Menopauza bez tajemnic Agnieszka Maciąg

Menopauza Agnieszka Maciąg

         Przed jednymi jeszcze daleko, inne panie są w trakcie, a jeszcze inne już dawno po niej. Tytuł książki zdradza o co chodzi, ale napisana jest ona tak, że niezależnie od tego czy ten trudny okres dotyczy nas czy nie, każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Ale od początku...

Menopauza, to pierwsza moja książka Agnieszki Maciąg. Nie jest to żaden zbiór prac naukowych, nie jest też to zwykły poradnik wypełniony obrazkami, chociaż wzbogacone złotymi myślami ilustracje są przepiękne. To od nich zaczyna się każdy rozdział. Oprócz wielu ciekawych i w przystępny sposób napisanych informacji znajdziemy tu chwilę na relaks i przyjazne spojrzenie na siebie samą. Jest to ksiażka napisana dla kobiet przez kobietę przechodzącą menopauzę na podstawie własnych doświadczeń. 


Menopauza jest początkiem „złotego czasu” w życiu kobiety. Jest naturalnym etapem i warto się do niego przygotowywać, mając 30, 40 lat. To od naszych nawyków żywieniowych i stylu życia zależy, jaki ten czas dla nas będzie. Nie jesteśmy skazane na cierpienie, dyskomfort i trudne dolegliwości! Nie jesteśmy niewolnicami naszych hormonów − to my tworzymy nasze życie, samopoczucie i zdrowie! To wszystko naprawdę jest w naszych rękach.
Okres menopauzy daje nam wspaniałe możliwości rozwoju. Możemy z nich skorzystać, jeśli w pełni zrozumiemy ten proces na poziomie ciała, emocji i ducha. Jeżeli dobrze wykorzystamy ten czas, wtedy wejdziemy na poziom mistrzyni, będziemy cieszyć się doskonałym samopoczuciem, zdrowiem, witalnością i młodością do późnych lat. Jak tego dokonać? O tym mówi ta książka. Napisałam ją dla kobiet w wieku od 35 do 135 lat!

Życzę Wam pięknego, mądrego, cudownego czasu przejścia!

Z miłością

AgnieszkaAgnieszka w swojej książce napisała nie tylko o samej menopauzie, ale przybliżyła nam również jak się do niej przygotować. Oprócz pierwszych objawów, przybliżenia pojęć medycznych dotyczących menopauzy napisane jest również o wpływie stereotypów oraz uwarunkowań kulturowych na styl życia kobiety, jej sposób odżywiania, jest  również poruszony obsesyjny kult młodości. 
Znajdziemy tu bardzo mądre słowa, które pomogą przyjąć bezboleśnie zmiany w kobiecym organizmie, pomogą przejść nieustępliwy okres starzenia w zdrowiu bez niepotrzebnej trwogi i zamartwiania o swoje ciało. 

Każda znajdzie coś dla siebie. Jest poruszony temat relacji ludzkich, ayurwedy, elementy yogi. Jak ważny wpływ ma sposób odżywiania, tolerancje pokarmowe, a także styl życia. Wszystko to napisane jest łatwym do przeczytania drukiem w towarzystwie pięknych zdjęć samej natury oraz samej autorki.

Nie jestem ekspertką w opisywaniu książek, chciałabym tylko w prosty sposob przybliżyć, jakie tematy w niej poruszono, na co autorka zwraca uwagę. Chociaż swoją menopauzę przeszłam kilkanaście lat temu, na co wpłynęły moje zdrowotne problemy, żałuję że jeszcze nie było tej książki. Byłam przygotowana ze strony przyswojonej wiedzy medycznej, ale sporo tematów nie było mi jeszcze znane. Żyłam w środowisku, które mi tę rzeczywistość pokazały nieco brutalnie, od tej gorszej strony, której jakoś nie chciałam przyjąć do wiadomości, i dobrze. Bo można przekwitać tak samo pogodnie jak pogodnie i miło jest być młodym.

Można cieszyć się życiem do późnej starości jak na przykład moja sąsiadka, która w dziesiątej dekadzie życia kazała sobie zrobić operację kolana, ponieważ chce wychodzić, być z ludźmi, podróżować, tańczyć i malować paznokcie. Lekarzom to jakoś trudno było przyjąć do wiadomości, znajomym też, starsi sąsiedzi zbulwersowani, młodsi nie dowierzają, a ja mam dla niej ogromny szacunek. Starszym paniom życzę dużo zdrowia, a sama dążę, żeby mi reszty tego zdrowia nie zabrakło. 

Książka jest pięknie wydana, w grubej okładce, ma 298 stron, pozostałych kilka przeznaczone jest na własne notatki.

Wydawnictwo otwarte. 

Osobiście wolę książki w wydaniu papierowym, od elektroniki bolą mnie oczy. Do książki chętnie wracam w każdej wolnej chwili. To nie jest powieść, którą czyta się od początku do końca. Zawsze otwieram ją wyrywkowo trafiając na fajny urywek, interesujące mnie informacje. Serdecznie polecam! 

Miłego weekendu! 🙂

Komentarze

 1. Seems like a good book. I am not looking forward to it :-|

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszka Maciąg to taka pozytywna autorka, bije od niej takie ciepło. Mniemam więc, że książka też jest łatwa w odbiorze i pomocna. Uwielbiam takie podejście do życia, przepełnione spokojem, radością i dobrym nastawieniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że ta książka pomoże wielu kobietom przetrwać ten niełatwy często czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zaciekawilas mnie ta ksiazka Dorotko, sama jestem przed 40 wiec coraz wiecej czytam na temat menopauzy aby jak najdluzej moc cieszyc sie mlodoscia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne wydanie, może przydać mi się ta książka za jakieś 20-30 lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też wolę papierowe.
  Ale takich poradnikowych nie czytam. Mam swoją filozofię życiową:))
  Wszystkiego miłego Dorotka!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Agnieszkę Maciąg i jej książki. Ciekawa pozycja dla kobiet w każdym wieku.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. też ją mam i czytam, to moja 6 książka Agnieszki Maciąg,którą mam w domowym zbiorze, uwielbiam tą kobietę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki Agnieszki Maciąg ❤

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie to temat mocno odległy, ale z ciekawości bym przeczytała, tak na przyszłość i pewnie znalazłabym coś dla siebie ciekawe "na teraz" :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przede mną jeszcze trochę czasu do menopauzy, ale bardzo dobrze, że powstają takie książki. Moja mama już po i ciężko wspomina ten czas. Ciągłe napady gorąca, szybko się męczyła. Szkoda, że nie miała takiej książki w dłoni :)

  OdpowiedzUsuń
 12. własnie zamówiłam, będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.