Ulubione kanały na YouTube

 

           Nigdy jakoś nie wiedziałam jak podejść do tego typu posta. Czytając blogi czy oglądając filmy na YouTube, trudno wytypować te najbardziej ulubione. Jest ich tyle, że nie sposób spamiętać, nawet jeśli codziennie się je ogląda. Na prośbę mojej wiernej czytelniczki postanowiłam wyjść z tej strefy komfortu i opisać kilka.


Wymienione kanały to zaledwie kropla w morzu moich ulubionych, kolejność też jest przypadkowa. Myślę, że z czasem zobaczycie ich więcej. 

Grzeczna już byłaś - Joanna SławińskaNa kanał tej przesympatycznej kobiety trafiłam zupełnie przypadkowo i po obejrzeniu kilku filmików postanowiłam zostać na dłużej. Pani Joanna na swoim kanale opowiada jak dbać o nasze życie, bo przecież mamy je jedno. Wychowane w naszej kulturze, ciągle jeszcze żadne akceptacji poczuwamy się do usłużności oraz uległości wobec innych. Pani Joanna tłumaczy jak zadbać o siebie i swoje marzenia, jak przestać się starać i zasługiwać na akceptację innych. Zawsze warto zawalczyć o życie na naszych zasadach, pozbyć się narzucanych nam przez wieki wyrzutów sumienia. Bo wtedy właśnie zaczyna do nas płynąć szacunek, miłość i akceptacja. Zadowalanie innych za wszelką cenę nie przynosi nikomu nic dobrego, bycie miłą, grzeczną i dzielną też do naszego życia niewiele wnosi. Do tego wniosku doszłam już dawno, nazywana przez byłego męża egoistką, wpychana w wyrzuty sumienia, teraz czuję się z siebie dumna. Bo nikt tak nie zadba o nasze potrzeby jak my same.
Katarzyna Miller to psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką. Pani Katarzyna w bardzo charyzmatyczny sposób robi to, co kocha i kocha to, co robi. Prowadzi grupowe oraz indywidualne terapie, warsztaty dla kobiet pisze książki i felietony, a w wolnych chwilach oddaje się muzyce. Niedawno nawet wydała swoją debiutancką muzyczną płytę. Filmy pani Katarzyny uwielbiam, są pełne humoru, miłości i zrozumienia dla drugiego człowieka.
Nie interesowała mnie nigdy ich filozofia, zawsze mnie irytowali swoją namolnoscią, opędzałam się od nich jak od much i nie potrafiłam zrozumieć znajomych, którzy tam wstąpili. Sama wychowana w wierze katolickiej, traktuję to jako coś intymnego, bez potrzeby obnoszenia się tym i narzucania innym swoich przekonań. Na kanał młodego małżeństwa Sary i Edwina, trafiłam przypadkiem, i polecam wszystkim. 
Nasi bohaterowie wychowani w organizacji Świadków Jehowy, w pewnym momencie swojego życia nabywając coraz więcej wątpliwości,  postanowili się wyzwolić od ich sideł i żyć według własnych zasad. Na tym kanale znajdziecie odpowiedzi, co ich skłoniło do podjęcia takiej decyzji, jak wygląda ich życie po odejściu, oraz historie innych osób które odeszły z tej i podobnych grup destrukcyjnych. Bez oczerniania wytłumaczą co stoi za zachowaniem tych ludzi, pozwolą ich zrozumieć. 
Kanał młodego mężczyzny, który przybył do naszego kraju w 2017 ze Starej Persji, nauczył się płynnie języka polskiego, przybrał nadane przez swoich oglądaczy polskie imię Michał i chętnie poznaje naszą kulturę. Młody Irańczyk ończy studia kulturoznawcze i przemierzając nasz piękny kraj, pokazuje Polskę Polakom swoimi perskimi oczami i poetycką duszą.
Na swoim kanale chłopak opowiada o sprawach, które łączą, a nie dzielą. Jego filmy zachwyciły mnie można powiedzieć od pierwszego kliknięcia, kiedy usłyszałam jak pięknie mówi w naszym języku, jak miło wypowiada się o naszym kraju. Nie wszystko jest oczywiście tak różowo jak by się chciało, ale nie ma tam zbędnego marudzenia, tak jak my to potrafimy robić. oglądając jego filmy można się pośmiać, wzruszyć, posłuchać jego obaw dotyczących obaw życia w jego kraju.

Do tych dwóch braci lekarzy czuję sympatię nie tylko dlatego, że pochodzą z mojej miejscowości. Chyba nawet nie zdążyłam ich dobrze poznać, pracując w tej samej firmie. Może przypadkowo gdzieś kiedyś się minęliśmy, pamiętam te twarze, a tak naprawdę, to kanał ich polecił ktoś w internecie.
Młodzi, poirytowani współczesnym systemem lekarze postanowili przeciwstawić się błędnym podejściem do odchudzania i
Przekazują wiedzę w inny sposób, niż pokazują nam medycy w mediach. Przekazują jak schudnąć zdrowo, wycofując przy okazji wiele metabolicznych chorób, by w końcu móc odstawić leki, które często sami przepisywali. Jeszcze będąc na studiach nie mogąc przeciwstawić się panującym systemom, porzucili je, objechali świat, powrócili do kraju i dokończyli je. Nie mogąc wygrać z naszym systemem założyli własny kanał i osiągają mnóstwo sukcesów. Wyleczeni z otyłości zdrowym podejściem osoby chętnie dzieła się własną historią. 

