30 kwietnia 2018

Łapać chwile


         Jak spędzacie długi weekend? A może szlifujecie wiedzę do matury. Warto odetchnąć, zostawić problemy za drzwiami, i próbować się zrelaksować. Dziś niespodziankę zrobiła mi córka, przywożąc obie wnuczki. Drugą od starszej córki. Odwiedziłyśmy nowy w naszym mieści małpi gaj. 

Tyle razy przechodzimy obok różnych ciekawych miejsc i w pośpiechu nawet ich nie zauważamy. Nie zauważamy jak wiele miłych chwil nam umyka. Warto czasem zwolnić i zająć się czymś innym niż obowiązki. Na pewno nam nie uciekną, chyba że to coś miało być na "wczoraj". Kiedy dobrze zaplanujemy swój czas, znajdziemy też chwilę dla siebie i dla rodziny. 


Jedyną niedogodnością była ilość piasku. Czułyśmy się trochę jak na plaży, ale nie było źle. Trzeba było tylko po wyjściu dobrze wytrzepać buty. Wnuczce to jednak nie przeszkadzało. Nie było miejsca, gdzie by nie trafiła. Trudno jej było zrobić zdjęcie, ciągle gdzieś znikała. Zmęczona Niki? A gdzie tam! Tylko raz na jakiś czas można było to zauważyć i na bardzo krótko. Od czasu do czasu przybiegła się tylko napić.


Udało się uchwycić mamę i Maję, która stwierdziła że dziś akurat fatalnie wygląda. Czy piętnastolatka może źle wyglądać? Za kilka miesięcy tyle właśnie skończy, a jeszcze niedawno z nią śmigałam po placach zabaw. Jeszcze niedawno czekałam na jej narodziny.


Czas ucieka nieubłaganie. Im bardziej kwitną kasztany, tym bardziej nie chce się uczyć, pisać pracę. Można ją pisać też na tarasie, czy w ogródku wystawiając na słońce nogi. Gorzej mają ci, którzy nie mają takiej możliwości, a mają oprócz tego pracę, rodzinę i przykładowo psa. Weźmy pod uwagę studentów nauk medycznych. Jest to dziedzina, z której prace zaliczeniowe mogą przysporzyć prawdziwych trudności. Tysiące trudnych terminów i łacińskich nazw może skutecznie zniechęcić do pisania takiej pracy. Studiujesz przykładowo pielęgniarstwo i musisz napisać pracę licencjacką z tej dziedzin, gdzie trzeba stworzyć studium przypadku, przygotować wywiad z pacjentem lub ankietę, która zawiera specjalnie przygotowane kwestionariusze.
Można to sobie uprościć.
Wystarczy, że dostarczysz zespołowi redaktorów http://edutalent.pl/prace-po-polsku/prace-licencjackie/nauki-medyczne/pielegniarstwo/  wyniki swoich badań, a oni zajmą się resztą. porządkując całą dokumentację sprawiając, że stanie się integralną częścią Twojej pracy opartej na najnowszych dokumentach. Wiadomo, że nic tak nie daje praktycznej wiedzy oraz umiejętności jak wykonywana praca.

Jak spędzacie ten długi weekend? Odpoczywacie poza domem czy pracujecie nad czymś?

Niezależnie od tego jak go spędzacie, życzę Wam

Miłego tygodnia! :)2 komentarze:

  1. Świetny plac zabaw. Szkoda ze mój syn nie ma takiego pod blokiem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pod blokiem też takiego nie mamy. Ten plac jest w parku :)

      Usuń

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawisz ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE LINKI, ADRESY BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu 😄

Copyright © 2015 W Blasku Marzeń.
Szablon dostosowany przez: KAROGRAFIA