#Piękna jesienią - Paznokcie


     Kolejny tydzień akcji Piękna jesienią# jest o paznokciach, chociaż nie tylko jesień zobowiązuje do ich estetycznego wyglądu. Ciężko znaleźć w moich zbiorach jesienne kolory lakierów. Jeśli polubię jakiś kolor, noszę go z przyjemnością cały rok, chociaż lubię też czasem zaszaleć z innymi kolorami. Ale, żeby zaszaleć z pięknymi, jesiennymi kolorami warto doprowadzić je do idealnego wyglądu, a moim ciągle czegoś brakuje, Chociaż niedoczynność tarczycy nie sprzyja wyhodowaniu długich, pięknych paznokci, to dbam o nie na tyle, że nie muszę chować przed ludzkim wzrokiem.

Dla moich kruchych i często rozdwajających się paznokci, nie może zabraknąć porządnego, łagodnego zmywacza, dlatego najczęściej wybieram zmywacz do paznokci Sally Hansen, Nie należy może do najtańszych, ale jego pojemność wystarcza mi na kilka miesięcy. Zmywacz ten jak żaden inny nie wysusza moich paznokci. Po zmyciu paznokci nakładam na nie specjalny, odżywczy olejek do paznokci Herome, który je wzmacnia i pięknie nabłyszcza. Po masakrze jaką zrobiła moim paznokciom odżywka diamentowa 8 w 1 Eveline, olejek ten bardzo dobrze spełnił swoje zadanie i przywrócił ich w miarę zdrowy wygląd. Wiem, że częste zmywanie paznokci źle na nich wpływa, dlatego wolę iść na jakość i mieć mniej lakierów a takie, które się trzymają na moich paznokciach jak najdłużej. Do takich na pewno należą lakiery do paznokci marki Essie.


U mnie trzymają się one nawet do tygodnia. Jaśniejszy odcień Ballet Slippers, wygląda jak rozbielony róż. Po nałożeniu jednej warstwy daje efekt naturalnych paznokci o delikatnym połysku, dlatego często stosuję go jako bazę pod ciemniejszy lakier. Po nałożeniu drugiej warstwy, efekt jest również zbliżony do naturalnego, ale daje już efekt lekkiego krycia, co ostatnio bardzo polubiłam. 

Status Symbol 26 robi już wrażenie po nałożeniu pierwszej warstwy, ale żeby wzmocnić ten efekt i żeby on był bardziej równomierny zawsze nakładam dwie warstwy. Ten intensywny kolor różu pięknie ożywia wygląd paznokci i dodaje charakteru każdej stylizacji. 


Przyznam, że rzadko używam coś takiego jak wysuszacz, przeważnie lakier schnie tak szybko, że nie mam takiej potrzeby, ale czasami... w pośpiechu... zdarza się, że go jednak używam. Czy Rapid Nail Dry Herome naprawdę wysusza w mgnieniu oka? Wysusza, na pomaga szybciej wyschnąć, ale nie dzieje się to natychmiast. Zanim się czegoś dotknie, warto sprawdzić czy już lakier wysechł. 

Nie pokazałam wszystkich lakierów, ale te które najbardziej lubię i najczęściej używam. Mimo to mam jednak ochotę na coś bardziej szalonego na paznokciach. 

Znacie coś z mojej kolekcji? Jakie macie swoje ulubione kolory lakieru na jesień? Gdybyście chcieli, zawsze możecie przyłączyć się do akcji "Bądź piękna jesienią" wchodząc na blog Karoliny

Pozdrawiam wszystkich! 

 ..

Komentarze

Jeśli podoba Ci się moja twórczość, będzie mi bardzo miło, jeśli postawisz kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.