Magdę Mołek znamy chyba wszyscy. Jedni ja lubią, inni nienawidzą, ja początkowo traktowałam obojętnie, obecnie czuję dużą sympatię. Dziennikarka na swoim kanale prowadzi bardzo interesujące wywiady z gwiazdami, ale też znanymi ekspertami. Rozmowy te, dla jednych może kontrowersyjne mają dużo racji, są też bardzo budujące i wspierające kobiety.Kanał poleciła kiedyś również subskrybowana przeze mnie Olfaktoria, zaciekawił mnie od samego początku. Prowadzi go Ukrainka (w języku polskim) Tatiana Mitkowa, bardzo empatyczna osoba. Na swoim kanale wyjaśnia różnorodne zachowania i strategie prowadzace do uzdrawiania relacji, pomaga odbudować własną samoocenę, nabrać motywacji do zmian, uwolnić się z toksycznego związku. Pani Tatiana pomaga również porzuconym zwierzętom w Polsce i Ukrainie. Ja również polecam.Od dawna, bo od kilku lat chętnie zaglądam na kanał mojej rówieśniczki Bogusi Spryszyńskiej. Zawsze znajdę tu coś ciekawego na temat ubierania się, sposobu pielęgnacji i kosmetyków a także zdrowego stylu życia. Bogusia opowiada też o przeczytanych książkach, wycieczkach  rowerowych oraz o życiu codziennym.  Polecam zajrzeć, nie tylko rówieśnikom. Zawsze jest dobrze zasięgnąć opinii na temat kosmetyków kogoś w zbliżonym wieku. Kanał Joli, jej męża, oraz ukochanego psa oglądam od dawna. Są to bardzo sympatyczni ludzie, których chciałoby się mieć w bliskim sąsiedztwie. Nasi bohaterowie mieszkają w UK i pokazują swoje życie codzienne. Sposób ich dialogów potrafi rozśmieszyć do łez, ale nie tylko to jest tylko powodem mojej sympatii. Człowiek potrafi zżyć się z pewnymi osobami nawet na tak dużą odległość, przeżywać ich historie. Nie zawsze tak jest, trzeba umieć wzbudzić sympatię. Jola jest zawsze uśmiechnięta, oboje zresztą zawsze zarażają pozytywną energią.

Dzięki, jeśli wytrzymaliście do końca. Jeśli post Wam się spodobał, dajcie znać, to chętnie pokażę jeszcze inne vlogi. Jestem bardzo ciekawa, który z tych kanałów znacie, a który Was zainteresował? 

Miłego weekendu! 🙂

Komentarze

 1. Nie znam tych kanałów, ale zaraz to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tych kanałów, ale chętnie je odwiedzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Agnieszko, można posłuchać mądrych rzeczy :)

   Usuń
 3. Panią Kasię Miller uwielbiam, słuchanie jej to sama przyjemność.
  Światusy oglądałam. Ten pierwszy sama mi poleciłaś kojarzę. Braci widziałam kilka odcinków. Tatianę też oglądałam ogólnie mam zajafke na wiedzę psychologiczną. Aktualnie u mnie na tapecie "psychologia na wynos", "ocal siebie", ", projektowanie szczęścia".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za polecenia :) Ocal siebie też słucham, na pozostałe chętnie zajrzę :)

   Usuń
 4. Widzę że masz szerokie zainteresowania. Psychologią też mnie interesuje więc chętnie zajrzę na te kanały polecone przez Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu lubię posłuchać mądrych ludzi, zawsze też może przydać się innym :)

   Usuń
 5. Nie znam tych kanałów na YouTube :) Może dlatego, że bardzo rzadko włączam tę stronę, jak już to słucham tylko muzyki tam :) Ale kanały ciekawe, różnorodne można coś wybrać dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muzyki też słucham, ale lubię też posłuchać mądrych inspirujących ludzi :D

   Usuń
 6. nie znam żadnego z tych kanałów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo rzadko oglądam kanały na You Tube. Zaciekawił mnie ten z Irańczykiem w Polsce. Lubię dowiadywać się czegoś więcej o innych narodowościach, ich przyzwyczajeniach itp. Mój mąż opowiadał mi ostatnio, że ogląda bardzo ciekawy kanał na YT prowadzony przez Japończyka mieszkającego w Polsce. Można dowiedzieć się czegoś więcej o tym niezwykłym narodzie. Bardzo ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chyba oglądam ten sam, co Twój mąż. Bardzo lubię takie filmy, przez to, że ciekawią mnie zwyczaje w innych krajach :)

   Usuń
 8. Ale ciekawe propozycje. Panią Kasię Miller zdarzyło mi się posłuchać kilka razy, jakiś wywiad Magdy Mołek również wysłuchałam. Pozostałe kanały to dla mnie zupełna nowość, ale chętnie przyjrzę się tym medycznym. Ja ostatnio zaczęłam oglądać dr. Bartka Kulczyńskiego. Przejrzałam jego kilka filmików, nawet zapisałam się do jego newslettera.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam żadnego z tych kanałów.. W sumie nie wiele oglądam kanałów na YT, a jeśli już to głównie ogrodnicze :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Magdę Mołek uwielbiam. Bardzo lubię też oglądać kanał Martyny Wojciechowskiej. Pozostałych nie znam, ale chętnie zerknę - może też się z którymś polubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kanał Martyny też oglądam i polecam :) Koniecznie zajrzyj, to są naprawdę inspirujące kanały :)

   Usuń
 11. Sarę i Edwina sama oglądam, chociaż nigdy mnie ten temat nie interesował :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też nie, ale ciekawa byłam jak ich spławiać żeby nie wracali :D

   Usuń
 12. Nie znam tych kanałów.
  Mało oglądam jutuba, bo wolę poczytać. Z czegoś trzeba zrezygnować:D

  Tara:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas sprzątania czy gotowania też czytasz? :D Mi szybko męczą się oczy, zamiast linijek liter widzę fale Dunaju :D

   Usuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.