Czy wiesz, czego najbardziej potrzebuje Twoja skóra?

 

                 Co jest najlepsze dla naszej skóry, który krem będzie najlepszy? Kupujemy tysiące kosmetyki, a często nie możemy trafić w jej potrzeby. Nieuchronne starzenie skóry dotyka każdego z nas. Jednych dotyka to wolniej, innych szybciej, od czego to zależy? 


Mówi się, że starzenie się skóry jest dziedziczne. Według najnowszych badań bliźniąt wykazano, że nawet 60% różnic w starzeniu się skóry można przypisać czynnikom genetycznym, natomiast pozostałe 40% to już czynniki niegenetyczne. To także czynniki środowiskowe. Do czego zmierzam umieszczając to porównanie? Otóż, wykonując badanie genetyczne skóry, można ułatwić odpowiednio spersonalizowane zabiegi pielęgnacyjne, terapie antystarzeniowe. Kto by nie chciał, żeby zamiast wydawać fortunę na zabiegi medycyny estetycznej, wydać dużo mniej na serie pielęgnacyjne czy na spersonalizowane dla nas zabiegi kosmetyczne. Skóra jest największym organem ciała, są różne jej rodzaje,  co definiuje nie tylko nasze DNA, ale także to, co przyrafia się w naszym życiu. Czytając różne opinie kosmetyków nietrudno zauważyć, że to co u jednych się sprawdza, inni natomiast unikają to samo szerokim łukiem. Każda skóra jest inna, każdemu co innego służy, natomiast serie pielęgnacyjne są niby dostosowane do różnych potrzeb skóry, mimo wszystko nie zawsze trafiają w nasze potrzeby. 


Poradnictwo genetyczne skóry jest tym, co może naprowadzić na rozwiązanie zagadki predyspozycji skóry do wielu problemów, w tym także starzenia się jej, a wykonany raport na podstawie takiego testu można wykorzystać podczas wizyty u dermatologa czy w salonie kosmetycznym. Zamiast błądzić po ogromnej ilości nieznanych kosmetyków, zainwestowanie w takie badanie genetyczne skóry, możemy się dowiedzieć na przykład, że takie fotostarzenie, do którego występuje predyspozycja, niekoniecznie musi zależeć od odcienia skóry, ale od jej predyspozycji. Kolejną ważną przyczyną starzenia się skóry jest jej glikacja, która w reakcji ze spożywanym cukrem przyczynia się do usztywnienia włókien kolagenowych, a w efekcie do utraty elastyczności skóry. Nie jest to zjawisko tak łatwo rozpoznawalne, natomiast takie badanie genetyczne również może ujawnić takie predyspozycje. Dzięki badaniom genetycznym skóry dowiesz się także  jaką masz wrażliwość na słońce, plamy słoneczne, także fotostarzenie. Badanie to przeanalizuje również predyspozycje do posiadania odpowiedniego poziomu innych witamin oraz kwasów tłuszczowych (Omega-3 i Omega-6) niezbędnych w pielęgnacji skóry, na jakie składniki zwrócić szczególną uwagę podczas odżywiania, jakie możesz mieć skłonności do wchłaniania witamin czy ich niedoborów. Wykaże również skłonności skóry do wysuszania lub przetłuszczania, powstawania trądziku, wrażliwości i atopii skóry oraz innych predyspozycji, o których jeszcze nie wiemy.Na czym polega poradnictwo genetyczne w Polsce? Na jego stronie internetowej zamawiasz zestaw wraz z dołączoną instrukcją testu do pobrania testu DNA, które wykorzystuje się do raportów, czyli próbki śliny, która to DNA zawiera. Jest to bardzo prosty zabieg, który możesz wykonać w zaciszu własnego domu.  Pobraną próbkę odsyłasz zgodnie z instrukcjami, a zakupione raporty otrzymasz w ciągu 3 do 6 tygodni od zarejestrowania kodu próbki na stronie poradnictwa genetycznego.


Myślę, że postęp genetyki pomoże nam rozwiązać wiele problemów, co pozwoli nam uniknąć wielu niewłaściwych dla naszej skóry rozwiązań oraz nietrafionych zabiegów. Co myślicie na temat badań genetycznych skóry? Skorzystalibyście? 


Pozdrawiam cieplutko ☀️


*Wpis  sponsorowany

Zdjęcia pochodzą ze strony Pexels.


Komentarze

 1. Nie słyszałam o tym wcześniej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie, ale cieszę się, że mamy taki postęp w tej dziedzinie :)

   Usuń
 2. Ale ciekawe, zajrzę na tą stronę i zainteresuje sie bliżej tematem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak poradnictwo genetyczne w Polsce. Chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie słyszałam o takim poradnictwie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że można robić takie testy. Świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto poznać potrzeby skóry❤

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe. Chciałabym wiedzieć, co moja skóra ma mo do przekazania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.