Baletkowy róż z Rossmana Ballet Slippers Essie


      Zacznę od tego, że lakier do paznokci Ballet Slippers Essie znalazłam w Rossmanie. Jako jeden z nielicznych do wyboru kolorów od razu mnie zawołał i kazał się zabrać do domu. Niewinny kolor, a ile krwi mi napsuł. Liczę, że to pierwsze wrażenia i że coś się zmieni w tym lakierze, inaczej pozostanie mi niesmak do rossmanowskiej wersji. Nie wiem czy słusznie, może Wy macie inne odczucia. Ja nie mam porównania w tym kolorze, mam w innych. 

Nie patrząc już na nieszczęsnego Rossmana, namęczyłam się strasznie przy zdjęciach. Ile wysiłku, żeby choć kolor wyszedł podobny. Taki rozbielony, majtkowy a właściwie baletkowy róż. Spokojny i niekrzykliwy, prawie jak ja... Mam nadzieję, że pozbyłam się przy tym choć trochę kalorii, bo mało mnie szlag nie trafił. Ale zacznę od początku. Buteleczka taka sama, 13,5ml pojemności i szeroki pędzelek co ułatwia nakładanie lakieru na paznokcie. Jedno machnięcie przez środek paznokcia i gotowe. Zapachu nie wyczuwam, jest bardzo łagodny co w lakierach uwielbiam. 


Wydaje mi się, że w tym lakierze jest trochę zbyt rzadka konsystencja. Mimo, że lakier szybko schnie to zawsze zdąży rozlać się na skórki. Może ja coś źle robię, ale mam wrażenie że ten lakier po prostu spływa z paznokcia. 


Pierwsza warstwa pozostawia prześwity, dając wrażenie że lakier jest transparentny. Druga warstwa jeszcze pozostawia prześwity, trzecia warstwa daje w miarę zadowalający efekt. Kryje wszystko, jednak jak to trzecia warstwa już nie schnie tak ekspresowo jak pierwsza i druga.


Ten rozbielony róż bardzo lubię, ale lakier do bardzo wydajnych pewnie nie należy, chociaż długo się trzyma. Jeśli lakier trzyma się na moich paznokciach dłużej niż 3 dni, to mogę powiedzieć że jest bardzo trwały. Moje paznokcie za sprawą dwóch odżywek są już w dużo lepszej kondycji, ale o tym napiszę już w innym poście. Dzięki tej kondycji, nie muszę tak często malować paznokci, przestały się tak szybko rozdwajać, są bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne.


Jak Wam się podoba odcień Ballet Slippers? W sieci drogerii Rossman, można ostatnio kupić lakiery marki Essie w cenie 9,99zł. Trafiłyście na swój odcień? Jakie są Wasze doświadczenia z lakierami Essie z Rossmana? 

Pozdrawiam! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.