Olejek ze słodkiej pomarańczy Florihana


      Nie zawsze życie jest piękne,  nie zawsze mamy w zasięgu różowe okulary, czasem bliżej nam jest do ciemnych nie tylko okularów, ale też myśli. Słońce świeci, ptaszki śpiewają, na dworze kolorowo od kwiatów, nawet jak pada deszcz i nawet jeśli za chwilę nadciągnie burza, błyśnie w same oczy to przecież nie jest to jeszcze koniec świata. Zawsze to niewdzięczne, niesprawiedliwe życie można sobie uprzyjemnić. 
Zakupy nie zawsze działają, czasem w portfelu są prześwity, robi się dół jak Wielki Kanion i co wtedy robić... Takim haczykiem, który pomoże nam przybliżyć te bardziej różowe okulary jest olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy (Citrus Sinensis) marki Florihana, który to miałam szczęście wygrać na stronie Esencji Ziemi. Olejek ze słodkiej pomarańczy to olejek pełen magii, o którym dziś chcę opowiedzieć. Zapraszam. :)

Olejków jest mnóstwo, ale takie najbardziej czyste i ekologiczne olejki tworzy francuska marka Florihana, Cały proces tworzenia opisany jest tu (klik), a taki olejek to prawdziwy Mercedes wśród olejków.


Od samego początku rzuca się w oczy opakowanie pełne treści i tajemnych znaków. Te znaki to certyfikaty, reszta to logo oraz informacje o produkcie i producencie. Buteleczka jest świetnie zabezpieczona przed dziećmi, ale też przed słabszymi dłońmi, stąd ślady walki z nakrętką. Jednak siłą tu jest spryt, a kluczem obrazkowa instrukcja wyryta na zielonej nakrętce i otworzy się przed nami świeżutki zapach apetycznej pomarańczy. Takiej jak kiedyś czuło się przed świętami. Po prostu zapachowy raj. przy takim zapachu można zapomnieć o wszystkim... 


Olejek ten można wykorzystać na wiele sposobów, każdy sposób się przyda w każdym momencie doli i niedoli. Kiedy spryskamy poduszkę, olejek ten pomoże nam usnąć błogim snem, pomaga on bowiem w bezsenności. 


Kilka kropelek dodanych do kąpieli odpręży nasze zmysły, pozwoli na słodkie chwile błogiego zapomnienia, natomiast przy porannym prysznicu odświeży i pobudzi do działania. Olejek działa rewelacyjnie na układ oddechowy, ale też na układ nerwowy. 


Olejek ze słodkiej pomarańczy można też wykorzystać do masażu ciała, ale nigdy bez rozcieńczenia. Przy kontakcie ze skórą olejek należy stosować w rozcieńczeniu nie większym jak 1%. Oczywiście nie wolno nam zapominać o filtrze, ponieważ jest on fototoksyczny. Bezpośrednio po użyciu na skórę nie wolno nam się opalać, należy z tym poczekać 24 godziny.


Ten olejek o apetycznym zapachu można również dodać do potraw dla wzmocnienia smaku. Pomaga przy zaburzeniach trawienia oraz przy niestrawności. 


Olejek ze słodkie pomarańczy oprócz apetycznego zapachu soczystej, świeżo zerwanej pomarańczy ma działanie relaksujące, poprawia samopoczucie, rozładowuje stresy, jak wspomniałam pomaga usnąć, jest też pomocny przy depresji. 

Kiedy zastosujemy go na skórę dodając do oleju bazowego, balsamu czy innego kosmetyku, olejek wykaże działanie antyoksydacyjne, dezynfekujące, przeciwzmarszczkowe. Podziała też ujędrniająco, co jest pomocne w przypadku cellulitu. Możemy go dodać kilka kropel do toniku co wpłynie na poprawę wyglądu poszarzałej zmęczonej skóry.  Olejek ten polecany jest szczególnie dla cery poszarzałej, mieszanej i tłustej. 

Można go też rozpylić w powietrzu, co pozwoli nam odświeżyć pomieszczenie, a tym samym poprawić swoje samopoczucie. 

Oprócz walorów tego magicznego olejku zalecane są też środki ostrożności:

Ponieważ olejek zawiera alergeny takie jak Citral (geranial + Neral), Farnezol, Geraniol, Limonene, przed użyciem zaleca się wykonać na skórze testy uczulające. 

Olejku nie stosuje się u kobiet w ciąży, karmiących, ani u dzieci do lat 5. 

Podczas jego stosowania unikamy ekspozycji na światło słoneczne lub promieniowanie UV. minimum 24 godziny.

Olejek należy trzymać w chłodnym miejscu, lodówki raczej nie polecam, inaczej nie wydobędziecie olejku z buteleczki, mimo że olejek nie jest gęsty. 

Mimo, że olejku było tylko 5g to wystarczył na miesiąc stosowania. Używałam go do kąpieli na poduszkę. Zapach niesamowity, działanie magiczne. Olejek jest lekkiej konsystencji i nie plami, przynajmniej plamek nie zauważyłam. 

Cena już nie jest taka bajeczna przy tej pojemności (33zł), ale olejek jest bardzo wydajny. Płacimy za jakość, nie same obiecanki a ja nie mogę doczekać się już następnego opakowania. Kupicie go Tu. Polecam! To taki cudowny lek na dobre samopoczucie. :)

Miłego tygodnia! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.