Uroda to także zdrowie, nie zapomnij zadbać o swoje serce


           Dopóki nic nie dolega, nie myślimy o tym żeby sobie cokolwiek zbadać. Kiedyś nie zawracałam sobie, ani komuś głowy mierzeniem ciśnienia. Kiedy byłam młodsza, moje ciśnienie było w normie, często nawet zbyt niskie, ale taka była moja uroda. Z wiekiem nie tylko uroda się zmienia. Tak samo jak zmienia się nasza skóra, nasz wygląd zewnętrzny, tak samo ulega zmianie wydolność naszego serca. Nieregularny tryb życia, stres, przemęczenie, choroby towarzyszące nie sprzyjają naszemu zdrowiu, tym bardziej serce przestaje za tym wszystkim nadążać. Powoli tracimy kontrolę nad swoim krążeniem i wtedy przychodzi konieczność regularnego mierzenia ciśnienia. 

Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem wtedy jest szybki dostęp do ciśnieniomierza. Można wtedy szybko skontrolować swoje ciśnienie bez straty czasu, bez konieczności wychodzenia z domu. Aparatów do mierzenia ciśnienia nie brakuje, można je kupić nie tylko w aptekach, ale też w innych sklepach. Jest ich ogromny wybór. Są też ciśnieniomierze, które zbadają nie tylko ciśnienie tętnicze krwi. 

Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib zmierzy nie tylko ciśnienie krwi i tętno, ale wykryje również migotanie przedsionków, co jest niezwykle ważne u osób z nadciśnieniem tętniczym, po udarze, z chorobą wieńcową czy cukrzycą. Wczesna diagnoza pozwoli na rozpoczęcie właściwego leczenia i zminimalizuje ryzyko powstania groźnego udaru. 


Ciśnieniomierz Diagnostic ProAfib posiada również inne funkcje. Wyeliminuje ryzyko błędnego pomiaru sygnalizując nam źle założony mankiet, czy kiedy niepotrzebnie się poruszymy. 

Kiedy nie mamy potrzeby się niepokoić, wystarczy jeden pomiar, ale czasami dla sprawdzenia prawidłowości pomiaru, ponawiamy go. Aparat ten zapewni nam ten komfort gwarantując bardzo dokładny pomiar, automatycznie wykonując go dwa razy. W zestawie mamy bardzo wygodne etui, do którego możemy zapakować nasz aparat, dołączone są również baterie, zasilacz oraz instrukcja. Po założeniu baterii oraz ustawieniu daty, godziny możemy przystąpić do badania. 


Wszystko jest bardzo proste, naprawdę nie wymaga wielkiej filozofii. Instrukcja użytkowania aparatu jest bardzo jasno napisana. Na rękawie również wszystko jest jasno przedstawione. Aparat podczas pompowania mankietu wykrywa również tętno, które zobaczymy po zakończeniu pomiaru z lewej strony ekranu.


Po wykonaniu pomiaru aparat automatycznie spuszcza powietrze z mankietu i jeśli jest nieużywany, po chwili również automatycznie się wyłączy. Ciśnieniomierz ten zapamiętuje 120 ostatnich pomiarów.  Po wciśnięciu przycisku MEMORY można wyświetlić średnią trzech ostatnich pomiarów, a także ostatni pomiar i dalsze 120 pomiarów jeden po drugim. 
W moim przypadku aparat nie wykrył ani arytmii (symbol serca), ani też migotania przedsionków (symbol AF). Moje ciśnienie trochę szaleje, ale na szczęście wszystko jest pod kontrolą lekarską.

Optymalne ciśnienie tętnicze – poniżej 120/80 mmHg.


Ciśnienie tętnicze prawidłowe – 120-129 mmHg (skurczowe)
 oraz/lub 80-84 (rozkurczowe).

Ciśnienie tętnicze wysokie prawidłowe – 130-139 mmHg (skurczowe) 
oraz/lub 85-89 mmHg (rozkurczowe).

Nadciśnienie tętnicze I stopnia – 140-159 mmHg (skurczowe)
oraz/lub 90-99 mmHg (rozkurczowe).

Nadciśnienie tętnicze II stopnia – 160-179 mmHg (skurczowe) 
oraz/lub 100-109 mmHg (rozkurczowe).

Nadciśnienie tętnicze III stopnia – powyżej 180 mmHg (skurczowe) 
oraz/lub powyżej 110 mmHg (rozkurczowe).

Ciśnieniomierz jest dostępny w aptekach, ale znajdziecie go także na Ceneo. Objęty jest gwarancją "Od drzwi do drzwi".

Ciśnieniomierz ten oraz  inne są dostępne na stronie sklepu internetowego Diagnosis, na którym można znaleźć także suplementy diety. Serdecznie dziękuję i polecam wszystkim! 

Jest łatwy w użytkowaniu, może pomóc w profilaktyce chorób serca, a także w nagłych sytuacjach, kiedy przydaje się szybkie zrobienie pomiaru. Lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Pozdrawiam wszystkich! :)

*Współpraca barterowa 

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.