Ratunek dla dojrzałej skóry pod oczami


       Skóra pod oczami to okolice, których w żadnym wypadku nie możemy zaniedbywać, ponieważ tam skóra jest najbardziej cienka i zawiera najmniej gruczołów łojowych, które ją chronią. Więcej o pielęgnacji skóry wokół oczu możecie przeczytać: tutaj
Niedawno pisałam o kremie, który zużyłam, dziś napiszę o kremie, który testuję. Jest to Substiane Odbudowujący krem przeciwzmarszczkowy pod oczy marki La Roche Posay. Linia pielęgnacyjna nie jest mi obca, ponieważ już stosowałam jej krem do twarzy, byłam też bardzo zadowolona, co skłoniło mnie do wyboru kremu pod oczy. A że moja skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa, trudno dobrać do niej właściwy krem pielęgnacyjny.

La Roche-Posay to marka, którą znam i lubię już od wielu lat, dlatego nie muszę się obawiać swojego wyboru. Jeszcze ani ja, ani moja skóra na tej pielęgnacji się nie zawiodłyśmy. Zaufanie wzbudza już prosta, jasna i przejrzysta szata graficzna i dobrze zabezpieczone opakowanie, na którym mamy przedstawione wszystkie niezbędne informacje dotyczące producenta, oraz samego kosmetyku.Wewnątrz tubki znajduje się 15 ml białego kremu, który wydostajemy z tubki za pomocą wąskiego aplikatora w formie dziubka. Mimo lekkiej konsystencji tego kremu, jego formuła jest dość bogata, nie sprawia też żadnego problemu w rozprowadzeniu na skórze. 


Odbudowujący krem pod oczy ma zapewnić nam według producenta intensywną kurację przeciwstarzeniową, skierowaną do skóry dojrzałej. Producent obiecuje przywrócenie młodego wyglądu skóry pod oczami dzięki profesjonalnej pielęgnacji, a zaawansowana formuła ma przeciwdziałać oznakom starzenia, oraz wygładzać zmarszczki. Oprócz tego zapewnia nam likwidowanie cieni oraz worków pod oczami. Efekt ten jest możliwy do osiągnięcia dzięki zawartym tu składnikom aktywnym:

Pro-Xylane TM – substancja, która dociera do głębokich struktur, pobudzając procesy regeneracji. Wzmacnia skórę poprzez wiązanie wody i substancji odżywczych.

LINACTYL - wspomaga reaktywację komórek podporowych zlokalizowanych w górnej warstwie skóry właściwej. Aktywuje produkcję kolagenu oraz pobudza wytwarzanie białek, które są odpowiedzialne za gęstość i gładkość skóry, a w rezultacie odwraca proces starzenia. Jednocześnie stymuluje produkcję białek, odpowiadających za komunikację komórkową.

Dzięki lekkiej konsystencji i szybkiemu wchłanianiu się bez pozostawiania lepkiej warstwy krem zapewniać ma natychmiastowe uczucie komfortu.

Hipoalergiczna formuła nie zawiera parabenów, które mogłyby podrażniać skórę dojrzałą i/lub wrażliwą.

Krem przebadany jest dermatologicznie.

JAK STOSOWAĆ.

Krem ten przeznaczony jest do codziennego stosowania jako element porannej i/lub wieczornej pielęgnacji na osuszoną skórę wokół oczu. 

Należy nanieść punktowo odrobinę kremu i delikatnie rozprowadzić w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.


Krem niedawno włączyłam do codziennej pielęgnacji mojej skóry pod oczami, dlatego nie mogę ocenić długofalowego działania składników aktywnych. Jako właścicielka skóry bardzo wrażliwej tych okolic twarzy mogę jedynie wspomóc wybór dobrej pielęgnacji. 
Nie potwierdzę na razie działania przeciwzmarszczkowego tego kremu, bo używam go zbyt krótko, aby się o nich przekonać, ale mogę potwierdzić, że stosowanie tego kremu zapewnia mojej skórze komfort przy codziennej pielęgnacji rano i wieczorem. Oprócz tego, że krem jest delikatny dla skóry wokół oczu, czuję również odpowiednie nawilżenie i ulgę po całym dniu, kiedy go nałożę. Krem świetnie sprawdza się również rano, kiedy muszę szybko się dobudzić, a moje oczy jeszcze nie mają zamiaru tego zrobić. Miło jest, kiedy powraca moja energia po kawie, jeszcze bardziej miło, kiedy znikają oznaki zmęczenia pod oczami. Wieku się nie cofnie, zmarszczki częściowo gdzieś się ukryją, ważne natomiast żeby zachować świeżość spojrzenia i radość ducha. 

Krem pod oczy Substiane dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju, jest dostępny także w sprzedaży internetowej. Dla skóry dojrzałej, wrażliwej, skłonnej do powstawiania zmarszczek i worków pod oczami krem będzie odpowiedni. Znacie go?

Pozdrawiam serdecznie! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.