Opróżniamy nasze kosmetyczki - Pielęgnacja dłoni i stóp


     Ostatnim tematem wyzwania Trusted Cosmetics jest pielęgnacja dłoni i stóp. Nie ma tego wiele, ale do mojej skromnej pielęgnacji wystarczy. Są jeszcze akcesoria, których nie pokazałam, a na pewno każda/y z nas używa, postanowiłam jednak skupić post na najczęściej używanych kosmetykach. Zapraszam.

PIELĘGNACJA DŁONIMimo, że ilość produktów do pielęgnacji dłoni nie u mnie jakaś ogromna to jednak nie mogę narzekać na jakieś braki. Do ich mycia najczęściej używam mydełka do rąk Dove, lub innego o naturalnym składzie. Kiedy jestem poza domem mam zawsze w swojej torebce Żel antybakteryjny do rąk Bath&Body Works, który od dawna noszę w torebce. Żel kusi słodkim kwiatowo owocowym zapachem i zawsze jest przydatny, kiedy chcę na przykład zjeść coś na szybko, kiedy nie mam dostępu do łazienki, czy po wyjściu z toalety publicznej. 

Relaksujący balsam do rąk Pat&Rub o zapachu kokosa i trawy cytrynowej ze względu na wielkość opakowania używam tylko w domu. Krem jest odżywczy na tyle, że można zapomnieć o nim po kolejnym myciu rąk. Relaksujący zapach również nie znika od razu.To samo można powiedzieć o kremie, który  noszę ze sobą w torebce. 

Przeciwstarzeniowy krem do rąk Organique oprócz kojącego zapachu również jest niezwykle wydajny, bardzo dobrze nawilża i odżywia dłonie. Pozostawia je na bardzo długo miękkie i aksamitne. Można o nim również zapomnieć przez kolejne kilka myć, ale winogronowy zapach aż kusi żeby go użyć. 


Dbając o dłonie nie można też zapominać o paznokciach, które pielęgnuję odżywczą oliwką do paznokci Nourishing Nail Oil Herome oraz odżywką utwardzającą Nail Hardener Strong Herome. To właśnie te produkty sprawiły że moje paznokcie spektakularnie zmieniły swój wygląd. Oliwka pięknie nabłyszcza, cudownie pachnie i wspaniale odżywia moje paznokcie. Odżywka sprawiła, że moje paznokcie nie rozdwajają się jak kiedyś, dużo szybciej rosną a lakier trzyma się na nich znacznie dłużej niż kiedyś. Zdarza się, że po długim moczeniu w wodzie i w kontakcie z detergentami rozdwajają się, ale nie jest to tak dotkliwe jak wcześniej. W moim zbiorze jest również szklany pilnik i nożyczki do paznokci. Nożyczki do paznokci używam najczęściej do paznokci od stóp.

PIELĘGNACJA STÓP


Do pielęgnacji stóp również mam minimalną ilość produktów. W tej chwili stosuję nowy krem do stóp Olivaloe, który bardzo dobrze je nawilża i odżywia, ale zdarza się również że użyję krem do rąk czy ciała i też jest dobrze. Moje stopy dzięki temu, że dbam o nie regularnie, regularnie używam również papierowej tarki nie mają problemu zgrubiałej skóry na stopach. Nie mają też innych problemów. Kiedy chcę je odświeżyć biorę Dezodorant do stóp Nivelazione Farmona o przemiłym kwiatowym zapachu. Jednak również nie mam problemu z potliwością stóp, dezodorant używam kiedy mi się przypomni.  

Znacie coś z mojej pielęgnacji? Jak dbacie o swoje dłonie i stopy? 

Miłego tygodnia! :)


Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.