Bądź jak kwiat, rozkwitaj z latem


        W końcu doczekaliśmy się pięknego lata. Wszystko jest cudownie piękne, kolorowe, kwiaty rozkwitają, motylki latają... My się radujemy, energia nas rozpiera, piękniejemy korzystając z uroków słońca. Niektórzy z nas z planują już wyjazdy na urlop, inni spędzą lato w pracy, w domu na wsi czy w mieście. Kąpiele morskie, spacery przy zachodzie słońca, soczyste dary ziemi poprawiają nasz nastrój i urodę, a my cieszymy się chwilą, zapominając że wszystko co piękne z czasem przemija. Z latem i z wiekiem przemija jędrna i gładka skóra, włosy tracą objętość a mięśnie siły. Można to zmienić, można pięknieć jak kwiaty opóźniając więdnięcie. Jest na to kilka fajnych sposobów. 

Nie trzeba wyjeżdżać na długie wakacje, żeby cieszyć się latem. Latem pogoda sprzyja spacerom, choćby do pracy. Jeśli masz dalej do pracy, zamień samochód na rower. Jeśli nie masz towarzysza do długich spacerów, choćby nawet pieska, za oknem tropikany upał, nie szukaj w tym wymówki. Nie zawsze jest tak upalnie, czy tak deszczowo że można znaleźć sobie wymówkę na kiszenie się w domu.

źródło zdjęć: pixabay.com

Na spacer można wyjść także samej, można pobiegać czy pochodzić z kijami. Nic gorszego dla urody i zdrowia niż zasiedzenie w domu. Zawsze można sobie zrobić rundkę w koło osiedla zamiast plotkować z sąsiadkami, czy przejechać się rowerem za miasto. Zwiększona dawka ruchu wzmocni Twoje mięśnie i kości, dotleni organizm wzmacniając przy tym pracę serca, przy tym doda Ci cennych endorfin.

Zawsze można wyjść na długi spacer rano czy wieczorem, nie zrzucając winy na cokolwiek, ważne żeby wygonić z siebie lenia. Można wyjść także w czasie deszczu ciesząc się tańczącymi kroplami. Bieg po zakupy też jest dobrą odmianą ruchu, ważne żeby to robić z głową i jak najwięcej korzystać ze świeżego powietrza. Także miło jest bardzo spędzić taki relaks z kimś bliskim, czy z przyjaciółmi.


Nie żałuj sobie wypicia kawy czy posiłku pod gołym niebem. Jak miło celebrować posiłek we własnym ogrodzie, na tarasie, czy choćby na balkonie. Nie masz balkonu? Zawsze można zabrać koszyk z jedzeniem i wybrać się na piknik. Pamiętaj tylko, żeby ochronić jedzenie przed owadami.


Nie zapomnij też o napojach, żeby nawodnić organizm. Zdrowy napój oprócz nawilżenia dostarczy skórze wielu witamin i potrzebnych dla serca minerałów. Zamiast gotowych, słodkich napoi zawsze warto zrobić sobie samej/samemu pyszną lemoniadę z wody mineralnej, owoców dodając dla orzeźwienia listek mięty. Mamy ulubione truskawki, czereśnie czy maliny, które zawierają mnóstwo działających antyoksydacyjnie witamin oraz minerałów. Dodając zdrowia i urody ochronią nas one również przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie.

Latem również nasze obiady powinny być lekkie. O tej porze roku nasz organizm nie potrzebuje tylu kalorii co zimą. Zamiast obfitych obiadów, zrób sobie pożywną sałatkę. Na przykład sałatka z kozim serem dostarczy nie tylko wielu cennych witamin, ale dostarczając Twojemu organizmowi cennego wapnia także wzmocni Twoje kości. Pomoże w tym również wytwarzana przez skórę witamina D3, którą również zawdzięczasz działaniu ciepłym promykom słońca. Ograniczając ilość spożywanych kalorii, pomożesz także swojej sylwetce. Będziesz lżejsza, a Twoja sylwetka coraz piękniejsza. Sprawi to, że lustro stanie się Twoim przyjacielem. 


Słońce dodaje radości, rumieńców, pięknej opalenizny, wspomaga zachowanie pięknej skóry, także zdrowych kości, ale pod warunkiem, że nie zapomnisz również o ochronie przeciw nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Pomoże Ci w tym odpowiednie nakrycie głowy, przeciwsłoneczne okulary zasłaniające wrażliwe okolice oczu, także dobrze dobrane, najlepiej mineralne filtry do twarzy i ciała. 


Chcesz poczytać, masz przed sobą jakiś egzamin? Czy choćby poszydełkować? Ławka w parku, czy w ogrodzie, leżak na plaży czy na łące też będzie odpowiednim do tego miejscem. Wystarczy chcieć. Zawsze można też wykorzystać taką chwilę na naukę czegoś nowego, czy choćby rozwiązywania krzyżówek. Praca mózgu też jest bardzo potrzebna dla zachowania jego młodości.  

Pozwól sobie czasem odetchnąć, jakaś chwila zapomnienia też się należy. Wyznacz sobie godziny, w których nie będziesz myśleć o problemach. One i tak nie uciekną, a Ty przez tą chwilę będziesz szczęśliwsza. 


Bierz przykład z dzieci, czy ze swojego kota. Zobacz, że byle drobiazg sprawia im radość. Pozwól sobie na małe odstępstwo, jakiś mały grzeszek, coś co zawsze sobie odmawiałaś. Życie w ciągłym napięciu urody nie poprawia. Chwila beztroski i codzienna dawka śmiechu, owszem tak! Śmiech jest potrzebny dla odpowiedniej pracy Twojej przepony. Jest potrzebny dla zdrowia i urody tak samo jak gimnastyka. Często się uśmiechając sprawiasz, że Twoje rysy twarzy łagodnieją, a Twoja twarz dzięki takiej gimnastyce staje się piękniejsza.


Choć jesteś piękna jak ten kwiat, Twoja uroda nie musi przeminąć z latem, z opadającymi płatkami kwiatów. Czas w miejscu nie stoi, ale też nie musi zasuszyć Twojej urody. Wszystko zależy od Ciebie. Pamiętasz o tym? 

Pozdrawiam serdecznie! :)

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.