Naturalny olejek grejpfrutowy doTerra


           Naturalne olejki eteryczne ze względu na swoje właściwości, mają wszechstronne zastosowanie. Cenione są w medycynie naturalnej, kosmetyce i nie tylko. Są to pozyskiwane z roślin naturalne substancje zapachowe, które mogą dawać nie tylko przyjemne doznania, ale też wpłynąć na stan skóry, leczyć ból głowy wpłynąć na emocje. Na temat olejków eterycznych pisałam już wiele razy, dziś chciałabym przedstawić Olejek grejpfrutowy doTerra, który znacznie różni się od innych olejków, które do tej pory używałam.

Olejki doTerra to czyste ekstrakty roślinne, które są pozyskiwane w odpowiedniej fazie ich wzrostu, nie zawierają sztucznych domieszek, które można spotkać w wielu tańszych produktach. Olejki te wytwarzane są pod okiem najwyższej klasy specjalistów, przechodzą najsurowsze testy. Jak się można domyślić, ich cena też niska nie jest. Wysoka jakość kosztuje, ale też można zauważyć spektakularne różnice. 


Na olejki eteryczne doTerra trafiłam dzięki Patrycji Piegusce. Najpierw udało mi się zdobyć ich próbki, później w drodze konkursu zdobyłam olejek grejpfrutowy, którego aromat poczułam jeszcze zanim zdążyłam otworzyć buteleczkę. 


Olejek grejpfrutowy  (Citrus X Paradisi Oil) pozyskiwany ze skórki tego owocu dostarcza wielu zastosowań. Ze względu na swój intensywny aromat wzbogaca smak wielu potraw oraz napojów. Ma też zastosowanie w pielęgnacji skóry, oraz znaczący wpływ na samopoczucie oraz nastrój.
 • Wlewając jedną kroplę na 100 ml płynu, można wzbogacić smak wody, innego płynu czy smoothie. 
 • Olejek grejpfrutowy dodany w niewielkiej ilości do dyfuzora odświeża i oczyszcza powietrze, poprawia też nastrój, zmniejsza objawy migreny, stres, zmniejszy także niepokój. 
 • Znany ze swoich właściwości oczyszczających i antybakteryjnych, dodany do kosmetyków wpłynie korzystnie na skórę nastolatka, pomoże w oczyszczaniu skóry, będzie też działał antyoksydacyjnie. Można go nakładać punktowo, przy nakładaniu na większe powierzchnie skóry olejek należy rozcieńczyć olejkiem nosnikowym. 
 • Trzeba jednak pamiętać, że olejek ten jak wszystkie olejki cytrusowe są wrażliwe na promienie słoneczne, uwrażliwiają też na nie skórę, i podczas ich stosowania na skórę należy unikać słońca i nie zapominać  o stosowaniu kremów z filtrami. 
 • Oprócz właściwości oczyszczających i antyoksydacyjnych olejek grejpfrutowy pobudza też system limfatyczny, tym samym odżywia komórki tkanek. Pomoże w leczeniu otyłości, a także cellulitu. 


Głównym składnikiem olejku grejpfrutowego jest D - limonen.

Niewielka buteleczka z ciemnego szkła o pojemności 15 ml zawiera aż 300 kropel lekkiej konsystencji olejku o cudownym aromacie świeżego grejpfruta. Dołączony dozownik precyzyjnie oddaje potrzebną na daną chwilę ilość kropel. 


Olejek grejpfrutowy doTerra stosuję od kilku tygodni, muszę przyznać, że bardzo niewiele go ubyło. Dodaję go do wody do żelazka podczas prasowania, sporadycznie do kąpieli, ponieważ ostatnio rzadko robię kąpiele w wannie. Kilka kropel olejku dodaję do kremu do ciała, także do sałatek. Dodany także do wody którą piję czy herbaty znacząco poprawia ich smak. Zapachy  tych olejków bardzo różnią się od zapachów olejków eterycznych stosowanych wcześniej. Nie przypominają sztucznych mieszanek czegoś podobnego do zapachu oryginalnego. Stosując te olejki ma się wrażenie, że owoce lub kwiaty mamy bardzo blisko. Olejki eteryczne DoTerra można stosować według własnych potrzeb czy upodobań, można też mieszać tworząc własne kompozycje przydatne na różne problemy. 

Które olejki eteryczne najchętniej stosujecie? 

Pozdrowienia! 🌞

Komentarze

 1. Naturalne olejki są najlepsze. Mam 3 olejki do terra i je uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie z tego mini zestawu bardzo spodobał się olejek Lemon i pewnie kiedyś kupię sobie buteleczkę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukałam kiedyś olejków eterycznych takich które można spożywać, to teraz już wiem gdzie znajdę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zaskoczona szerokim zastosowaniem tego olejku.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.