


Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.