Na piękną skórę, włosy i paznokcie. Wyniki kuracji Merz Spezial po miesiącu


         Kto się zmaga z chorobą tarczycy, czy jakąś inną chorobą wyniszczającą, temu problemy z włosami, skórą czy paznokciami nie są obce. Pewnie niektórzy z Was powiedzą, że witaminy tylko naturalne, suplementy diety nie działają, ale ileż można polegać na codziennej diecie, jeśli i to nie działa. Czego ja już nie próbowałam, niestety bez skutku. Nie działa dieta, ani odżywki do paznokci, skóra się łuszczy a włosy co pewien czas wypadają garściami. I jak tu się cieszyć życiem, kiedy nic nie działa jak powinno.

Trzymiesięczna kuracja suplementami Merz Spezial Dragees spadła mi jakby z nieba, tym bardziej że to nie jest pierwsze nasze spotkanie, które zawsze zresztą miło wspominam. W tej chwili zakończyłam dopiero miesięczną kurację, ciekawi jesteście jak się sprawdziła tym razem? Zapraszam do dalszego czytania. 


Drażetki Merz Spezial to suplement diety, który został stworzony specjalnie po to, aby cieszyć się świeżą, zdrową skórą, mocnymi, lśniącymi włosami i pięknymi, wytrzymałymi paznokciami. Zawiera unikalne połączenie starannie dobranych witamin, mikroelementów oraz białka sojowego, które:dostarczają organizmowi substancji potrzebnych dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry, włosów i paznokci, zapewniają dobre samopoczucie.

Składniki zawarte w drażetkach Merz Spezial zostały dobrane tak, aby dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych, we właściwych proporcjach, celem wsparcia naturalnych procesów biologicznych.


Producent obiecuje, że przyjmując dwie drażetki Merz Spezial dziennie zapewnisz swojemu organizmowi kompleksową pielęgnację skóry, włosów i paznokci dzięki następującym składnikom.


Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt zawiera laktozę – cukier z mleka.

Zgodnie z wymogami producenta, przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności, jak każde lekarstwo należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opakowanie zawiera 60 drażetek na 30 dni kuracji.


KORZYŚCI DLA SKÓRY

Witaminy A i E oraz biotyna i niacyna pozwalają utrzymać w skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
Witamina C sprawia, że skóra jest elastyczna
w połączeniu z witaminą E, B2 oraz cynkiem chroni ją przed uszkodzeniami powstałymi wskutek utlenienia.
Cysteina i metionina (zawarte w białku soi) to substancje składowe potrzebne do prawidłowej budowy skóry.

Widoczne rezultaty obiecane przez producenta to: gładka i elastyczna skóra oraz promienny, także świeży wygląd.

KORZYŚCI DLA WŁOSÓW

Cysteina i metionina (zawarte w białku soi)
to substancje składowe niezbędne dla prawidłowej budowy włosów. 
Witamina B6 pomaga włączyć te substancje w strukturę włosa.
Cynk oraz biotyna zapobiegają wypadaniu włosów.

Widoczne rezultaty:
zdrowe, silne i piękne włosy.

KORZYŚCI DLA PAZNOKCI 

Witamina A oraz żelazo sprawiają, że paznokcie są mocne i wytrzymałe, o równej fakturze.
Witaminy z grupy B stymulują wzrost paznokci, zapobiegają ich łamaniu się.
Cysteina i metionina (zawarte w białku soi) to substancje składowe niezbędne dla prawidłowej budowy paznokci. 
Witamina B6 pomaga włączyć te substancje w strukturę paznokcia.
Cynk i kwas foliowy wzmacniają paznokcie, zapobiegają ich rozdwajaniu i łamaniu oraz powstawaniu białych plamek. 
Biotyna pobudza wzrost paznokci, a u osób z kruchymi paznokciami zwiększa ich grubość.

Widoczne rezultaty: twarda i błyszcząca płytka paznokcia.

Więcej informacji na temat suplementu znajdziecie na stronie producenta.


Jak zauważyliście, ceramiczne opakowanie w estetycznym kartoniku wygląda bardzo estetycznie i luksusowo. Na obu można znaleźć wszystkie przydatne informacje. Różowe, powlekane niewielkie drażetki są bardzo łatwe do przełknięcia i nie sprawiają żadnego dyskomfortu. Przez miesiąc systematycznie po dwa razy dziennie brałam pod posiłkach jedną taką drażetkę, co może nie zmieniło nic diametralnie, ale pierwsze efekty już są. 
Włosy wypadają, ale w fizjologicznej ilości, są bardziej elastyczne i rosną jak szalone, co widać po mojej grzywce i wizytach w salonie fryzjerskim.  
Skóra była sucha i jest sucha, dużo się tu nie zmieniło, ale zrobiła się bardziej odporna na zmiany temperatur, bardziej gładka i rozświetlona, co przypuszczam  że jest zasługą nie tylko samego suplementu. 
Największą różnicę widzę na swoich paznokciach, ile ja się nad nimi umęczyłam! Łamały się, rozdwajały bez przerwy i mimo wszystko ostatnio, dzięki mojej rozchwianej tarczycy. Mimo, że wyniki poziomu TSH ponownie uległy pogorszeniu, to moje paznokcie jakby zaczęły szybciej rosnąć. Nadal gdzieniegdzie są uszkodzenia, ale przez ostatni miesiąc te zmiany są coraz rzadsze, a lakiery do paznokci coraz bardziej trwałe. Moje paznokcie nie są już tak postrzępione jak miesiąc temu, kiedy chowałam je przed ludzkim wzrokiem. 

Rozpoczęłam kolejne opakowanie i już nie mogę się doczekać, kiedy efekty będą jeszcze bardziej widoczne, jeszcze bardziej trwałe. Cieszy mnie ta kuracja akurat w takim momencie mojego życia. Cieszy też, że dość sporą cenę, około 40zł wynagradza działanie. Liczę, że ta kuracja (polecana również przez moich lekarzy) będzie niezawodna do samego końca. Nie mogłabym też nie polecić, jeśli macie podobne problemy. Znacie te suplementy?

Suplementy Merz Spezial Dragees dostępne są w aptekach na terenie całego kraju. 

Miłego poniedziałku! :)

*Współpraca, nie ma jednak wpływu na moją opinię 

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.